Skocz do zawartości

Mig 21 SMT [Eduard 1/48]


Panzer Machine

Rekomendowane odpowiedzi

mig_21_000.jpg

 

W tym modelu wszystko od początku do końca poszło nie tak jak trzeba. Zaczynając od moich błędów przy budowie, na malowaniu i weatheringu kończąc. Bardzo dokładnie widać zaschnięty wash w okolicach ogona. Były to wtedy moje pierwsze próby z washem i najzwyczajniej zostawiłem go za długo do schnięcia. Nie dało się go usunąć niestety.

 

Zostawiam dokumentację tego projektu jako ślad mojej modelarskiej przygodzie.

 

Jeżeli zaś chodzi o model to Eduard (8233) moim zdaniem bardzo się postarał. Wszystko do siebie bardzo ładnie pasowało i sklejanie tego modelu to była czysta przyjemność.

 

mig_21_001.jpg

 

mig_21_002.jpg

 

mig_21_003.jpg

 

mig_21_004.jpg

 

mig_21_005.jpg

 

mig_21_006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam ,ze to jest tylko moja opinia

 

Solo troszkę za ''brutalnie'' oceniłeś model kolegi.Sam malujesz ''pięknie'' , ale brudzić fachowo nie potrafisz

 

Model podoba się jureczkowi bardzo .Widać kolegia starał się zastosować wiele technik - przepraszam za wyrażenie Pancer nie obraz się,

widach tu pacerna ''nutkę '

Dla usprawiedliwienia poczynań kolegi parę fotek

0d309e67b9db302ed4746a2b21f6a568_zps53xdpuj1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda bardzo interesująco owszem jak zawsze da się coś poprawić ale ogólnie model ma przedstawiać wrak i tak jest.

Jedyne co ja bym zmienił to podstawkę która dla mnie psuje efekt całości jest jakby z innej bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie potrafię, ale to nie ma nic wspólnego z moją opinią o czyjejś pracy.

 

Opinie mozesz swoja wyrazic ale nie trzeba sie z nia zgodzic i z tym musisz niestety zyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mnie nie boli że ktoś się ze mną nie zgadza, bo to normalne.

Nie rozumiem tylko zarzutu p.t. ty czegoś nie umiesz zrobić, to nie krytykuj innych.

Na tej zasadzie to nikt niczego nie powinien krytykować, bo nie wiadomo czy ma prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze teraz tak podchodzisz do sprawy.

Pamietaj ze nikt z nas nie jest idealny i kazdy popelnia bledzy. Zwlaszcza kiedy eksperymentuje sie z nowymi technikami. I nie trzeba odrazu podcinac komus skrzydel bo popelnil jakis blad.

Autor na wstepie wyjasnil co sie stalo zeby wlasnie uniknac takiech komentarzy jak twoj.

 

Zakladaj warsztaty i na bierzaca bedzie mozna podpowiadac co i jak. Dzialaj dalej trening czyni mistrza

 

Od siebie dodam tylko kabina jakas taka czysta w porownaniu do reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mnie nie boli że ktoś się ze mną nie zgadza, bo to normalne.

Nie rozumiem tylko zarzutu p.t. ty czegoś nie umiesz zrobić, to nie krytykuj innych.

Na tej zasadzie to nikt niczego nie powinien krytykować, bo nie wiadomo czy ma prawo.

 

...Właśnie kolega dotknął sedna sprawy.

Dokładnie tak powinno być, ale niektórzy modelarze zapominają, że przecież tak absurdalne powiedzenie

"nie znam się... to się wypowiem" nie może usprawiedliwiać niczyjego krytykanctwa.

Miast skrytykować, można pokazać na przykładach... jak to mogło by wyglądać... i zapytać czy nie potrzebuje pomocy.

... i od razu będzie milej na naszym forum

 

A jak kolega ma jakieś negatywne uwagi to wiadomość na "PW" sprawę załatwi, ale jak rozumiem

nie dodaje modelarzowi splendoru...

 

Ale żeby Moderatorzy nie marudzili, że nie o modelu... to model zjawiskowy i bardzo ciekawy, GRATULUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego podejścia Panowie.

Jakie podcinanie skrzydeł, jakie krytykanctwo?

Gdy wstawiasz galerię na forum to oczekujesz chyba szczerych ocen, a nie wyłącznie pochwał?

Pokazujesz model to liczysz się z tym że komuś się on nie spodoba i napisze o tym.

Krytyka to fajna rzecz, jeśli skupia się na modelu a nie modelarzu. Może dać impuls żeby się bardziej starać. Ja miałem tak często i choć czasami na początku krytyka bolała, to po jakimś czasie potrafiłem docenić że ktoś otwartym tekstem wskazał mi błędy których sam nie dostrzegałem.

Nigdy nie pomyślałbym nawet o tym by mieć pretensje do kogoś kto mówi mi szczerze co myśli o moim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy , kto widział, porzuconego srebrnego miga z otwartą kabiną, wie, że twój model nijak się ma do oryginału.

1. Mig jest nitowany, i nity tworza czarne zacieki. 2. Otwarta kabina powoduje, ze z miga powinny byc wygrecone najfajniejsze zegary i inne tego typu fanty. Natomiast urwanie pokryw podwozia nie jest takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze

 

Jestem świadom wielu błędów jakie popełniłem podczas procesów budowy jak i malowania podczas pracy nad tym modelem. Wspomniałem o tym w pierwszym poście.

