Skocz do zawartości

Jagdpanzer IV "Johann Huber" - Dragon - 1:35


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Malowanie ok ale za mało model " scalony" z podłożem widać że jest postawiony, spróbuj go lepiej "wcisnąć" w tą ściółkę i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I model i jego prezentacja z najwyższej półki Bardzo mi się podoba efekt rozjaśnień na kamuflażu i pozwolę go sobie podebrać przy jakimś modelu w niemieckim kamo z końca wojny gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzór kamuflażu miejscami dziwnie się kończy według mnie, cała reszta bardzo fajnie, modulacja poszczególnych kolorów fajnie wyszła i ludzik opierający się o pojazd jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoker, czy chodzi ci o kształt plam, czy też o barwę na krawędziach?

 

Jeśli to pierwsz, to malowanie pudełkowe:

01_zpsxc8easor.jpg

 

Jeśli to drugie, to kwestia za lekkiego malowania jaśniejszymi kolorami tuż przy maskującej plastelinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oceniać skoro to dział "pojazdy"

W takim razie ocenie całość:

Pojazd świetny.

Reszta:

Ramka drewniana fajnie się prezentuję. Ziemia ,liście itd. też ciekawe. Sam będę robił niedługo dioramę jesienna i na razie nie mam pomysłu na krajobraz.

Figurki super pomalowane. Ten po lewej ma głowę jednolitą nie wiem dlaczego.

Zastanawiam się skoro malujesz tak dobrze figurki/pojazdy to czemu nie zrobisz ciekawej dioramy która przykuję większą uwagę. ...Wiem ,wiem czasami w takiej prostocie jest to coś.

Albo się nie chce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolejce kolejne "niemce", więc pewnie z kamuflażami się będę bawił.

 

Dzięki za pozytywny odbiór mojej pracy.

 

Najszybciej model na żywo do zobaczenia we wrześniu na festiwalu w Jaworznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Lubię to! wg mnie Jgdpanzer IV to kwintesencja niszczyciela czołgów-niski(180cm!),efektywna armata,pochyłe płyty pancerza,same plusy! Model extraśny! facet w czarnym ubranku mi się nie widzi..niech fachowcy się wypowiedzą ale chyba załogi dział pancernych ubierano w inne uniformy niż załogi panzerów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wóz z (jeżeli dobrze pamiętam) 7 Panzer Division z Pomorza Gdańskiego, prawdopodobniw wiosna 1945. Pułk pancerny tej dywizji otrzymał "Langi" zamiast czołgów (jeszcze w czasie ostatnich walk o Elbląg, czyli grudzień, styczeń), więc załogi stanowiły byłe załogi czołgów. Jak najbardziej czarne mundury (są tutaj inne, nazwijmy to, "fantazje" i bylo o tym w warsztacie). Uzbrajanie kompani pancernych w niszczyciele czołgów lub artylerię szturmową w ostatnich miesiącach wojny było bardzo częste, jeżeli nie nagminne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbrajanie kompani pancernych w niszczyciele czołgów lub artylerię szturmową w ostatnich miesiącach wojny było bardzo częste, jeżeli nie nagminne.

Ojejku. Temat wałkowany był już na forum w ta i z powrotem i jako, że uznano, że się czepiam, toteż odpuściłem.

A tymczasem, to nie jest żaden tam "Jagdpanzer", tylko czołg.

Konkretnie PzKpfw IV/70.

I nie przypadkowo trafiał do pułków pancernych. Był następcą PzKpfw IV.

Bez względu jak głupie się to może komuś wydać, tak go oficjalnie klasyfikowali Niemcy i nie występował w zestawieniach dywizji pancernych wśród niszczycieli czołgów. W przeciwieństwie do Jagpanzerów IV.

 

chyba załogi dział pancernych ubierano w inne uniformy niż załogi panzerów??

Niekoniecznie. Gdyby to było "działo pancerne" należące do artylerii, czyli np. PzHaub, czy StuG, to tak.

Ale artyleria przeciwpancerna (także ta holowana) wchodziła, tak jak i czołgi w skład Panzertruppen.

 

A co do zachwytów, że "same plusy", to jednak... Nie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oznaczenia (nazwy) pojazdu zgadzam się ale... Pojazd zbudowany był w związku z zamówieniem na nowy niszczyciel czolgow, to raz, założenie było (wiadomo że pod koniec wojny wiele rzeczy istniało tylko na papierze i w teorii) że w pierwszej kolejności będą w niego uzbrajane jednostki niszczycieli czołgów to dwa. To byłby chyba jedyny przypadek gdy uzbrajano by pododdziały ppanc w czołgi. I na koniec taka uwaga, nazwa faktycznie "Panzer" nie "jsgdpanzer" ale też i nie "panzerkampfwagen". A na koniec poprosze o linka do tego wątku gdzie było walkowane bo chętnie sobie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak zwykle się zagalopowałem z tym "Kpfw", a to był "Panzer" i już.

 

@Stojkovic

No i to powinienem był napisać na początku: jeden z najładniej wykonanych modeli jakie widziałem.

Serio!

 

A negując plusy miałem na myśli oryginał a nie jakość modelu czy pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa - doping do dalszych warsztatów.

 

Forum niestety nie daje często pełnego kontekstu wypowiedzi, dlatego zawsze dopytuję jak nie rozumiem.

Merytorycznie jeszcze jestem za "mały" by się wypowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.