Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk.I, Airfix, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

 

Trup z szafy - wypadł to go zrobiłem  :wink:

Model jak model - każdy kiedyś lepił, więc wiadomo  co ten model sobą prezentuje.  Jakoś tam za bardzo się nie pociłem przy tym modelu, więc jest jaki jest.  Pewne rzeczy można by jeszcze poprawić lub zrobić inaczej ale komu by się chciało :haha:

 

Hawker Hurricane Mk.I, Eskadra 1/I/2AE, Belgijskie  Siły Powietrzne, Baza Lotnicza Schaffen, Diest, Belgia, maj 1940 (zerżnąłem z instrukcji :mrgreen:)

 

5gfZAR2.jpg

 

onLTVEv.jpg

 

QKFMhA7.jpg

 

KkNwJiz.jpg

 

r4N4Rax.jpg

 

r3rC57d.jpg

 

KLKkwgr.jpg

 

h7YUhO5.jpg

 

7PP1c8g.jpg

 

ZPc6hSb.jpg

 

VfQwvIH.jpg

 

Tak więc dziś można nawrzucać do pieca :haha:

:kawa:

Edytowane przez abtb
edycja fotografii
  • Like 19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiejś kosmicznej odległości te fotki robiłeś, a lornetki nie mam. Nie możesz wrzucić troszkę szczegółów, aby nacieszyć oko?

Bo z daleka to fajnie wygląda.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster robił to i wyszły jak wyszły :wink: Dziś popstrykam fotki dla Mig-a 17 to i temu pstryknę parę dodatkowych fotek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wczesny Hurek 👍

 

P.s. Zrobiłeś ten sam błąd co ja w swoim - nieusunięte falowanie szmacianego poszycia na wewn części płata (od góry, na spływie), tam była blacha a Airfix dał imitacje płótna 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

A i jeszcze ten wiatrochron jakiś taki nijaki, coś mi on nie pasuje ale to chyba wina zestawu.

Dla czego nijaki? Wczesny, bez szkła pancernego , jest ok 

(Wczesne Spity też miały takie delikatne zanim doszedł pancerz )

 

Za to plus za właściwy kolor grzbietu pod limuzyną 👍

(bo tu się nieraz widzi kawałek grzbietu w IG...)

Edytowane przez wuwumaster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wczesny był bez szkła pancernego ale mi chodziło o  spasowanie jego przedniej krawędzi z poszyciem kadłuba jest tam wyraźny uskok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jmx62 napisał:

Wiem że wczesny był bez szkła pancernego ale mi chodziło o  spasowanie jego przedniej krawędzi z poszyciem kadłuba jest tam wyraźny uskok.

A to ok, w zestawie wiatrochron jest osobno, i chyba autorowi faktycznie coś zbyt głęboko siadł w kadłub (patrząc także na połączenie z limuzyną w górnej części), ja a z mojego pamiętam że wszystko ładnie siadło

(choć wiadomo to Airfix - te ich patenty na składanie elementów czasem są dość grubaśnie wykonane i w praktyce różnie się to składa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma śledzia?

Wampirka też nie ma?

Słabo. Nie ma co tu oglądać. Jakiś Huraś i w dodatku szmaciany. :stolek:

Ale kolega co siedzi z boku i zagląda mi przez ramię mówi, że model bardzo mu się podoba. :super:

Ja się jeszcze zastanowię. Ja tu jeszcze wrócę. :piwo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, abtb napisał:

dziś można nawrzucać do pieca 

Kto mógł - ten nawrzucał :haha:

Ok, lecimy z wyjaśnieniami :D

 

22 godziny temu, zaruk napisał:

Z jakiejś kosmicznej odległości te fotki robiłeś

Fotki wykadrowałem, dzięki czemu kosmiczna odległość uległa znacznemu zmniejszeniu. Dodałem jeszcze fotkę dołu - tak żeby było widać linie podziału orane pługiem :mrgreen:

 

14 godzin temu, robmario napisał:

Dorób jeszcze celownik przeziernikowy w postaci pręcika na górze osłony silnika.

Da się zrobić bezproblemowo

 

14 godzin temu, wuwumaster napisał:

P.s. Zrobiłeś ten sam błąd co ja w swoim - nieusunięte falowanie szmacianego poszycia na wewn części płata

 

Ja błędu nie zrobiłem - po prostu się nie doktoryzowałem z budowy Huragana i przyjąłem że Airfix wie co robi. A że wyszło że nie wie - takie życie -jakoś będę z tym żył :szczerbol:

 

10 godzin temu, wuwumaster napisał:

Za to plus za właściwy kolor grzbietu pod limuzyną

A tego to się doczytałem i przypilnowałem :woot:

 

10 godzin temu, jmx62 napisał:

chodziło o  spasowanie jego przedniej krawędzi z poszyciem kadłuba jest tam wyraźny uskok.

Nie odniosę się, bo jakoś jeszcze nie sprawdzałem. Jeżeli jest źle - mea culpa. Ale obstawiałbym, że łosz tam został, bo szparka ciut większa (i dla tego jest wrażenie uskoku) bo boki oszklenia siedzą idealnie - więc albo grzbiet za wysoki albo jest ok. Jak wezmę model w łapki to sobie obejrzę to miejsce przez okular  🧐

 

9 godzin temu, wuwumaster napisał:

patrząc także na połączenie z limuzyną w górnej części

Obejrzę j/w - przez okular

 

33 minuty temu, Endrju napisał:

Nie ma śledzia?

Spokojnie  - wrócą do galerii po Babarybie

 

33 minuty temu, Endrju napisał:

Wampirka też nie ma?

Dalej na spokojnie - oblepia się kalkami. Z czasem dotrze do galerii wraz Meteorem

 

34 minuty temu, Endrju napisał:

Ale kolega co siedzi z boku i zagląda mi przez ramię mówi, że model bardzo mu się podoba

Postaw piwo koledze w moim imieniu :mrgreen:

 

A teraz coś od siebie - wypadłem trochę z "robienia" drugowojennych letadeł to i efekty są jakie są. Nie ma co ściemniać i trzeba sprawę postawić jasno - wyszło tak sobie albo i słabo. Standardowo napiszę, że następny będzie lepszy (ale przecież wiadomo, że nie :haha:)  - mam jeszcze jednego takiego trupa i postaram się w nim wykonać wszystkie poprawki na które zwrócono mi uwagę

Dziękuję wszystkim za komentarze :piwo:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samym śledziem modelarz żyje :). Ja będąc fanem krótkoskrzydłych śledzi (mam ich około jeszcze 100 do zrobienia w skalach 1/144 do 1/32) umarłbym z nudów robiąc kolejnego 104... Fajnie, że sięgasz Tomku po inne tematy bo byloby nudno w Twoim portfolio.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zegeye napisał:

ale Ciebie znam....

Zbyszek - czytamy ze zrozumieniem:

 

W dniu 28.04.2024 o 09:00, abtb napisał:

Jakoś tam za bardzo się nie pociłem przy tym modelu, więc jest jaki jest. 

I chyba wszystko jasne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.