Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zauważę bo nie  postawię bo nie mam Tamki i raczej nie kupię. Mam już jednego Emila i wystarczy. Zastanawiam się jeszcze nad jedną Beefką ale to kiedyś i nie wiem jeszcze jaką? Pewnie GustawSzósty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 godziny temu, Lipa napisał:

Czy robiąc model Ca311 można się wzorować, choćby częściowo, wnętrzem tego 313 z filmiku?

Bardziej w drugą stronę. Na bazie Ca.311 powstał Ca.313. Można się wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne grono wspaniałych ludzi.

Dziś przychodzę do Was z zapytaniem o dobór farb pod pędzel.

Otóż jaki będzie najlepszy wybór RLM 81 , 82 i 76.

W grę wchodzi tylko użycie pędzla lub farby w sprayu.

Mam już maski do wykonania kamuflażu.

Dodatkowo jaki RLM 66 jest najbliżej prawdy? Hataka jest niemal czarny Pactra ciemnoszary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór farb 'pod pędzel' jest w sumie prosty - Vallejo, AK 3G, Hataka blue line. Z poprawnością kolorów może być już bardziej skomplikowany. Hataka znana jest z dużej swobody w swoich propozycjach. Vallejo większą atencję przywiozywało do opracowań kolorystyki 'lądowej'. Z kolei AK, mimo bardzo doberze merytortycznie opracowanej palety AK Real Color, w palecie winylowych akryli trzeciej generacji miewa problemy..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Pactra, uwagi co do odcieni jak u przedmówcy. RLM 66 to kolor ciemno szary (dosłownie czarno szary), w praktyce jak zrobisz taki dokładnie odwzorowany odcień to w kabinie modelu będzie ciemno jak w kopalni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wydaje mi się, że 66 jednak pasuje najbardziej Hataka.

RLM 82 jestem chyba przekonany, żeby dać szansę AK 3G.

RLM 76 albo Hataka albo AK 3G

RLM 81 pojęcia póki co nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sjmport napisał:

To wydaje mi się, że 66 jednak pasuje najbardziej Hataka.

RLM 82 jestem chyba przekonany, żeby dać szansę AK 3G.

RLM 76 albo Hataka albo AK 3G

RLM 81 pojęcia póki co nie mam

Weź jeszcze pod uwagę, że odcieni 81 (według AK przynajmniej i najnowszej wiedzy) było 3, a 76 2 lub 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, RogerM napisał:

Weź jeszcze pod uwagę, że odcieni 81 (według AK przynajmniej i najnowszej wiedzy) było 3, a 76 2 lub 3.

No kurde blade.

Art box pokazuje 81 jaki taki fiolet a 76 taki średnio jasny błękit.

To jaki odcień mógłbyć właściwy dla schyłkowego okresu wojny kwiecień/maj 45?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artbox nie jest dobrym źródłem informacji na temat odcieni.... Do niedawna 81 był interpretowany jako kolor brązowofioletowy (Braunviolett) ale to było kiedyś, poza tym nie był to dosłownie kolor fioletowy tylko brąz z lekkim odcieniem fioletu. Obecnie AK robi 3 wersje i jest tam jest jedna farba ciemnobrązowa ale ciężko doszukać się w niej fioletowego odcienia. 76 to był jasnoszary błękit ale pod koniec wojny występowała odmiana o zielonkawym odcieniu, sugerowałbym się odcieniami farb AK Real Colors: https://www.mojehobby.pl/products/RC323-RLM-81-Version-1.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RogerM napisał:

Artbox nie jest dobrym źródłem informacji na temat odcieni.... Do niedawna 81 był interpretowany jako kolor brązowofioletowy (Braunviolett) ale to było kiedyś, poza tym nie był to dosłownie kolor fioletowy tylko brąz z lekkim odcieniem fioletu. Obecnie AK robi 3 wersje i jest tam jest jedna farba ciemnobrązowa ale ciężko doszukać się w niej fioletowego odcienia. 76 to był jasnoszary błękit ale pod koniec wojny występowała odmiana o zielonkawym odcieniu, sugerowałbym się odcieniami farb AK Real Colors: https://www.mojehobby.pl/products/RC323-RLM-81-Version-1.html

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KFS-miniatures napisał:

 

tak na marginesie, i dla ścisłości -  Boxart , bo to nie pudełko obrazków, tylko obrazek na pudełku

Mogę się mylić ale... artbox to termin używany w poligrafii na miejsce (pole) w projekcie np. na kartonie w którym jest umieszczona grafika, a boxart to obrazek umieszczany na opakowaniu. Niby nie to samo ale jak dla mnie terminy mogą być stosowane zamiennie. 

 

'jaki ładny boxart' lub 'na artboxie umieszczono ładny obrazek' 

Edytowane przez astarott
Głupie t9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, astarott napisał:

Niby nie to samo

no jednak bardzo nie to samo, bo jak sam zauważasz:

31 minut temu, astarott napisał:

na artboxie umieszczono ładny obrazek

 

..czyli  mowa o przestrzeni na jakąs treść, a nie o treści. Podobnie jak text box, czyli pole tekstowe. Życzliwie przypomnę, że akurat tutaj język angielski jest całkiem ścisły - rzeczownik jest na końcu, a to, co przed nim to przymiotniki

 

 

Edytowane przez KFS-miniatures
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobało mi sie takie brytyjskie forum:

https://uamf.org.uk/index.php

Ma tam może ktoś konto? Chciałem się zarejestrować ale jakoś mi to nie wychodzi, próbowałem kilka razy ale nie dostałem od nich odpowiedzi z linkiem aktywującym.

Może ktoś pomóc? Może czegoś nie doczytałem bo maj inglisz is ... cinki.👎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zarejestrowaniu pojawia się INFORMATION

Your account has been created. However, this board requires account activation by the administrator group. An email has been sent to them and you will be informed when your account has been activated.

co w wolnym tłumaczeniu oznacza

Twoje konto zostało utworzone. Jednakże zgłoszenie wymaga aktywacji konta przez grupę administratorów. Wysłano do nich wiadomość e-mail i zostaniesz poinformowany, gdy Twoje konto zostanie aktywowane.

 

Trzeba czekać aż  się zbierze administracja.

Edytowane przez Endrju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to że nie tylko w naszym kraju administracja kuleje/ szwankuje. 

Pierwszy raz próbowałem ze trzy miesiące temu, to co oni się zbierają może tylko raz w roku. Może akurat dzisiaj w Mikołaja zrobią prezent🎅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.