Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, panowie!!!!!

Dość tych kłótni. Kilka wpisów wstecz padło moje pytanie i tyczyło modelu Me-262 z HobbyBossa a później w toky dyskusji doszliśmy do Jaskółki z Tamki. I tyle w temacie.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak wykonać proste szyby do modelu?

Użyć jakiejś twardszej przeźroczystej folii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, BRAVO112 napisał:

to zalezy, jakie szyby i jaki model  

Np proste szyby do Dragon Wagon od Academy w 1/72. Producent w ogóle ich nie przewidział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sjmport napisał:

Np proste szyby do Dragon Wagon od Academy w 1/72. Producent w ogóle ich nie przewidział.

 

W takim ciągniku to fajnie bo szyby prawie proste, folia do bindowania powinna być ok. Na Moje Hobby mają też folię od Tamki do robienia przeszkleń chyba 0,3mm gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirage3 napisał:

 

W takim ciągniku to fajnie bo szyby prawie proste, folia do bindowania powinna być ok. Na Moje Hobby mają też folię od Tamki do robienia przeszkleń chyba 0,3mm gruba.

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evergreen robi przezroczysty plastik - arkusze A4 o grubosci m.in. 0,13,  0,2 mm

Super sprawa, zwlaszcza, ze mozesz kleic " normalnym " klejem do plastiku

a przezroczystosc - rewelacyjna

polia " do bindowania" to PVC i musisz juz brac cyanoacryl

Edytowane przez BRAVO112
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BRAVO112 napisał:

Evergreen robi przezroczysty plastik - arkusze A4 o grubosci m.in. 013, ß2 mm

Super sprawa, zwlaszcza, ze mozesz kleic " normalnym " klejem do plastiku

a przezroczystosc - rewelacyjna

polia " do bindowania" to PVC i musisz juz brac cyanoacryl

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie:

Ile włożyć ciężaru pomiędzy kabinę pilotów, a komorę bombową w B-26 w 1/72 ?

Jest coś w rodzaju zamiennika elementów wnętrza o masie 25g. Czy, aż tyle potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że bardziej w dziale giełda ale pytać przecież można.

Ma ktoś może na zbyciu kalkomanie do MiG-21MF 1/48 tylko nie polskie, czeskie i nie ruskie. Mogą być jak najbardziej egzotyczne jakieś państwa arabskie, afrykańskie czy azjatyckie. Stencilse mi nie potrzebne, interesują mnie tylko oznaczenia państwowe i jakieś tam numery taktyczne itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Hej. Pytanie. Gdzieś, chyba na tym forum, ktoś kiedyś wrzucił nazwę aplikacji która dopasowuje kolory z palet różnych producentów. Podrzuci ktoś co to za apka? Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szykuję się do budowy modelu Spitfire'a XVIe w skali 1/32. Chciałbym go zrobić w malowaniu z 317 dywizjonu JH L, ale mam pewne wątpliwości co do skrzydłowych "bombli" nad wnękami podwozia głównego... i "serialu"... TB 138 czy TB898? Zaufać kolorówkom z Kagero, czy tym z instrukcji Eduarda?

Page_18_fs.jpg.9b84713eb6f47447020ca27b7601af96.jpgClipboard01.thumb.jpg.e5913a9072c92cddf505928d3ab78f7d.jpg

Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mogę się powołać na dość archaiczne źródło jakim jest zeszyt TBiU nr. 119 bis, to dla seriala TB 898 wymieniony jest kod JH M. Ale.... Zdarzało się, że zmieniano oznaczenia ( dla M wymieniono również serial TD 128) więc możliwe, że ten serial dostał później (lub miał go wcześniej) L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial samolotu przypisany  był doń od narodzin (a nawet wcześniej) do jego końca. Owszem, w końcu możemy zetknąć się z problemem statku Tezeusza, ale to zostawmy filozofom i, w ostateczności, współczesnym restauratorom statków powietrznych. W dywizjonie 317 nie było opcji, żeby zmieniać Spitfire'owi  serial.

Edyta:

Źle zrozumiałem powyższy post, więc ta część mojej wypowiedzi jest. wprawdzie prawdziwa, ale w kontekście zupełnie bez sensu.

 

 

 

JH-L to TD 138, bez modyfikacji zmiany trakcji podwozia, a zatem i bez przetłoczenia na koło w górnym poszyciu skrzydła. Za to z nową golenią, z mechanizmem nożycowym z przodu, a tym samym, z odpowiednio zmodyfikowaną pokrywą podwozia i podcięciem poszycia przy wnęce na koło.

Edytowane przez greatgonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TB898 jest przypisywany do 317 dywizjonu jako JH-L i pewnie stąd nieporozumienie.  Jednak do jednostki trafił później niż TD 138 i zdążył zaliczyć crasha na długo przed ostatecznymi problemami TD. Zatem nie da się wyprowadzić prostego wniosku, że jeden zniknął i zastąpił go drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem w trakcie sklejania modelu MIG-21 UM w 1:48. Wybrałem samolot z numerem 9351. Mam pytanie do osób które już malowały takie tygrysie schematy odnośnie kolejności nakładania kolorów. Zamierzam dać podkład czarny mat, na to szary na cały model, następnie żółty, biały i czarny na koniec. Czy taka kolejność będzie dobra? Rozważam też po nałożeniu czarnego podkładu a przed innymi kolorami nałożyć maski w miejscach czarnych pasków kamuflażu. Czy lepiej je malować ponownie po nałożeniu wszystkich barw?  Pozdrawiam. Piotr

Screenshot_20220202_022415_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20220208_140748_com.google.android.apps.docs_edit_325782608911746.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, biket26 napisał:

Rozważam też po nałożeniu czarnego podkładu a przed innymi kolorami nałożyć maski w miejscach czarnych pasków kamuflażu.

Ale zobacz, że paski w tym malowaniu są dwukolorowe, więc ta opcja nie byłaby najszczęśliwszym rozwiązaniem.

image.png.24dd9060665da64fb4be8d2704fc5425.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza kwestią dwukolorowych pręg tygrysich, jak słusznie zauważył Grześ, sugerował bym najpierw biały (obszar tam gdzie docelowo ma być biel a także jako podkład pod żółty ) i następnie żółty.

Żółty powinien lepiej wyjść  gdy będzie kładziony na biel , a nie na szary.

Pozdr ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.