Skocz do zawartości

"Bez spiny" #5 - Stug III Ausf. F8, Takom 1:35


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Podobnie jak KW-1, szybka sprawa bez zwracania uwagi na cokolwiek i grzebania po materiałach. Takomowy Stug z serii Blitz, prosto z pudełka tak jak jest - w sumie mogłem chociaż anteny wymienić ale nie wymieniłem, i co mi pan zrobi 😛 

image.thumb.jpeg.ce7a7775fa686a5f85174f5118ea610a.jpeg

 

image.thumb.jpeg.3b8993d343e6696fe096c9764694df0d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.2a038fae93396f7ad2d24866ef8940c7.jpeg

 

image.thumb.jpeg.5fdac862d0a47cf022f0da3bcea5ee0f.jpeg

 

image.thumb.jpeg.5223b952031e15e69db121fd4c1ebc2d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.e3ed58069e6f33bde7241fd252a38057.jpeg

 

image.thumb.jpeg.f5af1ceb1f57d7c2ce4be3b4e47c2025.jpeg

 

 

Edytowane przez halset
  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rewelacyjna diorama. Świerny pomysł i realizacja. Wszystkie pochwały, które zbierasz na forum są w pełni zasłużone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, M.A.V. napisał:

model jak model ale podstawki robisz zajeb....    :piwo:  

 

z ust mi to wyjął.....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś kosmos. Gdyby Tomek nie wspomniał o pierwszym zdjęciu to dalej żył bym w nieświadomości i myślał, że to zdjęcie oryginału. 

Diorama pierwsza klasa. No i to co już tu koledzy mi również wyjęli z ust. Podstawki masz z.......e. :super:

Nawet anteny Ci daruje. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Adamo722 napisał:

Ja to sobie myślę że nas trochę oszukujesz, że nie masz doświadczenia. Nie mówię, że w modelarstwie ale w kolejkach czy dioramkach:lama:

 

E no, nigdy nie napisałem że nie mam doświadczenia, bo parę lat już jednak sklejam, chociaż jakiegoś dużego dorobku nie mam 😛 Kolejek nie robiłem, ale staram się do każdego modelu robić choćby jakąś małą winietkę i z czasem jakieś patenty się przyswoiło. To nie jest ani jakoś specjalnie trudne, ani drogie, ani czasochłonne. Zimowe podstawki są najfajniejsze i chyba najprostsze do zrobienia wbrew pozorom. Może kiedyś zrobię jakiś minitutorial jak coś takiego ulepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak to w "Sami swoi "z tym płotem- z tym winterketten czy osteketten, mi się myli hehe.

00s-05sek. gąski gąski podobne do Twoich 🤣

 

Edytowane przez MayonesEXG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, halset napisał:

 

E no, nigdy nie napisałem że nie mam doświadczenia, bo parę lat już jednak sklejam, chociaż jakiegoś dużego dorobku nie mam 😛 Kolejek nie robiłem, ale staram się do każdego modelu robić choćby jakąś małą winietkę i z czasem jakieś patenty się przyswoiło. To nie jest ani jakoś specjalnie trudne, ani drogie, ani czasochłonne. Zimowe podstawki są najfajniejsze i chyba najprostsze do zrobienia wbrew pozorom. Może kiedyś zrobię jakiś minitutorial jak coś takiego ulepić.

To ja ci gratuluję :toast:, bo ja sklejam kilkadziesiąt lat zaczynając od kartonowych a teraz plastykowych i zawsze dioramy się bałem. Tobie wychodzą one rewelacyjnie i myślę że na Babyrybie zrobisz furorę :piwo: Dawaj na głęboką wodę wink3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, to co piszesz, bo mi się zawsze wydawało, że właśnie zimowe scenerie są najtrudniejsze do wykonania, i w sumie Twoja praca jest jedną z nielicznych, jakie widziałem i są MZ bardzo dobre. Zwykle zimowe dioramy rażą straszną sztucznością według mnie, jeśli ktoś nie ma takich umiejętności jak Ty… 

 

