Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jajca dlatego nie kojarzylem tego.Raczej w modelach to pomijany element, przynajmniej w ZTS/ Mastercraft. Na zdjęciach też raczej nie zwracałem na to uwagi. Dzięki za podpowiedź.

 

Trochę dziwne , prawda. Modelarze robią uchwytniki powietrza, dorabiają "pierdółki" które są na widoku, a zapominają o w sumie dosyc dużym elemencie , tyle że schowanym za osłoną koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy, na profilu firmy Top Gun, zapytałem o kolor do kokpitów. Odpowiedź jest następująca:

Będzie się działo, czekam na oryginalne blachy od 23ich, , ale przyjmę kazdy złom oczywiście do zwrotu,

Chętnie kupiłbym krajową farbkę, o odpowiednim kolorze. Dlatego apel, do tych posiadających części kokpitu z tą farbą, aby nawiązali kontakt z producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast fotki gondoli się przydadzą, jak będę robił PF-kę. Widzę że przynajmniej teoretycznie jest możliwa konfiguracja 2x UB-16 i GP-9 na tej wersji

A na PFM? Też tylko teoretycznie czy są jakieś "papiren" na stosowanie takiej konfiguracji w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacie, kiedy ja to pisałem? (jeśli planowałem PF, to parę lat temu) Z GP-9 strzelali do celów naziemnych. Są zdjęcia z UB-16, P-50 i właśnie GP-9.

Muszę się zebrać i zamieścić w sieci mój nowy walkaround PFM z tą gondolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na PFM? Też tylko teoretycznie czy są jakieś "papiren" na stosowanie takiej konfiguracji w Polsce?

Skoro stosowali Rumunii, Jugosławianie , to i pewnie Polacy też .Tak na szybko to co miałem pod ręką.

kdlp.jpg

wo0c.jpg

xcph.jpg

 

Przy okazji pytanie -czy 21F-12 [pierwsze dostawy tej wersji dla Finlandii ] rózniły się wyposażeniem od 21F-13 dla innych krajów ?

Czy to taka nazwa funkcjonująca w historii 21 , ale bez specjalnego znaczenia ?

U Rosjan nie mogę się niestety dowiedzieć

young napisał

Muszę się zebrać i zamieścić w sieci mój nowy walkaround PFM z tą gondolą.

 

Bylibyśmy WDZIĘCZNI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przypomniałem sobie "Na niebie i na ziemi" i co wypatrzyłem?

1973 rok, więc pewnie ZASOBNIK LAF:

cfrp.png

 

dq6m.jpg

 

Wczesne LAFy były na wyposażeniu pułków w Barczącej i Łasku. Te na zdjeciach ,,patrzyły,, do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze daleko, a chętnie bym zasobnik obfotografował...

 

Prośba do posiadaczy zestawu eduarda nowszego niż MF. Czy mógłby ktoś z was zeskanować mi w dużej rozdzielczości części PE29 i PE30, których nie ma w zestawie MF? Oraz podać jeden wymiar, choćby wysokość w milimetrach (najlepiej, choć niekoniecznie, zmierzoną suwmiarką do dziesiętnej części)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze daleko, a chętnie bym zasobnik obfotografował...

 

Prośba do posiadaczy zestawu eduarda nowszego niż MF. Czy mógłby ktoś z was zeskanować mi w dużej rozdzielczości części PE29 i PE30, których nie ma w zestawie MF? Oraz podać jeden wymiar, choćby wysokość w milimetrach (najlepiej, choć niekoniecznie, zmierzoną suwmiarką do dziesiętnej części)?

 

 

zasobnki LAF można obfotografować w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie na Sadybie.Sam miałem klka słabych zdjęć z komórki ,zaś sam zasobnik jest podwieszony pod UM chyba jeśli dobrze pamiętam. Mógłbym się w sobotę wybrac jeśli chcesz i porobic fotki ewentualnie z metróweczką pomierzyć to i owo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migi nówki miały wnęke hamulca podogonowego i wewnętrzną część hamulca w kolorze płatowca czy innych wnęk ( ten charakterystyczny metaliczno-zielonożòłtawy)?

 

Kolor "wnęki "tylnego hamulca , to kolor luków płatowca.Ten hamulec przylegał bezpośrednio do luków silnikowych. A kolor wewnętrznej części tylnego hamulca? Pamięć coraz gorsza , zdjęć tej części samolotu z okresu nowości bardzo niewiele, ale wydaje mi sie że kolor tej części hamulca przypominał nieco oliwkowo-khaki .Mam na mysli bis-y, na pewno nie był jaskrawo-żółto-pomarańczowy , czy coś w tym stylu.

Tu troche widać ten kolor[ ale to akurat M i to już dawno po co najmniej 2 remontach ]

p1ee.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zasobnki LAF można obfotografować w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie na Sadybie.Sam miałem klka słabych zdjęć z komórki ,zaś sam zasobnik jest podwieszony pod UM chyba jeśli dobrze pamiętam. Mógłbym się w sobotę wybrac jeśli chcesz i porobic fotki ewentualnie z metróweczką pomierzyć to i owo.

 

Gdyby nie sprawiło to kłopotu to chętnie bym obejrzał taki obfocony zasobnik.Wszystko co dotyczy 21 mile widziane , tym bardziej ze w naturze tego w zyciu nie widziałem .

Z góry Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze daleko, a chętnie bym zasobnik obfotografował...

 

Prośba do posiadaczy zestawu eduarda nowszego niż MF. Czy mógłby ktoś z was zeskanować mi w dużej rozdzielczości części PE29 i PE30, których nie ma w zestawie MF? Oraz podać jeden wymiar, choćby wysokość w milimetrach (najlepiej, choć niekoniecznie, zmierzoną suwmiarką do dziesiętnej części)?

 

 

zasobnki LAF można obfotografować w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie na Sadybie.Sam miałem klka słabych zdjęć z komórki ,zaś sam zasobnik jest podwieszony pod UM chyba jeśli dobrze pamiętam. Mógłbym się w sobotę wybrac jeśli chcesz i porobic fotki ewentualnie z metróweczką pomierzyć to i owo.

Chodzi mi o tamten konkretny. Dzięki, ale ten warszawski mam dokładnie udokumentowany. W sierpniu spędziłem tam deszczowe popołudnie robiąc zdjęcia uzbrojenia w forcie. Na udostępnienie wszystkiego zwyczajnie ciągle nie mam czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam, wspaniałe lata 90te w 10 PLM w Łasku. Mialem to na co dzień

 

Fantastyczny klimat.

I te naszywkowe smoki na rękawach - cóś pięknego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze ktos pomoze wyjaśnic ponizsze kwestie:

 

-jakie oprocz 2097 i 2089 s-ty byly (okresowo) szare?

-jest jakis gotowy (na rynku modelarskim) odcień tej szarosci? Wszystkie samoloty mialy ten sam odcień (rzecz jasna bez uwzgledniania roznic wynikajacych ze zużycia)?

-zbiorniki tez malowano na szaro czy byly srebrne/alu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.