Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

MiG-21bis Fishbed-L "07 szkolny"

Na powyższej stronie zdjęcia 21BIS sprzedanych do Krosna, trochę smutne widoki .Jedynym pocieszeniem [ marnym dla Nas ] jest to że chyba kilka -kilkanaście MiG-21BIS odkupiła firma -prywatny właściciel z Florydy. Samoloty sa już w USA.

Niestety konkretów nie znam , więcej zdjęc z nb. nie było.

9805 ?

j6wt.jpg

9334

xoay.jpg

drugi -9763 ?

w8k7.jpg

 

Nie rzuciły mi się w oczy UM na tych fotkach , może stały gdzie indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.indiandefence.com/forums/u-s-europe/33668-us-training-firm-buys-25-mig-21-fighters.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

 

Link do artykułu o sprzedanych BIS-ach i UM chyba też .Łącznie 25 sztuk .Szykują sie chyba do przywrócenia samolotów do stanu lotnego .

[Może żle zrozumiałem , ale tak wynika z tłumaczenia ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystkim się opłaciło , tylko nie Nam .I znowu będziemy podziwiać latające 21 w jakiś dziwnych oznaczeniach, bo chyba nie z Szachownicami. Ale zawsze to lepiej niz miałyby "zgnić " u jakiegoś "kolecjonera " na polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiam , dlaczego wzięli od Nas 21 ? Przecież Bułgaria jeszcze eksploatauje swoje , latają Rumuni na Lancerach , zapewne mieliby 21 w ciekawszym stanie np. po dopiero co skończonym resursie. Pewnie rolę odegrała cena , a swoją drogą Amerykanie muszą mieć dobre kontakty jesli chodzi w tym przypadku o silniki i inne części zamienne.

Jeszcze taka ciekawostka jesli chodzi o Draken International- kupili też MF, ex-czeskiego nb. 7708, którego parę lat temu Czesi podarowali jednej z Fundacji Muzealnych w Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Twój znajomy posiada poniższe wydawnictwo ?

w95x.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

plus ew. zostaje jeszcze

http://www.primeportal.net/hangar/bill_spidle/mig-21_us_walk_1.htm

Co prawda US , ale wnęki , podwozie , hamulce ładnie zdetalowane i nie różniące się od UM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://hotfile.com/dl/250858008/43ec7e0/MiG-21BIS_Instr._Uytkowania.zip.html

Powyżej link do "Instrukcji użytkowania 21BIS " Wydawnictwo ściągnięte ze strony Muzeum Lotnictwa w Krakowie .Całkiem fajna rzecz , coś pomiędzy "Metodyką szkolenia" , a "Szczególnymi przypadkami w locie "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh chciałoby się polatać...

 

jakbym nie byl miłośnikiem wszelkich migów i suczek to w Radomiu zrozumiałem dlaczego -21 wycofano.Można mieć do nich sentyment i wręcz je kochać ale jako maszyna bojowa to nieco przestarzała. Jak patrzyło się na pokazy F-16,Typhoon czy Su-27 to zwrotność Mig-21 była klasę niżej już,pomimo,że rumuński pilot robił co mógł. Prędkość wznoszenia bardzo dobra ale..ciekawe czy to przez pokazy rumunii mają kupić portugalskie F-16 wg bodajże portalu defence24.

 

stare czy nie prawie się jednak popłakałem gdy latał LanceR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt...zapomniałem jak to wyglądało w czasach gdy był projektowany.Ale pomimo tego ,że miał byc platformą rakiet to do pojawienia się F-15/16 mogł wymanewrować większość zachodnich konstrukcji. Choć o tym tylko czytałem bo z lotnictwem mam wspólnego tylko tyle,że kiedyś w Babimoście rozwalałem przecinakiem drogę kołowania pod nową nawierzchnię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co większość 21, ale słabo widoczne przy otwartej pokrywie osłony koła

Przewody inst. paliwowej , zawór zamknięcia inst. paliwowej , korpusy pomp paliwowych, złaczki , przewody elektryczne itp.-wszystko ukryte pod tym opływem.

4buy.jpg

q5n8.jpg

 

A tak to wygląda po częściowym demontażu:

 

es0s.jpg

wlu6.jpg

8d4j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.