Sam stoję przed pierwszą podstawką w moim życiu, co prawda ma to być fragment starego, zapuszczonego lotniska w 1/48 pod wrak Miga, a nie scenka pancerna, ale mógłbyś mi może polecić jakie produkty warto kupić do wykonania imitacji kęp trawy i mchu wyrastających spomiędzy popękanych płyt pasa startowego? Dużo szukałem w necie, ale oferta jest tak szeroka, że nie wiem co warto kupić i jak to wygląda na żywo…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
55 minut temu, Albatros napisał:

Ciekawe, to co piszesz, bo mi się zawsze wydawało, że właśnie zimowe scenerie są najtrudniejsze do wykonania, i w sumie Twoja praca jest jedną z nielicznych, jakie widziałem i są MZ bardzo dobre. Zwykle zimowe dioramy rażą straszną sztucznością według mnie, jeśli ktoś nie ma takich umiejętności jak Ty… 

 

Sam stoję przed pierwszą podstawką w moim życiu, co prawda ma to być fragment starego, zapuszczonego lotniska w 1/48 pod wrak Miga, a nie scenka pancerna, ale mógłbyś mi może polecić jakie produkty warto kupić do wykonania imitacji kęp trawy i mchu wyrastających spomiędzy popękanych płyt pasa startowego? Dużo szukałem w necie, ale oferta jest tak szeroka, że nie wiem co warto kupić i jak to wygląda na żywo…

 

Kluczem do realistycznych zimowych dioram jest użycie prawdziwego śniegu, zbieranego w zimie i trzymanego w zamrażarce 😉

 

A na serio, nie wiem, czy znasz, ale polecam, w sumie tematyka bardzo podobna: 

 

 

Do pojedynczych kępek trawy (zwykle suchej, ale można pomalować) poza trawą elektrostatyczną lubię używać czegoś takiego:

 

AK Interactive - Dried Sea Grass : Amazon.co.uk: Toys & Games

 

Po prostu chwytasz kilka i wyrywasz kępkę, już naturalnie są różnej długości i grubości więc wygląda realistycznie.

Można też kupić gotowce, choćby od Vallejo, w różnych długościach w zależoności od potrzeb - są też takie imitujące mech.

Poza tym warto iść na spacer i przynieść sobie trochę śmieci, jakieś suche liście, nieśmiertelne nasiona brzozy, gałązki, korzenie lub trawki. Liście można zmielić/pognieść i podsypać tu i tam, a pojedyncze "gałązki" z jakiejś np. trawki ozdobnej posadzić gdzieniegdzie.

 

image.thumb.png.5324cf0b41c24ad782d5560888784ef5.png

 

Do imitacji większych krzaków lub średnich-mniejszych drzewek komosa ciernista nie ma sobie równych. Kiedyś kupiłem za 9 ojro całe pudełko po butach i tam sobie używam jak mi trzeba. Potrzebujesz do niej tylko jakichś liści, ja akurat mam parę kolorów od GreenStuffWorld, wystarczają na długi czas:

 

Micro Leaves - Medium Green Mix (60ml)

 

Dla urozmaicenia czasami używam takich krzaczków (chociaż można też podobne zrobić samemu, są tutoriale na youtube ale zrobiłem się zbyt leniwy):

 

AK Interactive - Spring Green Shrubberies - Megamodell.eu

 

I w sumie tyle. Raczej do lotniska tych wszystkich rzeczy nie potrzebujesz, mi się z czasem trochę nazbierało więc używam co mi się nawinie. Imitację płyt betonowych zrobisz jak NightShift z korka, do wykonania terenu ja przestałem używać gotowych past na rzecz mieszanki ziemi (przesianej) z klejem a'la wikol i odrobiną wody. Jeśli nie mam zamiaru malować całej podstawki to do mieszanki dodaję odrobinę pigmentu (ze sklepu dla plastyków, nie żadne Migi - jakoś 10 lat temu kupiłem kilka kolorów od Kremera po 9-10zł i mam wszystkie do dzisiaj, minimum w połowie pełne).

