Skocz do zawartości

STAR 660 Tololoko 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kolejna edycja zabawy pt.”Zróbmy sobie czołg” której ofiarą tym razem padł tytułowy zestaw żywiczny Star 660.

Zabawa trwała symultanicznie z „Churchillem” i przebiegała w tempie stachanowskim żeby zdążyć na Lublin stąd galeria połączona z reportażowym skrótem warsztatowym.

 

Model spudlony, z drobnymi dodatkami „od siebie” tj. uchwyty itp..

 

Pojazd częściowo złożony utytłany łoszem MIG’a w celu „podbicia” kontrastu na „gołej” żywicy:

 

th_100_5800.jpg

 

th_100_5803.jpg

 

...model „oblachowany” a następnie surfejser „in action”:

 

th_IMG_0031.jpg

 

th_IMG_0023.jpg

 

th_IMG_0022.jpg

 

th_IMG_0019.jpg

 

th_IMG_0014.jpg

 

...i kompletny:

Widok na spód podwozia:

th_100_5868.jpg

 

...jeszcze bez podstawki:

 

th_100_5869.jpg

 

...no i finał:

 

th_100_5857.jpg

 

th_100_5858.jpg

 

th_100_5861.jpg

 

th_100_5860.jpg

 

th_100_5859.jpg

 

Kolor podstawowy to akryl Pactry Russ.Armor Green (A112), łosz i filtry – preparaty MIG’a, brud itd. różne pigmenty, rozcieńczone akryle itp.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie się podoba i to bardzo. Jest efektowny ale nie efekciarski.

Marcin a w Katowicach będzięsz, chętnie obejrzał bym na żywo a do Bytomia jeszcze kawał czasu

 

a podstawka do wymiany....

A tam, polna droga wygląda bardzo naturalnie, z czego liście? Siekane nasionka, majeranek?

Klocek, kwestia dyskusyjna, co kto lubi, ja nie lubię, Marcin co widać po wszystkich jego podstawkach lubi

 

Świetny, chyba go sobie sprawię na prezent imieninowym;)

Hehe ja też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

a w Katowicach będzięsz, chętnie obejrzał bym na żywo a do Bytomia jeszcze kawał czasu

 

 

Klocek, kwestia dyskusyjna, co kto lubi, ja nie lubię, Marcin co widać po wszystkich jego podstawkach lubi

 

Robię z tego co mam akurat pod ręką - otrzymałem w prezencie kila takich "klocków" i muszę je jakoś wykorzystać. "Klocek" to sośnina.

 

A tam, polna droga wygląda bardzo naturalnie, z czego liście? Siekane nasionka, majeranek?

 

Wyłącznie "Polak".

 

Świetny, chyba go sobie sprawię na prezent imieninowym;)

Hehe ja też

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mógłbyś coś więcej napisać o etapie malowania? Bardzo mi się podoba efekt jaki uzyskałeś - wyblakła farba.

 

Nic nadzwyczajnego – oprócz kilku psiknięć tu i tam rozjaśnionym kolorem podstawowym reszta to efekt użycia „pudrów” Tamiji.

 

Coraz bardziej zaczynają do mnie przemawiać te ciężarówy

Trzeba się będzie poważnie nad jakąś zastanowić...

 

 

brakuje mi numerów rejestracyjnych

 

To egzemplarz „przedseryjny” .

 

Czadowy model, zasłużona fotka admina.
Bardzo ładnie się prezentuje ten model.

 

 

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model. Ładnie i czysto zrobiony.

Zawsze będe podziwiał te blaszki w Twoim wykonaniu.

Ale mam pytanie natury warsztatowej - jeśli mozesz odpowiedzieć to:

Kiedy wklejasz szyby przed czy po malowaniu?

Ew. jak je maskujesz?

Z góry dzięki Czarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Fajny model. Ładnie i czysto zrobiony.

...mam pytanie natury warsztatowej - jeśli mozesz odpowiedzieć to:

Kiedy wklejasz szyby przed czy po malowaniu?

Ew. jak je maskujesz?

Z góry dzięki Czarek.

 

Cieszę się że model się podoba, tymbardziej ze powstawał w szczególnych warunkach

 

Co do szybek: tutaj podobnie jak i w poprzednim Starze wklejałem je na samym końcu czyli już po malowaniu, łoszu, matowieniu itd. ale przed ostatecznym brudzeniem. To ostatnie robiłem po sklejeniu do kupy kabiny i nadbudowy z podwoziem.

 

Zawsze będe podziwiał te blaszki w Twoim wykonaniu.

 

Ja natomiast twoje winetki, szczególnie kompozycyjnie powalają

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

A na co je wklejasz? Clearfix humbrol'a?

Jeśli tak to czy on mocno trzyma, czy jest naprawdę przezroczysty i czy można go z szyby zmyć lub zerwać?

Mam też pytanie czy wchodzi w reakcje z plastikiem?

Pytam bo chcę sobie ułatwić życie

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

szkoda tylko, że w Lublinie był tak zastawiony, że trudno było go wypatrzeć a co dopiero dokładnie obejrzeć :-(

 

 

A na co je wklejasz? Clearfix humbrol'a?

 

Na starym, poczciwym butaprenie . Z całą odpowiedzialnością polecam . Trzyma doskonale, jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to ciągnące się nitki - mogą uszkodzić pomalowaną powierzchnię przy próbie ich usunięcia

Clearfix natomiast stosuję jako wypełniacz reflektorów - tutaj z koleji należy zwrócić uwagę na skurcz preparatu: warto więc nałożyć go z większym "meniskiem". Wadą Clearfix'a jest to że szybko gęstnieje w pojeniku by następnie wyschnąć .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też widziałem, bo wiedziałem, gdzie szukać. a oceniający go niestety nie docenili - szkoda, bo był to chyba jeden z dwóch modeli w skali 1/72, które zostały wykonane od podstaw przez autora i na dodatek trafiły do seryjnej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.