Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko w związku o ten model

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=954401&kateg=100106

 

Chciałbym go zrobić w wersji wojskowej. I teraz prosze o pomoc.

 

1.Czy nadaje sie ten zestaw? Bo chciałbym dać takie amory do niego. Czy one będą pasować??

http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=18&przedm=1455694

 

2. Czy sa jakies ludziki, aby pasowały do tego zestawu??

3. Czy jest jakis zestaw broni w tej skali?

4. Czy są kalkomanie do tego modelu?, ponieważ chciałbym go zrobić w malowaniu w Ardenach

Bardzo rosze o pomoc i dziekuje

 

Pozd:Arek17

 

PS.Chyba ze jest jakis zestaw willysa w 1/24 ale już wojskowy

 

Ten zestaw Abera to chybiony pomysł. Masz tutaj komplet amortyzator teleskopowy + sprężyna śrubowa, mogący też robić za kolumnę MacPherson. W Jeepie zawieszenie jest na resorach piórowych i z tego co wiem drugowojenne Jeepy miały amortyzatory ramieniowe, czyli zupełnie inna bajka.

 

Hasegawa ma w ofercie wojskowe Willysy, np. ten na dole strony: http://www.hasegawa-model.co.jp/e-w/ITEMLIST/HC.htm z ludzikiem i kaemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matuśno , jak bym słyszał swoich rodziców . Ja miałem zwykła psikawkę za 50zł , i żadnych ścian nie pomalowałem .

A malujesz w zwykłym mieszkaniu czy masz modelarnie? Można malowac tak na otwartej przestrzeni czy trzeba obklejać najbliższe ściany gazetami itp??

 

Nie tylko ściany gazetami, a dywan folią, ale sam też musisz się ubrać w OP-1

 

A tak poważnie: aerograf daje minimalną mgiełkę farby, mniejszą niż przeciętna puszka sprayu. Łatwiej pochlapać otoczenie farbą przy napełnianiu aerografu, niż je zapylić malując nim. Ja maluję na burku przykrytym kartką brystolu A3, nie zdarzyło mi się jeszcze aby farba trafiła poza brystol. Przy malowaniu akrylami praktycznie nie ma też smrodu (gorzej z olejnymi, po malowaniu Humbrolami śmierdzi parę ładnych godzin, przydaje się też maska do malowania).

Pewnie, że modelarnia to fajna rzecz, ale chyba mało kto z nas może sobie pozwolić na taki luksus. Większości musi starczyć jakieś małe biurko w najmniejszym pokoju, lub nawet stół w kuchni. Na youtubie znajdziesz masę filmów - poradników modelarskich, na których widać aerograf w akcji. Pokaż je rodzicom, może w ten sposób łatwiej dadzą się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matuśno , jak bym słyszał swoich rodziców . Ja miałem zwykła psikawkę za 50zł , i żadnych ścian nie pomalowałem .

A malujesz w zwykłym mieszkaniu czy masz modelarnie? Można malowac tak na otwartej przestrzeni czy trzeba obklejać najbliższe ściany gazetami itp??

Nic nie trzeba obklejać, ja mam taką lakiernię:

th_1-11.jpg

Oczywiście, wymagana jest pewna doza ostrożności. Na wszelki wypadek zrobiłem sobie parawan z wieczka od pudełka po butach. Te plamy na nim, to próby aerografu a nie rozrzut farby; tak więc, jak widać na powyższym obrazku, nie trzeba wiele. Do malowania używam farb akrylowych, smrodu więc nie ma żadnego.

Problem zapachowy istnieje przy płukaniu aerografu zmywaczem Wamodu i niestety przy malowaniu podkładu Surfacerem, do którego dedykowany jest wyjątkowo smrodliwy rozcieńczalnik. Przy nakładaniu podkładu niestety pojawia się w powietrzu dosyć spora mgiełka z farby, której cząsteczki jednak zasychają w powietrzu, zanim zetkną się z podłożem, więc jeśli już, to wystarczy zetrzeć to szmatką. Doradzałbym w tym wypadku używanie jakiejś przeciwpyłowej maseczki, której sam nie używam, więc nie brać ze mnie przykładu

Całą akcję malowania załatwiam nocą, żeby na smrody nie narażać pozostałych domowników.