 

Tak w skrócie to staraj się używać wielu rzeczy, nie tylko ziemia i trawa - jak pisałem wyżej, nazbierasz sobie suchych liści, zmielisz w młynku i masz aligancką posypkę w naturalnych kolorach do podsypania tu i tam. Poza tym ze 2 gałązki albo jakiś kamyczek, mały krzaczek i już coś się dzieje na winietce. 

Edytowane przez halset
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, halset napisał:

 

Kluczem do realistycznych zimowych dioram jest użycie prawdziwego śniegu, zbieranego w zimie i trzymanego w zamrażarce 😉

 

A na serio, nie wiem, czy znasz, ale polecam, w sumie tematyka bardzo podobna: 

 

 

Do pojedynczych kępek trawy (zwykle suchej, ale można pomalować) poza trawą elektrostatyczną lubię używać czegoś takiego:

 

AK Interactive - Dried Sea Grass : Amazon.co.uk: Toys & Games

 

Po prostu chwytasz kilka i wyrywasz kępkę, już naturalnie są różnej długości i grubości więc wygląda realistycznie.

Można też kupić gotowce, choćby od Vallejo, w różnych długościach w zależoności od potrzeb - są też takie imitujące mech.

Poza tym warto iść na spacer i przynieść sobie trochę śmieci, jakieś suche liście, nieśmiertelne nasiona brzozy, gałązki, korzenie lub trawki. Liście można zmielić/pognieść i podsypać tu i tam, a pojedyncze "gałązki" z jakiejś np. trawki ozdobnej posadzić gdzieniegdzie.

 

image.thumb.png.5324cf0b41c24ad782d5560888784ef5.png

 

Do imitacji większych krzaków lub średnich-mniejszych drzewek komosa ciernista nie ma sobie równych. Kiedyś kupiłem za 9 ojro całe pudełko po butach i tam sobie używam jak mi trzeba. Potrzebujesz do niej tylko jakichś liści, ja akurat mam parę kolorów od GreenStuffWorld, wystarczają na długi czas:

 

Micro Leaves - Medium Green Mix (60ml)

 

Dla urozmaicenia czasami używam takich krzaczków (chociaż można też podobne zrobić samemu, są tutoriale na youtube ale zrobiłem się zbyt leniwy):

 

AK Interactive - Spring Green Shrubberies - Megamodell.eu

 

I w sumie tyle. Raczej do lotniska tych wszystkich rzeczy nie potrzebujesz, mi się z czasem trochę nazbierało więc używam co mi się nawinie. Imitację płyt betonowych zrobisz jak NightShift z korka, do wykonania terenu ja przestałem używać gotowych past na rzecz mieszanki ziemi (przesianej) z klejem a'la wikol i odrobiną wody. Jeśli nie mam zamiaru malować całej podstawki to do mieszanki dodaję odrobinę pigmentu (ze sklepu dla plastyków, nie żadne Migi - jakoś 10 lat temu kupiłem kilka kolorów od Kremera po 9-10zł i mam wszystkie do dzisiaj, minimum w połowie pełne).

 

Tak w skrócie to staraj się używać wielu rzeczy, nie tylko ziemia i trawa - jak pisałem wyżej, nazbierasz sobie suchych liści, zmielisz w młynku i masz aligancką posypkę w naturalnych kolorach do podsypania tu i tam. Poza tym ze 2 gałązki albo jakiś kamyczek, mały krzaczek i już coś się dzieje na winietce. 

Dzięki bardzo za wskazówki, oczywiście NightShifta znam i ten filmik właśnie będę traktował jako instrukcję, jak to robić krok po kroku 🙂 tę trawę morską właśnie szukam, ale nigdzie teraz jej nie ma, w żadnym sklepie nie jest dostępna… dzięki bardzo za wskazówki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co halset napisał, stosuję i ja. Modelarz to mix śmieciarza i MacGyvera, nie zapominaj o tym😁 Śnieg robiłem z sody oczyszczonej oprószonej w razie potrzeby startą suchą pastelą i jestem zadowolony

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2024 o 21:46, halset napisał:

Może kiedyś zrobię jakiś minitutorial jak coś takiego ulepić.

Każdy nowy tutorial mile widziany, łatwość z jaką przechodzisz, ze sceny letniej do zimowej, pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.