Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mam pytanie co do tych wnęk podwozia i klap: Edek w instrukcji daje do wyboru albo szary C-60 albo interior green - czy to znaczy że tych Bisach stosowano dowolnie te dwa kolory malowania, czy jednak to od czegoś zależało?

Bo jeśli mam wolną rękę to wolałbym interior green, ale może jednak nie mam wolnej ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytałem ten wątek i znam te wszystkie zdjęcia, dzięki.

Wynika z nich jednak niewiele. Prawdopodobnie wnętrza klap są metalowe albo pomalowane na szaro. Wnęki - trudno powiedzieć, ale chyba tez szare albo metalowe.

Sęk w tym że Edek każe malować na szaro albo zielono, ale nie metalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta maszyna według instrukcji malowania Eduarda to egzemplarz z 1980 roku, choć malowanie chyba niekoniecznie, z opisu nie wynika to jasno.

Ale jakby co to mogę pomalować te wnęki tak jaka na tych zdjęciach, choć ten kolor (jeśli zignorujemy kwestie balansu bieli) przypomina mocno yellow zinc chromte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-3R miała tak prostą konstrukcję, więc po co szukać żywicy? Zestawowe są ładne.

Wieszając R-60 i R-13M masz dwa typy rakiet naprowadzanych termicznie. R-3R i R-60/R-13M daje mieszankę radiolokacyjnie/termicznie. Ale wiem, robisz tak żeby było ładnie, niekoniecznie merytorycznie.

Wnękami się nie przejmuj. Druga połowa lat '90, z którego pochodzi to malowanie to już zupełne pomieszanie z poplątaniem. Każdy egzemplarz inny. Edek podał dwa kolory... bo coś musiał podać. Myślisz, że wnęki Bisów z różnych krajów na świecie malowano tylko dwoma kolorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-3R miała tak prostą konstrukcję, więc po co szukać żywicy? Zestawowe są ładne.Wieszając R-60 i R-13M masz dwa typy rakiet naprowadzanych termicznie. R-3R i R-60/R-13M daje mieszankę radiolokacyjnie/termicznie. Ale wiem, robisz tak żeby było ładnie, niekoniecznie merytorycznie.

 

Chcę merytorycznie i ładnie.

Ale ok, chyba użyję dwie żywiczne R-60 i dwie R-13M zestawowe, bo też nieźle wyglądają. Do tego pewnie podkadłubowy zbiornik.

 

Wnękami się nie przejmuj. Druga połowa lat '90, z którego pochodzi to malowanie to już zupełne pomieszanie z poplątaniem. Każdy egzemplarz inny. Edek podał dwa kolory... bo coś musiał podać. Myślisz, że wnęki Bisów z różnych krajów na świecie malowano tylko dwoma kolorami?

 

To już zauważyłem, aczkolwiek czymś je trzeba pomalować.

Skoro mam wolną rękę, to albo zrobię je interior greenem, albo tym zielonkawym szarym. Do tego te wypukłe blachy we wnękach głównego zrobię chyba z ciemnego metalu.

Mam nadzieję że mnie fachmani od tego migacza potem za to nie zagryzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O te Ci chodzi... Ona jest pomalowana tylko właśnie w kolorze bardziej aluminium bo to jest luk inspekcyjny silnika. O ile się nie myle to w tym luku sprawdza się stan łopatek silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest pomalowana tylko właśnie w kolorze bardziej aluminium bo to jest luk inspekcyjny silnika. O ile się nie myle to w tym luku sprawdza się stan łopatek silnika...

 

Skoro to kolor aluminium to raczej to jest po prostu aluminium.

Zresztą mniejsza, wiem teraz że chyba warto tę cześć pomalować metalizerem. Jak rozumiem w drugiej wnęce takiego luku nie ma i tam maluję całą wnękę tym samym kolorem?

 

Bo to jest ZCHP i było w tym watku wałkowane. Jakby co możesz dodać troche jasnoszarego

 

Rozwiniesz skrót?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze trochę zdjęć i na każdym w zasadzie te wnęki są pomalowane inaczej.

Były różne przemalówki/podmalówki. Na "muzealnym" 8905 są chyba ze 3 różne kolory we wnękach.

 

PS.

Jeśli chcesz, to mam sporo zdjęć tego 8905 (już z muzeum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.