Skocz do zawartości

Arma Hobby - zapowiedzi i nowości lotnicze


Roland_Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, arhtus napisał:

Tak, zgadza się, dlatego AH na początku wydawała pezetele i inne iskry w 72  zamiast mustangów i hurikanów..😁

Zauważ jednak, że od czasu ich początków świat się trochę zmienił. Oni to zauważyli - dostrzegli nowe rynki zbytu, które pozwalają z lokalnej prowincjonalnej firemki w garażu trzepiącej kiepskiej jakości modele niszowych samolotów przekształcić się w firmę produkującą modele jakości bardzo wysokiej i sprzedawanych w całej Europie i nawet dalej. Firmy, której marka zaczyna być już rozpoznawalna nawet za granicą.  I chcą iść właśnie w takim kierunku a nie stać w miejscu, gdy świat ucieka. Dla jasności - nigdy nie miałem ich modeli bo zarówno dawna jak i obecna ich tematyka jest poza kręgiem moich zainteresowań. Nie interesuje mnie ani Iskra, ani Hurricane, ani Mustang ani nawet skala 1/48. Więc wydaje mi się że patrzę na to dość obiektywnie, bo ani mnie to grzeje ani ziębi. Ale jakby z czasem weszli w 1/32 z jakością, którą zaprezentowali w Hurricane i byłby to teatr I i II w. św. to wtedy bardzo bym się cieszył. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arhtus napisał:

Jakbyś uważnie przeczytał, to na początku swojego wpisu dodałem "jak dla mnie".. No bo tak, jak dla mnie mało ciekawa nowość to jest.

Jak Ty piszesz to dla kogo ma być mało ciekawa, dla Kubusia Puchatka???

 

Godzinę temu, arhtus napisał:

Spróbuj napisać coś źle na AH to zobaczysz co tutaj się będzie działo 😁

Można pisać tylko zachwyty i dawać sobie serduszka 👍

Sorry ale pitolisz niemiłosiernie

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez szału krótko mówiąc.Premiera Mustanga D w 72 znowu przesunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale tutaj jest kilku propagandystów AH i dobrze się mają, przecież to widać ewidentnie i nikogo to nie irytuje? 

W nowym małym Mustangu z tego co wywnioskowałem z renderów, AH chce zabłysnąć jakimś innym podejściem do linii na skrzydłach (najprawdopodobniej je pominąć) to już się zaczyna nagonka odpowiednich organów na podejście Eduarda, no bo jakoś AH trzeba na forum pomóc 😁

Napisałem tylko, że dla mnie nowość w 48 mało ciekawa ( w sumie chyba nic takiego złego to nie było 🤔) a jaki odzew otrzymałem, ile cytatów, ile sprostowań mojego jakże błędnego myślenia 😁 wspomniałem w żarcie o Iskrze, łoo matko...

A mogłem napisać, że super ta nowość od AH jest, kupię na start 5 pudełek i czekam na następne, a w ogóle to AH robi najlepsiejsze modele już.  Dostałbym kilka serduszek i byłoby fajnie, oj głupi ja  😁 

I już się zamykam, żeby nie było i czekam na kolejne wiadro pomyj w moim kierunku 😁

Edytowane przez arhtus
  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie - jak dla arhtusa -temat 48 też mocno nieciekawy ..... bo mnie 48 nie obchodzi ; jam jest 72kowicz :bebe:

Ubolewam jednak ,że projekty w skali 48 blokują skutecznie  te w 72.  Arma na początku zarzekała się że tylko ,,królewska skala" ,a tu taka ,,zdrada'':chytry:

Modeli w 48 jest w cyc , w  porównaniu  72 już tak pięknie nie jest  ,no ale to ich wybór i nic nie poradzę .

Jak ich nie znosiłem - nie firmę jako taką , bo modele fajne -a raczej wyniosłych ludzi którzy ją tworzą,tak teraz będę ich jeszcze bardziej nie lubił -a co wolno mi:jezyk:

A tak w temacie : ponoć miała być informacja na temat NOWEGO projektu w 72 -była??? Chyba to nie chodziło ,na miłość Boską o tego nieszczęsnego Mustanga ,co to rok temu miał być ???

