Skocz do zawartości

Vultee Vengeance 1/72 Chematic


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio z doskoku zrobiłem sobie na szybko prosto z pudełka starego Vintyża. Model to Vultee Vengeance 1/72 Chematic przepak starego Froga, bodajże z lat 60 XX wieku. Chciałem sobie przypomnieć, jak to sklejało się modele za dzieciaka :). Model ma być docelowo z podstawką, więc jest ze schowanym podwoziem. Wolę jednak robić zdecydowanie współczesne modele :).

 

 

 

IMG_20230827_165402.jpg

IMG_20230827_165415.jpg

IMG_20230827_165634.jpg

IMG_20230827_165655.jpg

IMG_20230827_165744.jpg

IMG_20230827_165912 (1).jpg

  • Like 23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, barszczo napisał:

Widać że staruszek, ale robota i malowanie bardzo fajne wink4 .

Pewnie że staruszek i specjalnie zrobiłem bez żadnych przeróbek. 

 

A tutaj moje parę modeli vintage. Może jeszcze coś zrobię z tej puli. 

 

IMG_20230827_191934.thumb.jpg.be2474deb9b6b7dbd9cf9695241f88e3.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszedł. Łezka się w oku kręci. Pamiętam jak go budowałem za dzieciaka z ZTS Plastyka. To był ten etap modelarstwa, gdzie model był sklejony z nałożonymi kalkomaniami bez malowania w ten sam dzień co się go dostało 😆 Rozglądam się czasem za Specjal Hobby, ale ciężko z dostaniem. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, panDespota napisał:

Bardzo fajnie wyszedł. Łezka się w oku kręci. Pamiętam jak go budowałem za dzieciaka z ZTS Plastyka. To był ten etap modelarstwa, gdzie model był sklejony z nałożonymi kalkomaniami bez malowania w ten sam dzień co się go dostało 😆 Rozglądam się czasem za Specjal Hobby, ale ciężko z dostaniem. 

Ja pod koniec lat 80 zrobiłem  Novo . Kupiony na Siennej w Warszawie  i byłl bez pudełka, tylko woreczek i instrukcja :). Wypraski żółte :).

 

Nawet mam jego fotkę :)

 

DSC00292.JPG.66481e18b2a54ef0f64ef23849ad1fe6.thumb.jpg.1b86bbbdc312d08db5e5c68feed71bd3.jpg

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, panDespota napisał:

Bardzo fajnie wyszedł. Łezka się w oku kręci. Pamiętam jak go budowałem za dzieciaka z ZTS Plastyka. To był ten etap modelarstwa, gdzie model był sklejony z nałożonymi kalkomaniami bez malowania w ten sam dzień co się go dostało 😆 Rozglądam się czasem za Specjal Hobby, ale ciężko z dostaniem. 

Też go miałem z ZTS i był pędzlem wymalowany na brązowo... Chętnie wziął bym go w łapska jeszcze raz...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kowal76 napisał:

Pewnie że staruszek i specjalnie zrobiłem bez żadnych przeróbek. 

 

A tutaj moje parę modeli vintage. Może jeszcze coś zrobię z tej puli. 

 

IMG_20230827_191934.thumb.jpg.be2474deb9b6b7dbd9cf9695241f88e3.jpg

Dawaj Beau z M-xa. Fajny jest, kleilem go gdzieś tak w połowie lat 80tych tylko w innym pudełku był.

 

A Vengeance super, typowy klasyk vintage.

Jak znajdę fotki swojego to wrzucę.

P.S. Nie będę zaśmiecał koledze kowal76 wątku. Wystarczy wejść w galerię w dziale vintage i tam jest moja "Zemsta".

Edytowane przez jmx62
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki klasyk 👍 i chyba pierwszy raz widzę wykonanie że schowanym podwoziem (bo zwykle to wiadomo - wypuszczone, w 90% z kołami do wewn - zgodnie z instrukcją 😆)

 

Pozdr ww 

P.s.1

Kółko ogonowe chyba wybrało wolność!

P.s.2 

Zdradź patent na niazatarte wypukłe linie podziału na łączeniu połówek kadłuba, wygląda to b schludnie - klejenia nie widać a linie są.

mam kilka vintydżow, m.in. Vengeance, chciałbym żeby u mnie wyszło tak schludnie jak u Ciebie 👍

 

 

 

Edytowane przez wuwumaster
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 10:23, wuwumaster napisał:

Elegancki klasyk 👍 i chyba pierwszy raz widzę wykonanie że schowanym podwoziem (bo zwykle to wiadomo - wypuszczone, w 90% z kołami do wewn - zgodnie z instrukcją 😆)

 

Pozdr ww 

P.s.1

Kółko ogonowe chyba wybrało wolność!

P.s.2 

Zdradź patent na niazatarte wypukłe linie podziału na łączeniu połówek kadłuba, wygląda to b schludnie - klejenia nie widać a linie są.

mam kilka vintydżow, m.in. Vengeance, chciałbym żeby u mnie wyszło tak schludnie jak u Ciebie 👍

 

 

 

Dziękuję :). Kółko ogonowe jest, ale schowane, Co do lini, to w miejscach szlifowania dałem rozciągniętą  na gorąco ramkę  plastiku. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
22 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Sam model wygląda bardzo dobrze ale co z podstawką ?Jaka będzie ? Ten model pokazuje, ze i z zabytkowego zestawu można zbudowac całkiem ładny i efektowny model redukcyjny nie kojarziny z zabawką. 

Dziękuję :). Co do podstawki, to nie wiem, czy będzie, bo sprezentowałem go koledze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/27/2023 at 6:26 PM, kowal76 said:

Ostatnio z doskoku zrobiłem sobie na szybko prosto z pudełka starego Vintyża. Model to Vultee Vengeance 1/72 Chematic przepak starego Froga, bodajże z lat 60 XX wieku. Chciałem sobie przypomnieć, jak to sklejało się modele za dzieciaka :). Model ma być docelowo z podstawką, więc jest ze schowanym podwoziem. Wolę jednak robić zdecydowanie współczesne modele :).

Dobra robota, gratuluję ukończenia! Dawno temu zrobiłem też taki z Donieckiej Fabryki Zabawek (NOVO).

 

P1090653.thumb.JPG.a7e7da85adb1f717c628a0bf4a480919.JPG


 

On 8/27/2023 at 9:00 PM, panDespota said:

Bardzo fajnie wyszedł. Łezka się w oku kręci. Pamiętam jak go budowałem za dzieciaka z ZTS Plastyka. To był ten etap modelarstwa, gdzie model był sklejony z nałożonymi kalkomaniami bez malowania w ten sam dzień co się go dostało 😆 Rozglądam się czasem za Specjal Hobby, ale ciężko z dostaniem. 

Czasem też z zazdrością wspominam tamte czasy. Czekamy, aż downscale od Dora Wings pojawi się już wkrótce w skali 72

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.