Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie chyba byłem ślepy że tego nie zauważyłem. Dzięki chłopaki. Napewno bez próby się nie obejdzie. Ale wstępnie  dzięki Wam zakładam pomalowane podkładem czarnym oprócz miejsca białego gdzie dam biały podkład, następnie białym, zamaskowanie  białego koloru i pasków tygrysich po obrysie szarym, następnie szary na kadłub i  pomarańczowy, następnie maskowanie pasków po zewnętrznej linii obrysu i pryśnięcie na czarnym szarym tak żeby czarny został wg  schematu. Ciężka sprawa.  Oby jakoś poszło.  Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z Kolegów wie ( i podzieli się ) informacją, jak wyglądał An-2 Dionizego Bielańskiego, zestrzelony przez czechosłowackiego pilota 16 lipca 1975r ? Na zdjęciach spalony wrak zestrzelonego samolotu ( ciekawe, że zboże się nie spaliło ). Na drugim zdjęciu widać podobno zwłoki pilota. Według podobno naocznych świadków pilot siedział za sterami z postrzelaną klatką piersiową ... Według innych, ostrzelany przez czeskie samoloty, wylądował i uciekał ...

1 an2.1.jpg

1 an2.jpg

Edytowane przez kopernik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na Y-T był kiedyś reportaż-wywiad chyba z córką pilota. niestety nie pamiętam tytułu ani innych danych.

Jedyne tylko co jeszcze mi utkwiło w pamięci to to że został zestrzelony prze L-29 Delfina i chyba był też fragment rozmowy z tym pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie temat był już niejednokrotnie poruszany, ale zapytać nigdy nie zaszkodzi. Gdy już skończę znęcać się nad Focke-Wolfem, mam zamiar podejść nieco poważniej do modelarstwa lotniczego. Powoli zaczynam pracę na Airfixowskim Zerem z ataku na Pearl Harbour. I teraz pytanie, jak malowane było wnętrze rzeczonego? Znalazłem informacje twierdzące, że kabina to odcień zielonego podobny do amerykańskiego Interior Green. 

Natomiast gdzieś mi się tłucze po głowie, że reszta wnętrza była malowana jasnym odcieniem błękitu. 

Instrukcja modelu, który posiadam podaje tylko i wyłącznie 4 kolory na całość (jasna skóra, jasny beż, srebrny oraz czarny), więc nie jest specjalnie pomocna :lol:

Edytowane przez Forest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2023 o 21:24, kopernik napisał:

Może któryś z Kolegów wie ( i podzieli się ) informacją, jak wyglądał An-2 Dionizego Bielańskiego

Malowanie typowe ZUA jak na zdjęciu, rejestracja SP-WKW

0992105-v40-15.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, PAX, PAX ROMANA 😅

Jeszcze w temacie Zera, czy ten kolor będzie odpowiedni do zewnętrznych powierzchni? Malowanie będzie z eskadry z Akagi z ataku na PH. 

Screenshot_2023-10-30-16-07-17-26_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

PS. Ktoś wie, kiedy się wchodzi nowy certyfikat bezpieczeństwa na forum? Trzy razy musiałem dodawać grafikę, bo cały czas wyskakiwał błąd 'error -200' I wykopywało mnie do strony z ostrzeżeniem.... 

Edytowane przez Forest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Forest napisał:

czy ten kolor będzie odpowiedni do zewnętrznych powierzchni?

 

..a to pewnie bardzo zależy od tego, jak kto ma skalibrowany monitor. znacznie prościej będzie po propstu kupić farbę opisaną jako IJN J3 SP - Amber grey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, a nie znalazłem odpowiedzi - podobają mi się z wyglądu Bf-109E-1 i E-3 ze Special Hobby w 1/72 i zrobił bym sobie takiego w malowaniu z Polski. 

Czy są w ogóle jakieś kalkomanie do tego? Przejrzałem internet i znalazłem tylko te w pudełku z AZ models, ale może jest coś ciekawszego? Albo w ogóle cokolwiek?

A pytanie drugie - czy jest jakiś wartościowy model Bf-109D lub C?

 

Pozdrawiam
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za F4F-4 i mam zagwozdkę jak pomalować zbiornik oleju w komorze podwozia. Według instrukcji powinien być srebrny ale coś mi w głowie kołacze (nie wiem czy słusznie), że powinien być żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że chodzi o zbiornik oleju? Czy nie jest to zbiornik powietrza?

Pisząc zbiornik oleju miałeś pewnie na myśli zbiornik płynu hydraulicznego. Nie bardzo wiem po co on miałby tam być. Bardziej prawdopodobne dla mnie jest że jest to zbiornik powietrza do awaryjnego wypuszczania podwozia. Zaznaczam że to tylko moje domniemywanie oparte na znajomości naszego i wschodniego sprzętu.

Niestety nie wiem jak amerykanie oznaczają instalacje.  Gdyby to był sprzęt wschodni, bez wchodzenia w szczegóły, t o było by następująco:

- system paliwowy - żółty

- system hydrauliczny - szary lub zielony,

- system olejowy silnika - brązowy,

- system powietrzny - czarny,

- system tlenowy - niebieski,

- system przeciwpożarowy - czerwony.

Może dopatrzysz się przez porównanie jakichś analogii. Jest szansa że znajdzie się ktoś kto zna sprzęt amerykański.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Roland_Sebastian napisał:

Zabrałem się za F4F-4 i mam zagwozdkę jak pomalować zbiornik oleju w komorze podwozia. Według instrukcji powinien być srebrny ale coś mi w głowie kołacze (nie wiem czy słusznie), że powinien być żółty.

Cała przestrzeń za silnikiem z osprzętem i ściana ogniową srebrna. Warto dorobić przewody instalacji olejowej, chociaż częściowo. Wszystko tam fajnie widać przez dziury od podwozia:

grum690MartletIGooseproductionfloor.thumb.jpg.4fd0c9323b094dcacd24bd11eb6f7c93.jpg

 

4 godziny temu, Endrju napisał:

Jesteś pewien że chodzi o zbiornik oleju? Czy nie jest to zbiornik powietrza?

Pisząc zbiornik oleju miałeś pewnie na myśli zbiornik płynu hydraulicznego. Nie bardzo wiem po co on miałby tam być. Bardziej prawdopodobne dla mnie jest że jest to zbiornik powietrza do awaryjnego wypuszczania podwozia.

Podwozie w Wildcatcie było wciągane ręcznie za pomocą korby z prawej strony kokpitu, poprzez system zębatek i łańcuchów wink4.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.