Skocz do zawartości

[Pojazdy wojsk.] Zadajemy pytania. Otrzymujemy odpowiedzi.


Złośliwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem początkującym modelarzem Niedawno zakupiłem tytułowy model. Mam problem z doborem farb do modelu, gdyż w instrukcji nie jest jasno napisane, które części jaką farbą pomalować. Czy ktoś miał do czynienia z tym modelem ? Proszę o porady i sugestie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko pięknie, ale w linkach nie ma napisane jakie farby zostały użyte (numery, lub nazwy kolorów) i do jakich konkretnie części modelu, zaaplikować jakie:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w linkach nie ma napisane jakie farby zostały użyte (numery, lub nazwy kolorów) i do jakich konkretnie części modelu, zaaplikować jakie:)

 

żółty i zielony

konkretne części modelu w kolorze widać na zdjęciach - poradzisz sobie :]

 

Kurczę, ślepy nie jestem, jeszcze rozróżniam kolory - widzę, że to żółty i zielony:D Dobra może za dokładnie chcę to pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pudełku wypisane są kolory:

- panzer olivgrun

- panzer dunkelgelb

- flat black

- gun metal metalizer

- schokoladenbrau

 

Pierwsze dwa to zapewne kolory kadłuba, na czarno pomaluje koła, a co z pozostałymi kolorami? Jakie elementy pomalować na te kolory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa pozostałe zmiksować i zrobić z nich błoto na podwoziu :]

 

skoro tak kurczowo trzymasz się instrukcji to po co pytasz na forum? :]

teoretycznie każdy zielony i żółty się nada - efekty nakładane przed i po nałożeniu kolorów bazowych skutecznie zmienią ich odcień

detale kabiny będą zawierały pewnie gunmetal, czekoladowy brązowy do wykorzystania przy brezentowych pokryciach siedzeń,przy trzonkach narzędzi itp.

wyobraźni ci brakuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy do modelu Dragona Nashorn 6314, bedą odpowiednie blaszki Parta? Chce zakupić wszystkie 3( 35095,35096,35097) dostepne zestawy blaszek Part ale nie wiem czy sa tam w nich wszystkie potrzebne elementy do waloryzacji, i czy będą pasować. Proszę o pomoc. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy do modelu Dragona Nashorn 6314, bedą odpowiednie blaszki Parta? Chce zakupić wszystkie 3( 35095,35096,35097) dostepne zestawy blaszek Part ale nie wiem czy sa tam w nich wszystkie potrzebne elementy do waloryzacji, i czy będą pasować. Proszę o pomoc. Łukasz

 

Według samego producenta jak i informacji w sklepie jadarhobby to powinno pasować.

Nie bój się blaszek Ci na pewno nie zabraknie ;)

 

 

A kto mi powie jakiego modelu Dragona jest to przepak :

 

5ee882f777eb9b2a.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś już wcześniej napisał modelarstwo to takie hobby dzięki któremu jak się człowiekowi zamarzy jakieś cudeńko to zawsze może sobie zrobić model i postawić za szybą. Albo przynajmniej spróbować.

 

Taki i mnie naszła taka chęć, aby na półce obok Tygrysa i Panzera IV postawić naszego Twardego. Zestawienie wydać się może nieco dziwne, ale tylko tym którym w ręce nie wpadła żadna z książek "www.1939.com.pl" i "www.1944.waw.pl".

 

No i tu pytanie jak się do tego dzieła zabrać bo modelu PT-91 w skali 1/35 nie ma. Poszperałem po sieci i z tego co udało się znaleźć można próbować przeróbki modelu T-71 Zvezdy/Dragona. Widziałem że i Tamiya robi T-72 w skali 1/35. Ale nie jestem pewien kształtu wieży, bo to wydaje mi się najtrudniejsze do "obejścia". Całą resztę wyposażenia - pancerz aktywny, reflektory itp dodatki wydaje się w miarę łatwo dorobić w miarę właściwym kształcie.

 

Prosiłbym o radę jaki zestaw kupić który najlepiej nadawałby się do takiej przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednie książki !

 

Co do różnic między modelami czołgu, niech wypowie się ktoś kto zna temat. A co do dorabiania brakujących elementów, mogę polecić Green Stuff, Kneadatite. Zrobisz z niego dosłownie wszystko.

 

Tak na marginesie, po skończeniu ułanów, mam zamiar zrobić właśnie dioramkę w oparciu o www.1939.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PT-91 była konwersja bodajże Modelkrak. Nie wiem jak to merytorycznie ma się do rzeczywistości, ale może warto poszukać tu i ówdzie.

www.1939.com.pl... Książka na jedno popołudnie, takie Sci-Fi z drugiej ligi, ale przyjemnie się czytało:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konwersji Modelkrak do T-72 czytałem. Ale podobno to nie do dostania już.

Może zanim skompletuję wszystkie potrzebne elementy projektu to wznowią...

 

A książki fajnie się czyta - ja niestety w jedno popołudnie nie daje rady - i gdyby z tego zrobić film to być może powstałoby coś na kształt "Final countdown" z Charlie Sheenem i lotniskowcem Nimitz i Tomcatami w roli głównej. Tu autor dał motyw romantyczny, sensacyjny, kryminalny, historyczny i s-f na dodatek... Mnie się podobało, chociaż spotkałem się z opinią że takie książki to bzdury i tylko szkodzą (bo ktoś może pomyśleć że podróże w czasie są możliwe...). A to w sumie pod płaszczykiem sensacji i rozrywki zachęta do przestudiowania historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje waszej pomocy. Chcę w najbliższym czasie zbudować Pantere. A dokładnie Befehls Panther Ausf.G Späte choć za bardzo nie wiem co to oznacza. Ma to być skala 1/72 ale nie mogę jakoś skompletować co miał bym kupić. Za wzór miała by mi robić pantera Pawła http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=39289

No właśnie i tu zaczynają sie ogromne schody. Jaki zestaw podstawowy byście polecili i jakie dodatki? Najgorsze to jest chyba to, że potrzebne są metalowe koła ( bez bandaży ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie:

Czy jest chociaż cień szansy aby w '42 (bądź pod koniec '41) roku w Afryce Północnej mogły jeździć się jeszcze pojazdy pomalowane na Panzer Grau? Dokładniej chodzi mi o Pz. II F. Znalazłem takie coś, ale tylko jako malowanie w modelu Revella, a jak wszyscy wiemy często może mijać się to z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że posiadam trzy tygrysy z serii Dragon Armor w skali 1:35. Są to pierwsze dwa modele z tej serii a trzeci to tygrys z Cyber Hobby u nas w Polsce niedostępny, posiada kartę z numerem seryjnym (wersja limitowana). Pierwszy tygrys z okresu walk z Tunezji posiada metalowy kadłub późniejsze już nie jak coś to podaj na pw maila to prześle zdjęcia tych modeli. Przy ich budowie DML z pewnością bazował na swoich wersjach, które są dostępne w sprzedaży do złożenia. Tak części są przyklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Mam ten model :

 

StuGIIITamiya.jpg

 

jakie dobrać Friule do niego ( może zostawić winyle ? ), z pełnym zębem, czy z wycięciem w zębie. Chciałbym go robić w malowaniu z Rosji 1941. Poniżej dwa zestawy Friuli, które wydają mi się odpowiednie :

 

FriuleStuGIIIa.jpg

 

FriuleStuGIIIb.jpg

 

Poradźcie Koledzy Fachowcy od StuG-ów ! Dziękuję Wam i pozdrawiam.

 

Pawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.