Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Niemożliwe.

 

A to pechowy pech ...

Kwiatki w instrukcjach to nic dziwnego, ale miałem nadzieję, że jakimś trafem mogły do nas trafić egzemplarze z tymi antenami ...

Em, Young, dzięki za rozwianie złudzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe.

 

A to pechowy pech ...

Kwiatki w instrukcjach to nic dziwnego, ale miałem nadzieję, że jakimś trafem mogły do nas trafić egzemplarze z tymi antenami ...

Em, Young, dzięki za rozwianie złudzeń

 

Nasze eM-ki to 18-19-20 seria produkcyjna a więc znacznie różniły się od pierwowzoru. Takich anten nie miały ani przed 1 remontem a tym bardziej po remontach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kolegów interesują schematy z instrukcji MiG-21BISON ? [ze znakiem zapytania bo rys. opisane są po rosyjsku i to mi trochę pasuje na 21-93 ? ] wrzucam link do strony;

http://www.mycity-military.com/Avioni/MIG-21-Fishbed_687.html

Linki do schematów na dole strony pod zdjęciem BISONA.

Będzie podobno więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka .Nigdy się nad tym nie zastanawiałem Ale skoro skrzydła mają skos ujemny , to belki powinny byc prostopadłe do podłoża.

 

Witam Wszystkich i pozdrawiam.

Babcia miałeś pewnie na myśli "wznios"skrzydła,nie ma 21-ego o ujemnym skosie,a belki są prostopadłe do skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostopadłe do skrzydła, to na pewno. Podejrzewam, że koledze bardziej chodziło o równoległość do kadłuba lub podłoża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad ta pewność ? Tak pytam z ciekawości, bo to w koncu nie żaden problem , ale akurat o tym nie ma ani słowa ani w instr. płatowca , ani w instr. uzbrojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad ta pewność ?

Nie :pewnośc: Takie sobie myślenie .Przy ujemnym wzniosie (-2*), w locie, ciężar s-tu skompensuje tą róznicę,a patrząc na s-ty II wojny ,przy wzniosie dodatnim belki mają prostopadłe do s-dła więc problem jest znany konstruktorom od daaaaaaaaaaaaawna a przy 2,3, czy 4-ech stopniach wzniosu, w modelu, problem powinien zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Filipie, toć napisałem "zbiornik" mając na myśli "dziób" baniaka ;)

Zdjęcie 1612 tak pomalowanego jest w książce LAF, podpisane jako 10 plm rok 1970, czyli trzy lata przed filmem. Może przeszedł później do 1 plm? W Łasku tak je malowali. Z drugiej strony na filmie w tle widać jeszcze jedną maszynę, numer niestety nie jest dobrze widoczny, obstawiam 702 (ale czy 1702 latał kiedyś bez 1?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2285967.jpg

Panowie, nie wiem czy ta kwestia była omawiana, więc zapytam - na powyższym zdjęciu słynna "Agata" n/b 5710. Wszędzie jest opisywana jako UM, choć nie ma anteny mieczowej na grzbiecie.

Możecie pomóc w wyjaśnieniu tej zagadki?

 

Pamiętam, że gdy robiłem model jakieś 10 lat temu nie udało mi się tego rozszyfrować.

 

To jak? Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zapewne antena jest wtopiona w osłonę przedniej kabiny.Coś takiego powinno być :

cynn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Tak miały pierwsze wersje UM. AGATA jest na pewno UM , bo posiada nadajnik kątów natarcia zamontowany z lewej stony k-ba za wlotem .To urządzenie posiadały UM i co prawda wcześniejsze wersje , ale po modernizacji której u Nas nie przeprowadzano . Chyba się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer seryjny samolotu 10.69.51.57, w sestawieniu Gordona figuruje jako jedna z pierwszych UM. Stąd być może różnica w postaci braku anteny grzbietowej. Pochodzi z tej samej serii co 5709 i 0856. Wszystkie trzy trafiły w 71 roku do Polski jako pierwsze UMki, 0856 też nie miała wspomnianej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.