Takie są moje doświadczenia z pracą aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ściany gazetami, a dywan folią, ale sam też musisz się ubrać w OP-1 Mr. Green

Miło zobaczyć pozytywne wiadomości. Duże trzeba ciśnienie w kompresorze zeby malowac aero? W ogóle to jak podłączyć aerograf do kompresora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wlasnie zabieram sie do budowy Challengera. Zanim zaczne robic cokolwiek chce zrobic powierzchnie antyposlizgowa. Uzyje do tego farby rust-oleum anti slip. Gdzies na armoramie znalazlem dokladne plany rozmieszczenia takiej powierzchni do abramsa. Wyglada to tak: http://gallery.kitmaker.net/showphoto.php/photo/286230 Czy ktos z forumowiczow posiada cos takiego do challengera?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechadzając się po internecie zauważyłem takowe modele:

- Sherman III M4A2

- M3 GMC 75mm

 

Oba zawierają, co ciekawe, kalki. Wcześniejsze wydania chyba ich nie miały. Co mnie zaintrygowało, to fakt że są tam kalki dla polskich Shermanów z 2 Korpusu - "skorpiony". Jakiś specjalista może mi powiedzieć, czy rzeczywiście wystarczy to do zrobienia polskiego shermana?

Wg "ekspertów" shermany te wyglądają na skopiowane Dragony, co raczej dobrze wróży dokładności.

 

galeria pod tym linkiem, razem z inboxem:

http://photosbymay.fotopic.net/c1767784.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie.

Czy Tamka wypuściła oczywiście już sporo czasu temu model T-72M czy M1.

Nigdzie nie mogę się tego dokopać i też trochę brak czasu. A mam zamiar popełnić polską 72-kę ale tę wcześniejszą z jaką miałem do czynienia. Zvezda odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie temat do zadawania takich pytań.

2. Zdecyduj się czy chcesz sklejać model czy brakuje Ci czasu bo to trochę dwa sprzeczne stwierdzenia. No chyba, że na modelu chcesz odwalić fuszerkę i jednocześnie w błoto wywalić parę zł...

 

A dwa a w sumie już trzy ;) wystarczy trochę poszukać

 

http://modelcentrum.pl/go/_info/?id=6598 jeśli chodzi o skalę 1:35

http://www.hobbysta.pl/t72-m1-p-5136.html jeśli chodzi o skalę 1:72 (tylko revell)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja mam pytania o SturmTigera:

1. Czy występował jakiś w malowaniu TYLKO na Dunkelgelb?

2. jeśli tak to czy ten Sturmi miał zimmerit?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroko94 mam tylko wypraski z kturych część jet już sklejona dostałem go od znajomej ktura w między czasie zgubiła pudełko z instrukcja

To nic...

...

Nie zrozumiałeś pytania...

Tamiya wypuściła M1 bodajże, ale coś tam z wieżą ma nie tak, Tamiya więc to jedyny wybór... Poszukaj ktoś na forum robił polskiego T-eciaka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem początkującym modelarzem. Ostatnio zakupilem tytulowy model i zamierzam go skleić:) Niestety mam problem, mianowicie nigdzie w instrukcji nie ma opisu malowania poszczególnych cześci modelu. Na końcu jest tylko sam widok malowania kadłuba, i nazwy farb które mają być użyte to w malowaniu poszczególnych części. Jednakże nazwy te nie są przypisane następnie do elementów. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem początkującym modelarzem. Ostatnio zakupilem tytulowy model i zamierzam go skleićSmile Niestety mam problem, mianowicie nigdzie w instrukcji nie ma opisu malowania poszczególnych cześci modelu. Na końcu jest tylko sam widok malowania kadłuba, i nazwy farb które mają być użyte to w malowaniu poszczególnych części. Jednakże nazwy te nie są przypisane następnie do elementów. Proszę o pomoc.

 

Witaj na forum !

Najlepiej jak bys zrobił skany instrukcji, i zadał dokładne pytania o jakie części chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.