 

W temacie komentowania... dawanie feedbacku nie jest takie proste jak się każdemu wydaje.

Poruszyłem ten temat ostatnio w jednym z wątków w dziale pancerek tutaj na forum.

 

Temat w galerii był założony przez nowego użytkownika tego forum.

Pojawiło się w nim kilka odpowiedzi z czego od dwóch, jak wnioskuję po liczbie postów, stałych bywalców forum, którzy zamieścili typowe komentarze - nic nie wnoszące do rozwoju autora wątku.

 

Następują pewne pytania:

A. Po co zamieszczam dokumentację swojej pracy na to forum?

1. Chce się pochwalić?

2. Chcę wiedzieć gdzie popełniam błędy?

3. Chcę się rozwijać?

 

B. Po uzyskaniu feedbacku, który tylko mnie obraża i nie daje mi wskazówek mogę:

1. Nie poddawać się i podjąć kolejną próbę.

2. Opuścić forum i nigdy na nie, nie zaglądać.

3. Zrezygnować z pasji jaką jest modelarstwo.

 

C. Jaki jest cel istnienia tego forum?

1. Chwalimy się?

2. Pomagamy sobie wzajemnie w rozwoju naszych umiejętności?

3. Pomagamy nowym modelarzom wskazać kierunek i motywujemy do dalszej pracy?

4. Mamy to gdzieś i żyjemy w swoim narcystycznym przekonaniu, że nie ma lepszych od nas?

5. Tworzymy małe hermetyczne środowisko do którego ciężko jest się dostać?

 

hmm? Myślę, że każdy użytkownik tego forum powinien zadać sobie te pytania oraz spróbować szczerze przed samym sobą.

 

Co do feedbacku to powinien on być jak najbardziej merytoryczny i uzasadniony. Wtedy i tylko wtedy ma największą wartość.

Otrzymanie feedbacku o treści np "nie podoba mi się" albo "jest brzydkie" nic nie wnosi poza tym, że autor feedbacku będzie miał typową polaczkowatą satysfakcję zjechania kogoś a osoba otrzymująca taki feedback albo może się zasmucić albo to olać - w każdym razie nie dostaje informacji, które pozwoliłby jej się rozwinąć.

 

 

 

Dlatego ze wszystkich uwag, które padły w tym wątku pod moją pracą wygrzebałem te dwa oto najsensowniejsze dla mnie:

 

"Jedyne co ja bym zmienił to podstawkę która dla mnie psuje efekt całości jest jakby z innej bajki." + uzupełnienie: "Jakaś zdezelowana płyta betonowa + kępy krzaczorów uzupełniłoby fajny model."

 

"1. Mig jest nitowany, i nity tworzą czarne zacieki. 2. Otwarta kabina powoduje, ze z miga powinny byc wygrecone najfajniejsze zegary i inne tego typu fanty. Natomiast urwanie pokryw podwozia nie jest takie proste."

 

Powyższe komentarze stanowią dla mnie największą wartość. Mogę się nad nimi zastanowić i przemyśleć, czy następnym razem np zrobić podstawkę z płyt betonowych i faktycznie ocenić czy wygląda to rzeczywiście lepiej. Kolejny komentarz przekazuje pewną wiedzę i mogę w nią uwierzyć (chociaż nie są podane ani źródła ani przykłady jak np zdjęcia referencyjne, które byłby pomocne) albo mogę po prostu sam to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kolego Panzer Machine napiszę, że jak tylko zobaczyłem pierwsze zdjęcie byłem pewien, że to Ty jesteś autorem modelu! Jak dla mnie jest to bardzo udana próba zaprezentowania reliktu poprzedniej epoki, choć zaznaczam, że po pierwsze na rurach się nie znam a po drugie, jeśli już widziałem odrzutowce jako atrakcje przy komisach samochodowych czy stacjach benzynowych to tylko z drogi i bez wysiadania z auta. Nie wiem więc czy niszczeją tak jak zaprezentowałeś, ale jest to dla mnie sprawa drugorzędna. Nawet, jeśli w naturze wygląda to trochę inaczej nie zmienia to mojego bardzo pozytywnego odbioru Twojej pracy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karambolis8 - Dokładnie Ci nie powiem jaki to był wash (w sensie nazewnictwa produktów), ale wszystkie washe jakie mam są od AK i od AMMO, a oni nie mają olejnych washy tylko emaliowe, które schną dużo szybciej. W każdym razie, wiem gdzie popełniłem błąd i wiem jakie jest jego rozwiązanie ;)

 

cooper69 - "Komunikat zwrotny" w moim odczuciu nie spełnia pełnego znaczenia angielskiego zwrotu "feedback". Poza tym nie widzę nic złego w używaniu angielskojęzycznych wtrętów. Szkoda, że z całej mojej wypowiedzi tylko takie przemyślenia się Tobie nasunęły jak uszczypliwa uwaga tym, że używam słowa feedback. Przykre jest to dla mnie.

 

spiton - Czy mógłbyś wrzucić zdjęcia tego czarnego efektu spływania z nitowań? Bardzo mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.