Edytowane przez zatras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wprzybylak napisał:

Raczej rozmijasz się z prawdą nie wieżę że to był dowcip,szybciej kolejny desperacki krzyk nie słuchanego przez nikogo człowieka "ja wiem lepiej". Nie kojarzę abym bronił ich jak Częstochowy, robią co uważają za właściwe z ich punktu widzenia i jak na razie idzie im całkiem dobrze, więc niech to robią dalej.

Witaj wprzybylak,

 

Czy faktycznie wierzysz w to co piszesz? Dlaczego opinia innego uczestnika forum, odmienna od twojej, wywołuje u ciebie agresję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DobreMzimu napisał:

Dlaczego opinia innego uczestnika forum, odmienna od twojej, wywołuje u ciebie agresję?

A gdzie tu agresja, po prostu stwierdzenie faktu, proszę prześledź wcześniejsze wpisy adwersarza. Tak wierzę tak jak wierzę w wolność wyboru sposobu działania producenta, ponieważ to on ponosi konsekwencje swoich decyzji. A ustawiczne robienie zarzutów z tego, że mógł zrobić PZLekę a postanowił wypuścić model na którym po prostu zarobi jest co najmniej śmieszne.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wprzybylak napisał:

postanowił wypuścić model na którym po prostu zarobi 

Zarobi albo nie zarobi.

Tego się nie dowiemy.:nie_powiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dowiemy się ile zarobi, ale jeśli nie zarobi, to wszyscy się dowiemy, bo zniknie z rynku. Biorąc pod uwagę przeciętny wiek odbiorców produktów AH  i demencję, coraz powszechniej występującą w tej grupie, to długoterminowe inwestowanie w produkcję zabawek politechnicznych wydaje się  ryzykowne😉. Wiecie, że w czasach gdy modelarstwo plastikowe było sto razy popularniejsze padł Frog i Matchbox, a Airfix, czy Heller przetrwały jako znak towarowy, ale to nie są już te same firmy. 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zobaczyłem na zdjęciach to  jestem raczej zawiedziony. 
Nie tematem i że wolałbym iskrę ( bo nie wolałbym, jestem realistą) tylko tym, że ten model jest nijaki. Po fajerwerku jakim był Hurricane, tutaj mamy do czynienia z Tamkowym podejściem. To zdjęcie z kulkami obciążającymi to jakbym Lightinga z Tamki oglądał: ładny model ale totalnie bezpłciowy. Takie gładkie nic. Brakuje mi jakiegoś pazura w tym modelu na zdjęciach. Szczerze mówiąc to wygląda jak nadmuchana 72ka. Wiem, ze cobra była dość gladka ale . No właśnie jest ale .

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie wrażenie, nie widać fajerwerków - choć może one tam gdzieś są, jeśli dokładnie pomaca się ramki. Poza tym P-39 w 48 dla mnie nie jest atrakcyjnym modelem aby porzucać 72 w której mam już dwa modele army tej konstrukcji.

Mam nadzieje, ze kolejny model w 48 spowoduje, że sięgnę do portfela. Tematów jest mnóstwo. Głośno myślę- dokończenie kolekcji Hurricane'ow, Defiant, P40 wczesne i P-51 wczesne.

Co do 72 - cierpliwie poczekam na P-51D. Drugie półrocze już za miesiąc  😉

Eduard już zamówiony to sobie subiektywnie porównam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Qz9 napisał:

Z tego co zobaczyłem na zdjęciach to  jestem raczej zawiedziony. 
Nie tematem i że wolałbym iskrę ( bo nie wolałbym, jestem realistą) tylko tym, że ten model jest nijaki. Po fajerwerku jakim był Hurricane, tutaj mamy do czynienia z Tamkowym podejściem. To zdjęcie z kulkami obciążającymi to jakbym Lightinga z Tamki oglądał: ładny model ale totalnie bezpłciowy. Takie gładkie nic. 

