Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za pomoc. Chodziło mi o nr szarości, myślałem, że jest jakiś klucz itd... PS. Widziałem to zdjęcie. 

Swojego zrobiłem: mechanizm na biało a klapy szare, w kolorze jasnoszarym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, samoloty z fabryki Mitsubishi miały wnęki i wewnętrzne powierzchnie pokryw malowane na kolor spodu. Aotake na tych powierzchniach miały zaś samoloty z Nakajimy

Edytowane przez KFS-miniatures
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a jak rozróżnić który egzemplarz  pochodził z której fabryki?

Przykładowo mam taki model:

Hasegawa JT70 A6M5 Zero Fighter Type 52

Są tam 2 malowania i skąd mam wiedzieć czy Mitsubishi czy Nakajima?

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, jmx62 napisał:

Dobra, a jak rozróżnić który egzemplarz  pochodził z której fabryki?

 

po malowaniu 😆

Trzeba szukac informacji w dokumentacji, jeśli producent miniatury nie wskazał wytwórcy oryginału. 

43 minuty temu, jmx62 napisał:

Hasegawa JT70 A6M5 Zero Fighter Type 52

Są tam 2 malowania i skąd mam wiedzieć czy Mitsubishi czy Nakajima?

 

W dniu 2.01.2024 o 00:03, KFS-miniatures napisał:

O ile dobrze pamiętam, samoloty z fabryki Mitsubishi miały wnęki i wewnętrzne powierzchnie pokryw malowane na kolor spodu. Aotake na tych powierzchniach miały zaś samoloty z Nakajimy

 

..a pewną dodatkową wskazówką może być również sugerowany kolor szoferki - nawiasem mówiąc - w przypadku nakajimy, w palecie mr.color niezbyt adekwatny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracając do mojego Zera z Hasy instrukcja podaje kolor kokpitu jako Nakajima - Mr. Hobby 127. Wg Kamila wnęki powinny być Aotake i tak daje Hasa Mr. Hobby 57. Na razie wszystko się zgadza łącznie z barwą górnych powierzchni bo jest to Mr. Hobby 15 czyli wszędzie barwy Nakajima.  Ale dalej są schody bo już dół płata i kadłuba Hasa podaje jako Mr. Hobby 35 i Uwaga! IJN Gray Mitsubishi. 

I co dalej? Bądź tu mądry.

Dodatkowo brak jakiejkolwiek wzmianki w instrukcji Hasy o barwach wnęki haka lądowania oraz wewnętrznych powierzchni osłony silnika.

Może ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Koledzy!

Potrzebuję zdjęć naszego MiG-21MF nr 9107 ale nie "złotego" a w najwcześniejszej wersji malowania najlepiej jeszcze z szachownicami starego "poprawnego" typu.

Może ktoś ma w swoim archiwum.

Edytowane przez jmx62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jmx62 napisał:

Koledzy!

Potrzebuję zdjęć naszego MiG-21MF nr 9107 ale nie "złotego" a w najwcześniejszej wersji malowania najlepiej jeszcze z szachownicami starego "poprawnego" typu.

Może ktoś ma w swoim archiwum.

PW 32 jest jedna fotka w locie w takiej starej postaci, a w którymś numerze mini Repliki (musiałbym poszukać) są fotki nowsze, ale sprzed złotego malowania. W specjalnym Aeroplanie kilka

9107_01.jpg

9107_04.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy godła z weekendowej edycji Edka 84177 jako "złotego" nadadzą się to tej wczesnej wersji malowania? 

Myślę że może wystarczy tylko obrócić szachownice o 90stopni i będzie gitara. No i srebrny/szary zamiast złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lord_karton napisał:

Czy znacie jakieś strony internetowe gdzie można znaleźć zdjęcia komory podwozia głównego P-51 A?

Kilka czarno-białych zdjęć komory podwozia P-51A jest w publikacji in detail& scale vol.50 Part 1 Prototype through P-51C

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojtek59 napisał:

Kilka czarno-białych zdjęć komory podwozia P-51A jest w publikacji in detail& scale vol.50 Part 1 Prototype through P-51C

Dzięki! Faktycznie coś tam widać, trzeba będzie nabyć kopię, ale gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to będę bardzo wdzięczny:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lord_karton napisał:

Czy znacie jakieś strony internetowe gdzie można znaleźć zdjęcia komory podwozia głównego P-51 A?

Squadron Walk Around 13, Allison Engined Mustangs, a poniżej na szybko parę fotek z IWM:

024.JPG.7ab4bad832735eabbbeabee65e9ebe8a.JPG

 

025.thumb.JPG.43e1a24402b5e2abf35a15605c5d0e74.JPG

 

031.JPG.0e52e02e3e964bfd5c3f1c2056d0a94a.JPG

 

032.JPG.f84a5aad42e6b30980c8fcfce93a565e.JPG

 

air_mustang44.thumb.jpg.b95fa1d48023369ad0d2d37eb502e34b.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, greatgonzo napisał:

Na żadnej z tych fotek nie występuje P-51A.

Nie znam się na tym zupełnie ale wchodzi mi, że zdjęcia 3 i 4 to Mustang I, nr 2 chyba też. Ostatnie to P-51(bez A) a pierwsze to nie wiem :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moją wiedzę (a zaznaczam że się nie znam) to na zdjęciach od 1 do 5 to jest ... Mustang.

A tak na poważnie to nie wydaje mi się żeby nawet w późnych wersjach Mustangów (B,C,D i K) coś było grzebane we wnękach podwozia i głównego i ogonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany szanowne czy ktoś zorientowany w temacie podpowie czy z poniższych zestawów:

https://www.mojehobby.pl/products/Soviet-Tu-2-Bomber.html 

https://www.mojehobby.pl/products/PE-2-Bomber.html

... da się bez większej chirurgii wykonać Polaki :hmmm:W Tu-2 na pewno wymiana śmigieł, a w Pe-2 chyba hamulce trzeba dorobić bo chińczyk nie zrobił, ale czy są jeszcze jakieś poważniejsze modyfikacje do zrobienia :sciana:

Edytowane przez Artek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne moje pytanie z gatunku trudnych, męczących i ... głupich?

Trumpeter puścił w skali 1/48  takie dwa zestawy:

02851 Supermarine Seafang Mk.31

02850 British Supermarine Spiteful F Mk.XIV

Pytanie tyczy poprawności malowań.

1, Seafang ma 3 malowania, 2 brytolskie i jedno hiszpańskie. To jest jakiś S-F? Wszędzie piszą że zbudowano ich ok.20 sztuk, nigdzie nie walczyły bo już było za późno poza tym zaczęły wchodzić maszyny z napędem odrzutowym, nigdzie nie ma wzmianki o sprzedaży ich za granicę.  To skąd ta Hiszpania? A jedno malowanie brytyjskie ma pasy jakby brał udział w operacji "Muszkieter" 1956 nad kanałem sueskim.

2, Spiteful. Prawie identyczna sytuacja z tym że są 3 malowania: brytyjskie, fińskie i holenderskie.

Jakim cudem, jak latały tylko w barwach RAF?

Wiem że temat niszowy ale może ktoś próbował zgłębić tajemnice fantazji chińskiego producenta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.