Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, jmx62 napisał:

I co znowu post pod postem? W końcu ktoś mnie zbanuje i skończą się moje durnowate pytania.

Trudno zaryzykuję.

Czy F-16C z Italerki nrkat. 2825 rzeczywiście umożliwia wykonanie naszego Jastrzębia? Czy to tylko jakaś podpucha? No i oczywiście kwestia jakości tego modelu tzn. przede wszystkim czy ma linie wklęsłe, jak sprawa sklejalności (wystarczy tubka szpachlówki czy potrzeba wiadro), jak wygląda pod względem merytorycznym czyli w miarę zgodność z oryginałem?

Na Tamkę czy Kinetica mnie nie stać a na MisterCrafta raczej nie chcę się pisać.

Może starczy męczenia tego tematu.

Proszę o podpowiedzi.

Sugeruję cofnąć sie kilka stron wątku w nowościach 1/48 - któryś z kolegów poruszał ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jmx62 napisał:

 

Czy F-16C z Italerki nrkat. 2825 rzeczywiście umożliwia wykonanie naszego Jastrzębia?

 

Wnioskując z krótkiej wymiany zdań pod tym artykułem:

 

43-6-300x300.jpg

 

chyba nieszczególnie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jeszcze pociągnę temat F16  Italki. Czy ten zestaw jest w ogóle jakoś sensowny? Nie musi być "polski" może być nawet z Mozambiku, Surinamu czy nawet z Marsa. Ma być F-16 i już. Kleił go ktoś? Są z nim jakieś większe problemy? Tak jak pisałem nie stać mnie na drogie Tamiye czy Kinetiki. Italkę bym przełknął bylw była tego warta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są ci obojętne kwestie merytoryczne, a - jak piszesz - Ma być F-16 i już - to twojej uwadze polecam  Mistercrafty - to przepaki jakiegoś nieobrzydliwego wydania Italeri, z delikatnymi wgłębnymi liniami i nawet akceptowalnymi detalami. I często fajnymi malowaniami. Bez tasowania się nad faktami w skali - to opracowanie wygląda na bazę dla budowy miłej miniatury - oczywiście pod warunkiem skąłdalności adekwatnej, do wrażenia jakie robią elementy plastikowe w ramkach. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak se skaczę z kwiatka na kwiatek.

Teraz pytanko o MiG-15 1/48.

Trumpeter czy Bronco?

Który co ma za a który na przeciw?

Może ktoś ma obydwa i mógłby porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robię Lim-2 /Bronco w pudle Hobby 2000. Poprawny jak dla mnie. Wszystko pasuje. Wiadomo, że nie Tamka... ale polecam. Robię quickbuild z blaszkami + 3D kokpit. 

W Hobby 2000 instrukcja malowania jest do bani, ale reszta Ok. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmx62 napisał:

A ktoś coś o Trumpku podpowie?

Jest chyba ciut bardziej "pokrojony". To taka opinia na podstawie rozkładu technologicznego wyprasek MiGa 17 . Jak widziałem na zdjęciach w MiGu 15 jest nader podobnie.

No i w Hobby oprócz pilniczka minimalnie - szpachla w homeopatycznych ilościach. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie jak z tym oświetleniem tylnym pod spodem. (Lim-2 numer boczny 1012, hobby2000) Co te polskie wczesne tam miały? Tam są dwa przeźroczyste elementy. Jeden i drugi to jakieś lampy? Ma ktoś materiały?

PS. Dziób zaszpachlowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jmx62 napisał:

A ktoś coś o Trumpku podpowie?

jesli szukasz składalności to jest tak sobie - to juz stary model i nawet jako nowy perełką nie był. Sporo linii płytkich i znikają, trezba podszlifować. Nie jest samoskładalny.

Bronco ma zmasakrowany spływ skrzydła, zamiast soczewki jest wklęsły. Da sie poprawic ale robota niełatwa. Jeśli nie masz ciśnienia to raczej warto poczekać.

Albo wyda to edek albo ammo.

Edek wiadomo, jak sie w końcu ogarna czyli najwcześniej za jakies 2 lata ( ale na czeskich forach właściciel potwierdził, że będzie)  a ammo jeśli Mig-17 będzie sukcesem komercyjnym.

BTW ich Mig-17/Lim jest naprawde super. Bije na głowę wszystkie migopodobne modele z serii 15/17 jakie wydano kiedykolwiek w 48 :D  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2023 o 10:28, jmx62 napisał:

Dobrze, jeszcze pociągnę temat F16  Italki. Czy ten zestaw jest w ogóle jakoś sensowny? Nie musi być "polski" może być nawet z Mozambiku, Surinamu czy nawet z Marsa. Ma być F-16 i już. Kleił go ktoś? Są z nim jakieś większe problemy? Tak jak pisałem nie stać mnie na drogie Tamiye czy Kinetiki. Italkę bym przełknął bylw była tego warta.