Jeśli zarzucasz, że nowa Kobra jest jak P-38 od Tamiyi, to prawisz piękny komplement. Dla mnie Tamiya jest absolutnie doskonała. Chociaż bardzo kibicuję AH, choćby dlatego, że lubię tych "raczej wyniosłych" entuzjastów robiących świetne zestawy, to gdybym zrównał Tamiyę z AH, to pewnie towarzystwo by mnie tu potraktowało jako bezkrytycznego fanboya. 😁 Ja nadal uważam, że AH trochę brakuje do japońskiej "bezpłciowości". Choćby brak form suwakowych, które dodają trochę do jakości. Choćby łatwość separowania części od ramek, jest nadal do poprawy w zestawach AH w porównaniu do japońskich projektów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze oddać Japończykom niesamowitą ostrość detali, nie wiem jak oni to robią, ale nawet stara Hasegawa to miała. Nie chodzi mi o szczegółowość, ale o ostrość krawędzi, np. takie wnęki podwozia w P-51B AH , niby szczegółowe, ale wręgi dość, że trochę przygrubawe to jeszcze zaokrąglone na krawędziach, tak jakby Japończycy dysponowali precyzyjniejszymi narzędziami do obróbki form.

Edytowane przez arhtus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby szli na zwarcie z Eduardem?

Jeżeli tak to tylko doborem odpowiednich tematów mogą wygrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie idzie o żadne zwarcie, a po prostu robią swoje, nie oglądając się zawsze na konkurencję? Mają nie zrobić Spitfire, czy Bf 109, bo parę innych firm już zrobiło? Dla mnie akurat Mietek niekoniecznie, ale Spitfire musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, letalin napisał:

Może nie idzie o żadne zwarcie, a po prostu robią swoje, nie oglądając się zawsze na konkurencję? Mają nie zrobić Spitfire, czy Bf 109, bo parę innych firm już zrobiło? Dla mnie akurat Mietek niekoniecznie, ale Spitfire musi być. 

Bardziej chodziło o skalę modeli a nie o tematykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku najbardziej zainteresowało mnie, że forumowicz koniecznie chce pisać źle o firmie produkującej modele  i to, że forumowicz uważa przedstawicieli tej firmy za palantów (jakoś tam wyniośli - upraszczam definicję).

Nie ukrywam, że w obu przypadkach nurtuje mnie pytanie: dlaczego?

 

Edytowane przez greatgonzo
  • Like 5
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greatgonzo napisał:

W tym wątku najbardziej zainteresowało mnie, że forumowicz koniecznie chce pisać źle o firmie produkującej modele  i to, że forumowicz uważa przedstawicieli tej firmy są palantów (jakoś tam wyniośli - upraszczam definicję).

Nie ukrywam, że w obu przypadkach nurtuje mnie pytanie: dlaczego?

 

Byly wspolpracownik AH, ktory przeszedl do konkurencji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, P-39 na rynku, cena znana i nic ? Nikt nie pisze ?

 

Ale ja w innej sprawie...

Mam taki apel do Army. Jak rozumiem jesteście już w jakiś sposób ustabilizowani na rynku, nie czas może pomyśleć o poprawkach w dotychczasowych modelach?

W opisie P-39 w 48 wprost piszecie o błędach w modelu w 72. Może da się "zremasterować" formy modelu w 72 ? O ile wiem w P-51 dało się poprawić klapy w którymś wznowieniu modelu.

Inne formy też można poprawić, np koła w mustangu czy sposób wklejania podwozia w Hurricane.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy następnych projektach. #czekamnamustagaDw72#

Edytowane przez martinello
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, martinello napisał:

sposób wklejania podwozia w Hurricane.

To akurat można łatwo ominąć i wkleić podwozie na samym końcu.

I nic nie trzeba ciąć.:pokoj:

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2024 o 12:43, martinello napisał:

Co do 72 - cierpliwie poczekam na P-51D. Drugie półrocze już za miesiąc  😉

Coś na Babarybie słyszałem, że bliżej grudnia.

😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.