Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, jmx62 napisał:

Kolejne moje pytanie z gatunku trudnych, męczących i ... głupich?

Trumpeter puścił w skali 1/48  takie dwa zestawy:

02851 Supermarine Seafang Mk.31

02850 British Supermarine Spiteful F Mk.XIV

Pytanie tyczy poprawności malowań.

1, Seafang ma 3 malowania, 2 brytolskie i jedno hiszpańskie. To jest jakiś S-F? Wszędzie piszą że zbudowano ich ok.20 sztuk, nigdzie nie walczyły bo już było za późno poza tym zaczęły wchodzić maszyny z napędem odrzutowym, nigdzie nie ma wzmianki o sprzedaży ich za granicę.  To skąd ta Hiszpania? A jedno malowanie brytyjskie ma pasy jakby brał udział w operacji "Muszkieter" 1956 nad kanałem sueskim.

2, Spiteful. Prawie identyczna sytuacja z tym że są 3 malowania: brytyjskie, fińskie i holenderskie.

Jakim cudem, jak latały tylko w barwach RAF?

Wiem że temat niszowy ale może ktoś próbował zgłębić tajemnice fantazji chińskiego producenta. 

 

To po prostu "what-ify". Niektórzy ponoć takie lubią 😉 Prawdziwe samoloty nie dawały zbytniego wyboru wariantów malowania, to Trumpeter urozmaicił. Mogli się jednak trzymać bliżej rzeczywistości i do Spitefula dać oznaczenia szwajcarskie, bo ci przymierzali się do kupna tych maszyn.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam. KP w instrukcji Avii BH.10 mówi kolor kremowy na zewnętrzne powierzchnie (z aeroklubu). To naprawdę kolor kremowy czy bardziej precyzyjny byłby beżowy jakiś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jaki jest właściwy kolor ubioru/kombinezonu obsługi naziemnej Luftwaffe? Na przykład kierowcy Scheuch-Schleper-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sjmport napisał:

Jaki jest właściwy kolor ubioru/kombinezonu obsługi naziemnej Luftwaffe? Na przykład kierowcy Scheuch-Schleper-a?

Nazwa "ludzie w czerni" nie wzięła się znikąd 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Baas ArK napisał:

Nazwa "ludzie w czerni" nie wzięła się znikąd 😉.

Czyli czarny będzie akuratny lub bardzo ciemny szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie mam, jakieś F15, F18 i MiG29 w skali 1:48 do 200zł to co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tlb napisał:

Pytanie takie mam, jakieś F15, F18 i MiG29 w skali 1:48 do 200zł to co polecacie?

 

Tutaj za 2 stówki to tylko:

1.Academy (jak poszukać to Hasegawa i Revell)

2.Italeri(jak poszukać to Hasegawa i Kinetic)

3.Academy

Za 250-300zł będziesz miał wybór, przy 200zł to raczej szukanie okazji na Allegro lub jakaś promka w sklepach...

Edytowane przez mirage3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mirage3 napisał:

Za 250-300zł

To co polecasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o revellowskim f-15E Strike Eagle 1/48, ma pozytywne opinie, np. 04550, 5511, 04891. Różnica w zestawach, to uzbrojenie lub jego brak.  Ja spotkałem się tylko z zestawem 04891 a co do pozostałych z tej linii czasowej, to nie wnikałem w szczegóły https://www.scalemates.com/pl/kits/revell-04891-f-15e-strike-eagle--467753

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale coś, co jest dostępne...😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.