Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, toboły są do zrobienia. Przejrzałem na szybko w naszych sklepach internetowych nie ma tych kalek i zestawu do konwersji z kalkami. Jeśli chodzi o zakupy zagramaniczne to jestem zielony w te klocki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo szukałem tych kalek , są dostępne w Martoli, już zamówiłem. Anteny to pikuś w Lancer C, największy chyba problem to oprofilowanie na prawej stronie przejścia kadłub skrzydło i kratka wentylacyjna nad listwą ( chyba puścili pod tymi listwami jakieś okablowanie tak sobie dumam). Pytanie - rakiety R-60 spokojnie można podwiesić pod Rumuna?

Lancer%20C%20008_zpsfq3rvjjy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś tych zasobników u amerykancow :-)

Gdzieś mi mignął ten zasobnik, F-15E? Nie interesuje się zbytnio amerykańcami. Podaj jak wiesz tylko nazwę tego zasobnika a ja już sobie go wygoogluje.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy jeśli znacie inne dobre zbliżenia na stwora z BD malowanego pod kabiną, proszę podzielcie się zdjęciami... Mam tylko te z płyty Aeroplan.

Z0sm5HdS.jpg

 

Druga sprawa, czy prócz 1901 był jeszcze jakiś M z dwoma godłami pułkowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 1901 - chyba nie .Pamiętam że zaraz po przyjęciu 21M z Mińska nakazano natychmiast usunąć naklejki z mińskimi godłami .Jak się uchował 1901 nie mam pojęcia ? Pewnie stał długo jako nielot i w końcu zapomniano o nim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia, poszperałem i znalazłem jeszcze 1909 i 1912. Te trzy miały godło 1 i 41 PLM jednocześnie. Szkoda, bo liczyłem na inne mieszanki...

PS 1813 poszedł do Mińska, oddali go do Malborka i w końcu trafił do Wrocławia, cały czas z bombką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w trakcie prac nad wietnamskim PFM'em w locie.

Zastanowił mnie jednak fakt, że osłony podwozia głównego zamykają się pozostawiając sporych rozmiarów "szpary"

Czy jest to błąd producenta, czy tez istotnie w MiG'u w podobny sposób zamykało się podwozie?

Próbowałem znaleźć zdjęcia potwierdzające lub przeczące temu faktowi, lecz nie znalazłem niczego jednoznacznego.

 

b1c89c3b-03b3-4358-9c5d-f80ab5af692c.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia, poszperałem i znalazłem jeszcze 1909 i 1912. Te trzy miały godło 1 i 41 PLM jednocześnie. Szkoda, bo liczyłem na inne mieszanki...

PS 1813 poszedł do Mińska, oddali go do Malborka i w końcu trafił do Wrocławia, cały czas z bombką

A można liczyć na fotki 09 i 12 .Cholerka nie mam takich

 

Excalibur -odnosnie podwozia na 21 -fajna seria fotek .m.i chowanie i wypuszczanie podwozia

http://dfiles.eu/files/x6xayi41s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hunavia.freeweb.hu/TYPE/MiG-21%20base/MiG-21_base_index.htm

 

Excalibur i inni modelarze - dla Tych co jeszcze nie znają powyższej strony-polecam .Kilkaset fotek poszczególnych wersji węgierskich 21 , kabiny , płatowiec , szczególy.Bardzo dobry walkaround .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć spece. Potrzebuję informacji nt MiG-21PF z Łasku. Chodzi konkretnie o egzemplarze malowane na biało. Doszukałem się informacji i numerach burtowych, które takie malowanie nosiły: 1810; 2005; 2401; 2404; 2408; 2411 i 2412. Kształt i rozmiar godeł i szachownic też już mam, natomiast pozostaje jeszcze sporo detali, które wymagają jednoznacznego wyjaśnienia.

 

1. Kolor wnęk podwozia. Zdjęcia 2401 ze strony Archeo Łask i 2412 z lotnictwo.net.pl pokazują gole podwozia przedniego w ciemnoszarym kolorze. Stąd można wnioskować, że zarówno golenie jak i wnęki przedniego i głównego podwozia należało by malować na taki sam kolor. Będzie się to zgadzać, czy jakieś odstępstwa będą?

 

2. Kolor wnęk hamulców aerodynamicznych. Biały jak cały samolot czy może naturalna barwa duralu?

 

3. Kolor zbiornika podkadłubowego. Podobnie jak wyżej - biały czy dural?

 

I na koniec uzbrojenie, choć prawdopodobnie podwieszę R-3S. Co poza nimi można podwiesić? RS-2US, S-24, FAB-100/250 i UB-16-57 na pewno, ale czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.