Skocz do zawartości

MiG-21


emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

(...) jakie to jest godło mam kilka wzorów z Łaska i nie potrafię zidentyfikować właściwego?
A możesz nam pokazać te kilka wzorów, chętnie zerknę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak te tabliczki były w jezyku rosyjskim. Nie tłumaczono ..bo to koszty i jakby poleciał do innego bratniego kraju to kto by to po polsku przeczytał ?

 

Zdjecia 21 i 23 z uzbrojeniem to prawdopodobnie Pienieznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak te tabliczki były w jezyku rosyjskim. Nie tłumaczono ..bo to koszty i jakby poleciał do innego bratniego kraju to kto by to po polsku przeczytał ?

 

Zdjecia 21 i 23 z uzbrojeniem to prawdopodobnie Pienieznica.

 

 

Jakoś Niemcom z DDR nie przeszkadzało mieć opisy kabiny w ojczystym języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dalej, dwie inne ważne dla mnie sprawy:

1. Czy na belkach do zewnętrznych zbiorników podwieszanych były napisy eksploatacyjne? Jakie? Może ktoś ma dobre zdjęcie?

2. Czy belki uzbrojenia były numerowane? Kojarzę oznaczenia LZ LW PW PZ, ale może to nie z MiG-21?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam.

Nie wiem czy pisze to w odpowiednim miejscu - jestem w trakcje budowy Mig 21 1:48 Eduard. Będę go wykonywał w wersji aluminium - na niektórych zdjęciach widać że nie był to jednolity kolor, a występowały panele w innym ciemniejszym odcieniu aluminium. Poszukuje właśnie takiego schematu - które z elementów/paneli muszą być ciemniejsze od pozostałych. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Poszukuje informacji nt. malowania wietnamskiego MiG-21PFM nr. 5015. Do tej pory znalazlem tylko dwa zdjecia z epoki:

 

mig21unitsofthevietnamw.jpg

 

mig21pfm-1.jpg

 

Edek w instrukcji twierdzi ze ciemnozielone laty byly malowane bezposrednio na aluminium:

 

8237-A.jpg

 

Wg mnie na zdjeciach wyraznie widac granice koloru (jasny zielony??), i poprawne bedzie malowanie dwukolorowe.

Druga sprawa to ster kierunku, na pierwszym zdjeciu widac cos, co mozna zinterpretowac jako laty naniesione na gole aluminium. Ja natomiast sadze ze to refleks swiatla na wychylonej powierzchni sterowej.

Trzecia sprawa to kolor spodu kadluba. Obejzalem wiele wykonanych modeli tego egzemplaza i zauwazylem cztery rozne interpretacje: naturalne aluminium, srebrzanka, jasno szary lub jasnoniebieski. Ja osobiscie sklanial bym sie ku pierwszej opcji - naturalne aluminium, w dwoch odcieniach.

 

Reasumujac, na ta chwile moja interpretacja jest taka: spod kadluba - aluminium, gora - jasnozielony jako podlad (jaki odcien?), laty - ciemnozielony C340. Wiatrochron i limuzyna - aluminium, napisy eksploatacyjne tylko na powierzchniach niemalowanych.

 

Jesli sie myle, prosze wyprowadzcie mnie z bledu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do steru kierunku - na tym pierwszym zdjęciu jest on wychylony w prawo i dlatego wygląda, jakby miał inny kolor. A co do interpretacji kamuflażu - oba warianty (ciemnozielone plamy bezpośrednio na dural/srebrzankę lub ciemnozielone plamy na jasnozielonym tle) były stosowane, nie tylko na MiG-21, ale też i na 19 czy 17, więc obie są równie prawdopodobne, kwestia interpretacji czarno-białych zdjęć. Żeby było śmieszniej na górny zdjęciu nie jest widoczna granica między "srebrnym" spodem a "zielono-zieloną" górą, a na zdjęciu dolnym da się ją zobaczyć.

 

Muzealny MiG-21UM jest odrestaurowany właśnie z dwubarwną górą i spodem w srebrzance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.