Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Jostein napisał:

Niemieckie czy niekoniecznie? Bo kalek na wersję G nie mam, ale znajdą się albo od innej wersji, albo jakieś "what ify-".

Dziękuję, ale już kolega @Thalgonismnie poratował. Czekam jeszcze tylko na maskę owiewki (która już któryś tydzień "idzie" z jadar-hobby) i będzie galeria - pokażę co tam z młodym ulepiliśmy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2024 o 01:37, jmx62 napisał:

A jeszcze jest Mirage z HobbyBossa, jak stoi w rankingu?

Chamska kopia edka z poprzestawianymi częściami i słabszej jakości. Wczesny ich model mocno się linie rozlewają miejscami. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wymysl napisał:

Da się, ale nie Mk. VI, tylko Mk. III, albo V: BZ858/F, BZ859/J, BZ860/U, BZ949/T

No to będzie Polski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2024 o 12:30, DobreMzimu napisał:

Czy ktoś miał okazję pracować nad tym modelem?  

www.mojehobby.pl/products/USAF-B-2A-Spirit-Stealth-Bomber-with-Mop-GBU-57.html

Część przeźroczysta wygląda mizernie. Jak jest z resztą?

Witam. Z przyjemnością opiszę ci ten "model". Po sklejeniu kokpitu i komory uzbrojenia oraz dołożeniu silników, nawet Gandalf po użyciu najmocniejszych zaklęć by tego w kadłubie nie zamknął. Dwie połówki kadłuba od strony dzioba dzielił prawie centymetr. No i wspaniała faktura powierzchni miejscami chropowata lub mega gładka. Cudo wylądowało na olx jako złom modelarski. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Harrieroznawców.

Quickboost robi z żywicy korektę nosa do wersji GR.5 nr katalogowy 72041. Co trzeba przylepić do tego nosa żeby uzyskać Harrier GR.5? Czy może to być Hasegawa D24 "AV-8B Plus Harrier II".

Oczywiscie pozostaje jeszcze kwestia kalkomanii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jmx62 napisał:

Pytanko do Harrieroznawców.

Quickboost robi z żywicy korektę nosa do wersji GR.5 nr katalogowy 72041. Co trzeba przylepić do tego nosa żeby uzyskać Harrier GR.5? Czy może to być Hasegawa D24 "AV-8B Plus Harrier II".

Oczywiscie pozostaje jeszcze kwestia kalkomanii.

 

 

Inny komplet pylonów podskrzydłowych, zasobników z działkami, małe LERXy, w kabinie inna tablica przyrządów, HUD etc. Tam jest trochę szpejów do podmiany.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten AV-8BPlusII z Hasy nadaje się do konwersji? 

Bo dostać oryginalny model GR.5 to chyba ciężko. Widziałem kiedyś na allegro Revella ale to chyba stareńki wypukły model i gdzieś mi się obiło o uszy Hasegawa ale oba niedostępne są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

No ale ten AV-8BPlusII z Hasy nadaje się do konwersji? 

Bo dostać oryginalny model GR.5 to chyba ciężko. Widziałem kiedyś na allegro Revella ale to chyba stareńki wypukły model i gdzieś mi się obiło o uszy Hasegawa ale oba niedostępne są.

Tu możesz podejrzeć Plusa i GR.5

https://www.mojehobby.pl/products/AV-8B-Plus-Harrier-II.html

https://www.mojehobby.pl/products/Harrier-GR.MK.5-Royal-Air.html

Kadłub i skrzydło to samo, więc nie byłoby to rzeźbienie od podstaw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2024 o 21:09, jmx62 napisał:

No ale ten AV-8BPlusII z Hasy nadaje się do konwersji? 

Bo dostać oryginalny model GR.5 to chyba ciężko. Widziałem kiedyś na allegro Revella ale to chyba stareńki wypukły model i gdzieś mi się obiło o uszy Hasegawa ale oba niedostępne są.

W pudle Revella są ramki z  Hasegawy, także jak trafisz to spokojnie możesz brać.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą na Scalemates i tam podają że GR.5 Revella 04349 to stary model z Italki. Nawet rozkład części na ramkach jest inny niż Hasy 00185.

No to jak to w końcu jest? Bo już się pogubiłem.

Może ktoś ma te modele w szafie i mógłby je wyciągnąć i porównać a najlepiej wrzucić jakieś fotki.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jmx62 napisał:

GR.5 Revella 04349 to stary model z Italki.

Ale zdaje się Revellowski GR7/9 ma wypraski z Hasegawy. Jakie są różnice względem zestawu GR5 nie mam pojęcia

P.S. Po porównaniu instrukcji wydaje się, że ten Revellowski GR7 ma dokładnie te same wypraski co GR5 z Hasegawy. Nawet oznaczenia wyprasek są identyczne.

Edytowane przez HKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Wg Hasy GR.5=Revell GR.7 lub 9. Dziwne to trochę. 

Nie od dziś wiadomo że i Revell i Hasa potrafią trochę uprościć sobie sprawę a skomplikować modelarzowi😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, arhtus napisał:

Edycje te różnią się ramkami z dzióbkiem.

W Hasie GR.5 jest ramka U , a w Revellu GR.7/9 ramka V

Ale my mówimy o 1/72 czy 1/48? Wydawało mi się, że chodzi o 1/72. Wówczas, Revell ma 2 zestawy z ramkami Hase. Jeden jest GR7 a drugi GR7/9. Ale fakt, w zestawie Revella jest ramka L z jednoczęściowym dziobem, a w Hase GR3 ramka Q z dwiema połówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie sprecyzowałem pytania, chodzi o skalę 1/72, myślałem że nr katalogowy "dzioba" z QB powie wszystko.

Dobra to teraz pytanie o numery tych zestawów z Revella bo ja znalazlem tylko 04349 i to jest przepak Italki czyli chyba też ESCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.