Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Trudny temat: Mureaux 117.

Zanabyłem model ze Śmera, oryginalnie Heller. Oczywiście 1/72.

I teraz pytanko czy ktoś słyszał/widział jakieś kwity na ten typ? W modelu niestety w kabinie  załogi goło i niewesoło, jakiś fotel pilota i strzelca i coś co ma imitować obrotnicę i k.m. ściany kokpitu również golusieńkie. 

Może są jakieś prawdopodobnie francuskie monografie, może ktoś ma jakieś fotki bo w necie jakoś nie bardzo można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jmx62 napisał:

Trudny temat: Mureaux 117.

Zanabyłem model ze Śmera, oryginalnie Heller. Oczywiście 1/72.

I teraz pytanko czy ktoś słyszał/widział jakieś kwity na ten typ? W modelu niestety w kabinie  załogi goło i niewesoło, jakiś fotel pilota i strzelca i coś co ma imitować obrotnicę i k.m. ściany kokpitu również golusieńkie. 

Może są jakieś prawdopodobnie francuskie monografie, może ktoś ma jakieś fotki bo w necie jakoś nie bardzo można znaleźć.

Kolega wpisze w wujku Google  :Mureaux 117 interior to powinna się pokazać strona jmodels.com.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Takie mam pytanie:

Czy była dalsza część lotnictwa amerykańskiego? Od 1943 roku?

Wygrzebałem dzisiaj z biblioteczki, nawet nie pamiętałem że mam coś takiego.

20230927_160954~2.jpg

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Lipa napisał:

hinomaru i cyferki 7 grudnia 1941 roku były w takim gustownym brązie?

DSC00804.thumb.JPG.b5ec8e42a34ca9c28e0e4fa1eabdc4d4.JPG

Robiłem toto swego czasu. Co jedna seria (dostałem jedną plus kawałek drugiej jednym pudełku) kalek to inny odcień, a ten dodatkowo wizualnie może być spotęgowany ciemnym podkładem. Weź jakiś symbol, którego nie będziesz używał i naklej gdzieś to zobaczysz co wyjdzie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do ,,zmajstrowania"   Douglas C-47 Skytrain w skali 1/72. W grę wchodzą dwa modele :

Przyjrzałem się wypraskom  w internecie (tak Airfixa jak i Hobby Bossa) ich szczegółowości , oraz ogólnej jakości .

Mnie jednak ciekawi, który z tych modeli wierniej oddaje wygląd C-47. 

Ktoś wie coś na temat bolączek tych modeli ,jakieś namiary na porównania w sieci (nie inboxy ) jakieś własne spostrzeżenia ,przemyślenia osób które budowały te modele ;wszystko mile widziane

Z góry dziękuje i pozdrawiam  cris

hbs87264__46489.jpg

airfix-172-douglas-dakota-c-47-a-d-skytrain.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jmx62 napisał:

Z tego zestawu nie da się nic zrobić, nie tylko G-14🥴

Straszny gniot.

 

Jednego już z tego zestawu skleiłem, dokładniej to w barwach Jugosławii. Chcialem drugiego Polskiego, ale okazało się, że w 318 Dywizjonie był G-14 zamiast G-10. Stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jmx62 napisał:

Z tego zestawu nie da się nic zrobić, nie tylko G-14🥴

Straszny gniot.

 

Jednego już z tego zestawu skleiłem, dokładniej to w barwach Jugosławii. Chcialem drugiego Polskiego, ale okazało się, że w 318 Dywizjonie był G-14 zamiast G-10. Stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś "haki" na Wildcaty, Me-262 i FW190D9 z HobbyBosa w skali 1/48. A i jeszcze rumuński IAR-80.

Wiem że są to modele w miarę uproszczone co zresztą może sugerować cena ale takie do postawienia na półkę to chyba mogą być?

Co sądzicie o nich?

Tak, wiem F4F są z Tamiyi(też już chyba odstający od czołówki światowej) czy teraz nowe Eduardy, FokaDora też z Edka, Schwalbe to chyba Tamiya. Ale to ta najwyższa półka a mi chodzi takie średniaki. Czy te z HB mogą być czy może jednak mają jakieś potężne wpadki?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2023 o 19:38, KFS-miniatures napisał:

Jaskółka HB to to bez mała dokładny klon Tamiyi. Choć mogę źle pamiętać - być moze jest klonem idealnym. 

Właśnie sprawdziłem na M-H, może ni całkiem dokładnie klon idealny ale baaardzo podobny. Tyle że jak to HB potrafi być różnie ze spasowaniem części no i widać trochę jakichś nadlewek-farfocli. Ale od czego modelarz ma pilniki, papier ścierny i szpachlę.

Plus HB to metalowy odlew ciężarka do wyważenia modelu.

Plus Tamiyi to rakiety i chyba trochę ładniejsze silniki.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirage3 napisał:

Nie. Nawet nówka Pewex  Trimastera z pierwszej serii produkcyjnej mięknie wink4

Ja bym tak stanowczo nie pisał "nie", bo jeśli chodzi o Trimastera i jego pochodne to owszem, nie ma tematu ale... Model Hobby Bossa nie jest klonem ani kopią modelu Tamiyi tylko według mnie poprawioną wersją japońskiego modelu (z małymi wyjątkami). Niepotrzebne jest nitowanie, niezbyt elegancko wygląda też solidne mocowanie wanny kokpitu do połówek kadłuba. Natomiast lepiej rozwiązane są wloty i wyloty silników, rozmieszczenie wypychaczy i podział elementów (np. pokrywy podwozia). Nie budowałem jeszcze modelu HB, mam za to doświadczenia z Tamiyą i muszę przyznać, że jestem rozczarowany, spasowanie (centropłat, obszar przed wiatrochronem, silniki) jest po prostu słabe. Więc nie jest to jakiś japoński cud czy klocki lego... Poza tym HB ma o wiele więcej wersji, też ma rakiety i to takie, których nie ma Tamiya i jest o połowę tańszy (;

Edytowane przez RogerM
dopisek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.