 

Ja sklejałem jak pokazał Barszczo link do galerii mojego modelu. Mode

jak najbardziej sklejalny. Moim zdaniem całkiem ładnie odwzorowuje bryłę Falcona ale wymaga dokładnego pasowania min części grzbietowej kadłuba za kabiną pilota. Luki podwozia głównego wymagają kilku uzupełnień o detale. Należy zwracać uwagę przy montażu podwozia głównego i korzystać ze zdjęć. Instrukcja tu nie jest zbyt precyzyjna. Należy też uważać na odlane razem ze skrzydłami oraz statecznikami poziomymi odgromniki, które łatwo można zastąpić metalowymi odpowiednikami Mastera albo samodzielnie wykonać z elastycznej żyłki wędkarskiej. Sam montaż modelu nie nastręcza problemów. Acha, zestaw zawiera  dwie dysze zamkniętą do silnika PW oraz GE otwartą. Tu należy uważać bo model ma tylko jeden mały wlot powietrza do wersji z silnikiem P&W. (Dysza GE to samolotów z dużym wlotem powietrza.) kalkomanii zestawowych nie używałem ale wykorzystałem z Model Makera, które są świetne. Moim zdaniem model wart polecenia. Alternatywami dla niego są zestawy Hasegawa i Academy. Oba posiadają wymagających uzupełnień o drobne detale luków podwozia. Italeri. Hasegawa i Academy są również odpowiednio dostosowane cenowo do jakości jaką reprezentują a wiec około 100-150 złotych za 48 nie jest kwotą wygórowaną.

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2023 o 15:18, jmx62 napisał:

Tak se skaczę z kwiatka na kwiatek.

Teraz pytanko o MiG-15 1/48.

Trumpeter czy Bronco?

Który co ma za a który na przeciw?

Może ktoś ma obydwa i mógłby porównać?

 

W dniu 27.08.2023 o 17:59, Kola napisał:

Właśnie robię Lim-2 /Bronco w pudle Hobby 2000. Poprawny jak dla mnie. Wszystko pasuje. Wiadomo, że nie Tamka... ale polecam. Robię quickbuild z blaszkami + 3D kokpit. 

W Hobby 2000 instrukcja malowania jest do bani, ale reszta Ok. 

Hobby 2000 czyli Bronco ma reflektor na przegrodzie wlotu powietrza - do usunięcia w Limie-2.

W dniu 27.08.2023 o 22:28, Kola napisał:

A ktoś wie jak z tym oświetleniem tylnym pod spodem. (Lim-2 numer boczny 1012, hobby2000) Co te polskie wczesne tam miały? Tam są dwa przeźroczyste elementy. Jeden i drugi to jakieś lampy? Ma ktoś materiały?

PS. Dziób zaszpachlowałem. 

Tam są anteny radiokompasu ARK-5 i sygnalizatora przelotu MRP-48. W Limie-2 jak najbardziej powinny być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Udało mi się zdobyć 2 książki o lim-2.  Jak coś, podeślę, prv pisać. 

PS. Ani w jednej, ani w drugiej brak fotek, czy tekstu o antenach ARK-5 i MRP-48. Ale cośtam wyskrobałem scratch buildem 😉

Model prawie ukończony. Wash się suszy. Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modny ostatnio za sprawą modelu z wydruku temat Dromadera. Szukałem na forum i jakoś nie znalazłem. Był może gdzieś jakiś Walk-Around tego typu.

Ewentualnie gdzieś poza forum jakiś link ktoś zapoda to tej maszyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba szału nie ma, najszybciej dostępne w Szreniawie obok innych maszyn, także agrolotniczych https://zbiory.muzeum-szreniawa.pl/obiekty , można też szukać niemieckich (pisanych inaczej) Dromedarów z Interflug   , może tak popularny w ZUA lub USA doczekał się szczegółowych zdjęć ?

Edytowane przez panmopsik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humbrol...no cóż pół (jak nie wiecej) świata modelarzy plastykowych na nim się wychowało i było cacy, teraz prawie wszyscy "wieszają na nim psy". Ja tam nie narzekam, używam dalej.

Ale dla tych którzy wolą inne marki polecam: Hobby Color Converter, super sprawa, praktycznie chyba większość farb modelarskich można przeliczyć na różne zamienniki.

Polecam, warto spróbować.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RLM 83.

Pytanie brzmi czy ten kolor faktycznie jest niebieski tak jak przedstawia go AK?

Zaczynam Fw-190 D od AZ Model i mam wybrane malowanie właśnie w kolorach 76/82/83.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xmen napisał:

RLM 83.

Pytanie brzmi czy ten kolor faktycznie jest niebieski tak jak przedstawia go AK?

Zaczynam Fw-190 D od AZ Model i mam wybrane malowanie właśnie w kolorach 76/82/83.

Odpowiadam na Twoje pytanie: tak. Jednak moim zdaniem pytanie jest niewłaściwe. Warto byłoby zapytać o to co miał na myśli autor schematu malowania umieszczając tam "RLM 83"... No dobra, kiedyś (przed epoką farb AK RC) kolor ciemnozielony był interpretowany jako 83. Jak dla mnie ten 83 kiedyś to raczej jedna z 3 odmian 81 (a jedna jest właśnie ciemnozielona). Jaki producent, na jakim samolocie, jaki schemat stosował i co dany numer oznacza to raczej zagadka jeśli nie masz kolorowego zdjęcia. Dla przykładu - spotkałem się m.in. z takimi połączeniami dla górnych powierzchni samolotów niemieckich z kilku ostatnich miesięcy wojny: 74/75, 75/83(ciemnozielony), 82/75, 81/82, 81/83(ciemnozielony), 82/83(ciemnozielony).... Przy najnowszym Bf 109 K-4 Eduard idzie jeszcze dalej bo kadłub poleca malować innymi kolorami niż skrzydła (lub inne elementy jak statecznik pionowy) albo w ciemniejszej/jaśniejszej tonacji (sic!).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.