Skocz do zawartości

Podsumowanie roku modelarskiego 2023 wg "abtb"


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

Jak się rozpoczął, to i musiał się skończyć - rok 2023 powoli przechodzi do historii i pora podsumować go wyczynami modelarskimi.  A z tymi z roku na rok coraz słabiej i gorzej (tak, wiem że przesadzam, ale odrobina dramatyzmu na wstępie powinna być :haha:) Młodość minęła, a w raz z nią wydajność - dobrze że jeszcze "jakość" trzyma się jako tako (czyli po japońsku :wink:) Pierwsza połowa roku pod względem wykonawczym słabieńka i właściwe niezauważalna, ale na szczęście w drugiej połowie coś się tam poprawiło i miejmy nadzieję, że przejdzie to na rok kolejny czyli 2024, który to będzie pełen zmian organizacyjnych i tematycznych.

I tyle dramatyzmu wystarczy - teraz pora na obrazki :mrgreen:

 

1) MiG 29UB w moich ukochanych czechosłowackich barwach

yzejkCA.jpg

 

AqkPzsp.jpg

 

2) An-8

7JvHkx4.jpg

 

ANuBBKa.jpg

 

3) YF-104 - Tata wszystkich "śledzi"

E9JA61h.jpg

 

g258aUx.jpg

 

4) Avro Shackleton AEW.2 wykonany dla uczczenia 100-lecia RAF-u

FwXTD6C.jpg

 

55s3baO.jpg

 

5) F-104B

Yo0sm9l.jpg

 

aKcRsLS.jpg

 

6) F-104G

dw66pXp.jpg

 

6eE6vyD.jpg

 

7) Mi-24P

OgMxmeZ.jpg

 

RYfJeqq.jpg

 

8)F-104S

i8YKqCh.jpg

 

jneMw9h.jpg

 

9) F-104J

Ov6qurg.jpg

 

cmtCy09.jpg

 

10) F-104S

2J54g5M.jpg

 

KvsBuXg.jpg

 

11) F-104G (wink3)

gKL321p.jpg

 

lcBR2kg.jpg

 

I tyle przybyło na półkach w tym mijającym 2023 roku . Do ogólnej liczby wykonanych modeli należało by jeszcze uczciwie dodać pięć LOT-owskich pasażerów w nikczemnej skali (1/144) ale że wszystkie były robione pod konkretne zamówienie eksportowe to do stanu posiadania ich nie wliczam :mrgreen:

Podsumowując - kolejny rok "śledzia" :haha:. Ale na szczęście (lub nieszczęście) - ostatni. Jeszcze początek 2024  będzie odrobinę "postny" a potem  pora pohulać po zupełnie innych tematach :surfer:

 

:szampan1:

Edytowane przez abtb
  • Like 30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pozamiatał.:super:

Zazdroszczę produktywności..placze:

Ja tylko 9 sztuk zrobiłem w mijającym roku.:benc:

Kolega prawie jeszcze raz tyle.:brawo:.

Edytowane przez Xmen
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, M.A.V. napisał:

już myślałem w podsumowaniu wrzucisz tylko jedną fotkę "zbiorczą"

 

Na razie wszyscy zainteresowani ćwiczą ustawienie do fotki pod okiem zaprzyjaźnionego geodety:

ksOcsL9.jpg

 

HKwqRPa.jpg

 

OZCLbIK.jpg

 

146uVjL.jpg

 

A jak ćwiczą to znaczy że już niebawem będzie fotka  😎

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeden na miesiąc... też tak bym chciał.  Ciekawe jak to się da - taki na oko każdy model po kilkadziesiąt godzin...  to prawie drugi etat przy modelach.... hm... A kiedy kolega śpi?  :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WujekAlice napisał:

A kiedy kolega śpi? 

Zasadniczo to w nocy :wink:

Ale czasami , od wielkiego dzwonu,  to zdarza się też przyciąć "krótkiego komara" w dzień :haha:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, abtb napisał:

Zasadniczo to w nocy :wink:

Ale czasami , od wielkiego dzwonu,  to zdarza się też przyciąć "krótkiego komara" w dzień :haha:

 

To kiedy modeluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Porą wieczorową - tak jakoś 20/21- do 23/0.00 czyli jakieś 2-3 godzinki dziennie lub trochę więcej w łykend :wink:

Podstawa to nie mieć dostępu do kompa i telewizora - wtedy tylko robota, bo inaczej to siedzenie na forum lub oglądanie sensacji z pałacu prezydenckiego i zero pracy twórczej:haha:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.