Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire Mk. IX c EN315 ZX6 - Tamyia 1/32


Boch

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie zaczyna to wyglądać naprawdę fajnie. Podejrzewam, że efekt końcowy będzie naprawdę bardzo spektakularny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SFModel napisał:

Jak dla mnie zaczyna to wyglądać naprawdę fajnie. Podejrzewam, że efekt końcowy będzie naprawdę bardzo spektakularny. 

Dziękuję, już teraz widzę, że ten model jest niezwykle ważny w rozwoju mojego warsztatu, to chyba największa wartość tej budowy, a co do efektu, to czas pokaże, mam nadzieję, że będę zadowolony z pracy. 

 

12 minut temu, myszaty napisał:

Zastanawiam się patrząc na archiwalne filmiki czy takie śmigło -  które  jakby nie patrząc robi niezły wicher - nie powinno drobinkami piachu i kurzu 

 ,,wypiaskować" krawędzie i kadłub...

Ciekawa uwaga, jestem pewien, że na pewno wpływał na matowienie i zmianę tonacji kolorów. Jestem również pewien, że te samoloty musiały być kompletnie ufajdane pyłem w każdym możliwym odcieniu. Czytając jak wyglądały ich lotniska, intensywność lotu i jakie mieli warunki, zwłaszcza małą ilość wody, trudno sobie wyobrazić jakieś szczególne mycie maszyn.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Boch napisał:

Dziękuję, już teraz widzę, że ten model jest niezwykle ważny w rozwoju mojego warsztatu, to chyba największa wartość tej budowy, a co do efektu, to czas pokaże, mam nadzieję, że będę zadowolony z pracy. 

 

🤢🤢🤮🤮🤮🤢🤢🤮🤮🤮🤢🤢🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Boch napisał:

ufajdane pyłem w każdym możliwym odcieniu. Czytając jak wyglądały ich lotniska, intensywność lotu i jakie mieli warunki, zwłaszcza małą ilość wody, trudno sobie wyobrazić jakieś szczególne mycie maszyn.

No właśnie że ufajdane raczej nie, bo suchy pył się nie lepi, chyba że na wycieki oleju czy innych płynów - bardziej zdarte lub podbijane albo maksymalnie zmatowiałe...

Widziałeś kiedyś blachę po szkiełkowaniu lub sodowaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jestem ciekaw jak będzie wyglądał końcowy efekt.

Zastanawiają mnie te czerwono - brązowe kratki, ale jak się domyślam to baza pod ciąg dalszy czegoś.

 

Działaj dalej, wrzucaj kolejne fotki.

 

 

8 godzin temu, Boch napisał:

Dziękuję, już teraz widzę, że ten model jest niezwykle ważny w rozwoju mojego warsztatu, to chyba największa wartość tej budowy (...)

 

I na tę chwilę to jest najważniejsze.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Ostatnie dni to dosyć żmudna przeprawa z malowaniem całej garści drobnicy. Postanowiłem najpierw wykończyć niemal wszystkie elementy płatowca, a później już po nałożeniu kalek poskładać całość. 

 

Było zatem zbudowanie podwozia i malowanie kół, tutaj użyłem żywicznych zamienników, również działka i zaślepki jakie przygotowałem, to metalowe zamienniki. Przygotowałem również cały zespół śmigła. Ważnym elementem były otwierane drzwi kabiny pilota. Oryginalne posiadały niestety brzydkie ślady po wypychaczach, które po usunięciu nie podobały mi się jakoś szczególnie. Postanowiłem również użyć żywicznego zamiennika. 

 

Silnik też przeszedł małą metamorfozę. Dołożyłem szereg okablowania i poprawiłem waloryzację Merlina. 

Aktualnie mam niemal wszystkie elementy gotowe, więc pozostaje kłaść kalki. 

 

0762f0_8b0fefe234634de181c11c2864edee66~

 

0762f0_e66eb368550a49bdb4ae49dbd2e291de~

 

0762f0_2c4dacb2a2c64802803db4cdd4b7d78d~

 

0762f0_b809aa666d884e8abb427d4ad7969aa8~

 

Pzdr

Łukasz

Edytowane przez Boch
  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbroiłem maszynę. Czerwone osłonki na kaemy i przy okazji kołpak śmigła, wyjście pod okopcenia na łączeniu blach maski silnika. Jeszcze kilka innych drobniejszych korekt.  Całość można lakierować. 

 

0762f0_8f471b332ed54cd89c4ec9a477ee4bdc~

 

0762f0_5139f7564a8a4c00bd81cf978b8adcf3~

 

Pzdr

Łukasz

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaszenie to swoją drogą . Ja chylę głowę nad warsztatem malarskim , silnik , detale kabiny podwozia są dla mnie rewelacyjne , spod kadluba jeszcze na tak , niestety kolory góry z przyjętym  sposobem malowania mocno odbiega od mojego dość kanonicznego obrazu pustynnego malowania i tego co widzę na iluś zachowanych fotach z epoki . Stąd  z trudem jestem  to w stanie zaakceptować.  Ale dzialaj dalej zobaczymy co wyjdzie bo to wszystko robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Frankie napisał:

Szacun za warsztat i wkład pracy. Ale może pokuś się o zrobienie bardziej spracowanego śmigła, żeby tworzyło całość ze spracowaną powierzchnią płatowca?

To na pewno, tylko nie tak jak na zdjęciu które wrzuciłeś wink4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, greatgonzo napisał:

A temu, że łopaty DH zupełnie nie nadają się jako wzór dla drewnianego Rotola.

 

Nie załapałeś żartu. Tak abstra:bip:ąc od materiału łopat na zdjęciu jest Spit Vc a tutaj budują IXc więc wink4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.