Skocz do zawartości

Zlin 42 M 1:32 Od podstaw


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w galerii kolejnego mojego modelu.

Myślę że wielu śledziło mój warsztat i wie że model był zbudowany od podstaw. Bazowałem na Planach Modelarskich i zdjęciach. Bardzo dziękuję za pomoc i podesłanie zdjęć ze szczegółami których nie mogłem zdobyć.

Model jest wykonany w barwach Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu.

Skala 1:32.

Materiał - polistyren i blaszki aluminiowe.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć i oceny tego co udało mi się zrobić.

hhSKFCe.jpg?1

CzNGoJq.jpg?1

XXYv5u0.jpg?1

YKhPMYo.jpg?1

PgDC7nA.jpg?1

cTvXWOK.jpg?1

iKyT8sf.jpg?1

KSCqqpp.jpg?1

4pj5zY2.jpg?1

egKpRrg.jpg?1

l5JYrTt.jpg?1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, model i podstawka bardzo ładne Gratuluję.

_________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

PZL P.1/I - Armahobby 1/72

Blenheim Mk IV - Airfix + tablica Yahu 1/72

Bf-109E-4 - Airfix 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie czy bardziej podobała mi się Wilga czy ten Zlin......ale ogólnie jestem w ogromnym zachwycie,bo model jest poprostu śliczny .,.,.właśnie takie prace mnie zachęcają,aby coś próbować samemu od podstaw ......no i tempo piorunujące jak na takie modele-masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duży sentyment do tego samolotu. Twój model wygląda jak prawdziwy Zlin. Po prostu czapki z głów. I Nie robiłeś go 10 lat. Chciałeś mieć zlinka, no to ciach. I jest. I to JAKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER!!! Dzięki Grzesiu, żeś go nie pobrudził. Sportowa fura ma lśnić!

Nie wiem jak to się nazywa, te dwa druciki wystające od spodu na końcówkach skrzydeł, ale jeden (pod prawym skrzydłem) odstaje bardziej niż drugi. Mimo, że lotki są nieco odchylone, to wydaje mi się, że drucik z prawej za bardzo odstaje. Jak tak ma być, to OK, ale jak nie, to bym poprawił.

No i jedne drzwiczki bym przymknął, bo teraz model wygląda jak jakiś monstrualny owad, a to samolot przecie...

 

Ale ogólnie, to

 

P.S.: Teraz jeszcze Artur coś nowego powinien zbudować, żebym czuł się w pełni usatysfakcjonowany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER!!! Dzięki Grzesiu, żeś go nie pobrudził. Sportowa fura ma lśnić!

Nie wiem jak to się nazywa, te dwa druciki wystające od spodu na końcówkach skrzydeł, ale jeden (pod prawym skrzydłem) odstaje bardziej niż drugi. Mimo, że lotki są nieco odchylone, to wydaje mi się, że drucik z prawej za bardzo odstaje. Jak tak ma być, to OK, ale jak nie, to bym poprawił.

No i jedne drzwiczki bym przymknął, bo teraz model wygląda jak jakiś monstrualny owad, a to samolot przecie...

 

Te patyczki to masowe wyważenie lotek. Jest to zamocowane na stałe do lotki i giba się razem z nią. Dlatego jedno odstaje mniej, a drugie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spiton za wyjaśnienie i nowy termin do słownika. Mam nadzieję, że Grzegorz przywiezie to cudo na V BFM, wtedy przyjrzę się zlinkowi z uwagą.

 

Cześć Marudek, kopę lat. Zapomniałeś na końcu dodać "howgh!"...

 

P.S.: Zdania nie zmieniam - uważam, że fajniej by było z jednym wejściem zamkniętym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Gemiuszu pięknej repliki jakże pokracznego samolotu, na zdjęciach którego nie zatrzymywałem się dłużej niż kilka sekund. Jak to zrobiłeś, że ten brzydal zaczął się mi podobać, to pozostanie dla mnie na zawsze tajemnicą. Wszystko, od goleni podwozia, przez nity, czy blachy położone na zakładkę jest pierwszorzędne. BRAWO!!!

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlin zadebiutował w Telford na konkursie i zdobył złoty medal. Dodatkowo został wyróżniony nagrodą za najlepszy model cywilny.

RQDACQs.jpg

Dodam że w tej samej klasie srebro za motolotnię zdobył Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.