Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej widoczne różnice to brak deflektorów przy "klapkach upustowych", hamulce aerodynamiczne jak w wersji R/PF. Osłona kabiny początkowo bez lusterka wstecznego, później chyba zależnie od egzemplarza. To tak z pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie, bo 6514 służył na przełomie lat 80/90 (dokładne dane mam na drugim komputerze) w Goleniowie z godłem 11 PLM, mam zdjęcia. I na mój gust to jest sesja foto gdzie puszczali do lotów kilka MF przejętych z Wrocławia i M-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo 6514 służył na przełomie lat 80/90 (dokładne dane mam na drugim komputerze) w Goleniowie z godłem 11 PLM, mam zdjęcia. I na mój gust to jest sesja foto gdzie puszczali do lotów kilka MF przejętych z Wrocławia i M-y.

 

Możliwe, ja mam podpisane jako Strachowice. Z godłem jest jeszcze 6504 , charakterystyczne dla tej sesji sa UB-16 na wewnetrznych belkach tak że ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wersja jest? Zdjęcie z sierpnia 1967 roku, zrobione w czasie wizyty 10 migów w Uppsali.

mig-21.jpg

 

Osłona kabiny jak w PF, ale usterzenie szerokie? Taką wersję proponował dawno temu Matchbox, który zresztą na malunku z pudełka popełnił sporo zimnowojennych błędów Model miał przedstawiać jeden z wizytujących Szwecję myśliwców.

matchboxmig21errors.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie zawodzi to MiG-21PFS

 

Poszukałem trochę w tzw. międzyczasie i wychodzi mi, że to b.rzadkie w WWS MiG-21FL (Izdeliye 77), budowany dla Indii, ale zatrzymany w ZSRS w wyniku mediacji między Indiami i Pakistanem jakich się radzieccy podjęli w 1966 roku. Model ten miał klasyczne klapy, bez nadmuchu. Słabsze, "eksportowe" silniki i radar.

 

Wersja jest potwierdzona w pisemku, które raportowało wizytę:

http://www.aef.se/Flygvapnet/Tidskrifter/FV_Nytt/Flygvapennytt_1967-4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot z grafiki modelu Academy Mig 21 PF, którego pierwowzór obecnie stoi w Kijowie w muzeum to też MiG 21 FL. Na Ukrainie na kilku pomnikach stoją podpisane jako mig 21 PF, samoloty typu FL.

 

Indyjski FL miał o ile wiem silnik z F-13. Gondola GP-9 powstała zasadniczo z potrzeb Hindusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indyjski FL miał o ile wiem silnik z F-13. Gondola GP-9 powstała zasadniczo z potrzeb Hindusów.

 

Na początku możliwe , ale skoro Rosjanie po wyczerpaniu resursów pierwszych silników montowali na swoje 21FL silniki R-13-300 , możliwe że Hindusi też cos zmieniali w trakcie eksploatacji w swoich FL .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o babolu z celownikiem PKI łaskiego 1801 nie wspominając

A można wiedzieć co to za "babol" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak celownika PKI , a w miejscu gdzie był mocowany pulpit przeładowania gondoli z działkiem GP-9 , zamontowano pulpit przeładowania od 21M, MF ...całkiem inny i nie montowany w tym miejscu .

Poniżej - po lewo zły pulpit "PIERIEZARIADKI ", po prawej stronie brakujący pulpit PKI

hNSNt7n.png

 

A tak wyglądało mocowanie pulpitu od GP-9 nad celownikiek PKI w 21PF [ tu nb. 2008 ]

Niestety nie mam lepszej fotki 21PF z pulpitem GP-9 , jakby Ktoś z Kolegów miał z chęcią obejrzę .

id4SDsq.jpg

 

Ps. Powyższy montaż , nie umniejsza Zasług Kolegów z Łasku przy renowacji samolotu .

PEŁEN SZACUN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.