Skocz do zawartości

Panzerjäger Jagdtiger/Frühe Produktion - 1/35 Tamiya


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakopywania się w warsztatach CD.

Model Tamiya(nowa edycja), generalnie bez większych problemów.Było nieco problemu z budą...jednak wynikał on z przyczyn transportu - nie producenta.

Bardzo ładny detal, gdzieniegdzie zbyt delikatne spawy.

Sprawa usuwania błotników- jak chyba w większości modeli Tamiya nie obejdzie się bez poprawek.

Jak widać na zał. fotkach delikatne przedłużenie lewej krawędzi budy, oraz uzupełnienie ubytków z tyłu.

Prawy kawałek chlapacza wycięty, pocieniowany, zniszczony - czyli standardzik w moim wykonaniu...;)

Mocniej nawiercone wydechy, oraz gdzieniegdzie poprawiona faktura stali.

Kilka dziur, rykoszetów.Dokładny opis scenki w trakcie produkcji.

Malowanie - prawdopodobnie typowe dla tych pojazdów - trójbarwne.

Nr pojazdu 333, którego to fotek zasadniczo brak - pozwoliło mi na dowolne rozmieszczenie oraz kształt ubytków/dziur.

Motorek - prawdopodobnie weźmie w końcu udział w jakiejś dioramce...być może tej - w chwili obecnej na fotkach z zaznaczeniem że jest.Zostawiłem uchylne/ruchome wszystkie włazy/klapy by mieć pole manewru(malowanie, ew. rozmieszczenie figur...jeśli dojdą:] )

Zawieszenie ruchome, wykonane szybko(wklejenie drucików we wnętrzu).

W chwili obecnej na model dojdą jeszcze mocowania lin i wyciorów - i na te żelastwo czekam.Gąski wymienię na metalowe.

Tym razem tyle:

ResizeofDSCF5277.jpg

ResizeofDSCF5278.jpg

ResizeofDSCF5279.jpg

ResizeofDSCF5283.jpg

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wygląda, mam porównanie z moim Dragonem na podwoziu Porsche.

Moze to głupie pytanie, ale czy Jagtigery dzieliły się na Porsche oraz Henschle wczesne i późne? Jak jest podstawowa różnica w przypadku Henschla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszą różnicą było podwozie, co widać gołym okiem.Nie mam w tej chwili literatury pod ręką, by wyszczególnić.Z tego co pamiętam to generalnie kosmetyka.

Kaziu, wręcz przeciwnie...szykuje sobie następną

Motobajk to eRka LR.

Postęp:

ResizeofDSCF5286.jpg

ResizeofDSCF5289.jpg

Wlepione nieco złomu.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym motorkiem to przesada, kto by go wtaszczył na tył tego bydlaka?

 

To wyobraź sobie, że w czasie przeprawy przez Wisłę 1 Brygady Panc., na Przyczółku Magnuszewskim, w sierpmiu 1944r, na płycie silnikowej przynajmniej jednego polskiego T-34/76 przewożono Willysa Jeepa. I jest to udokumentowane powszechnie znanym zdjęciem. Skoro więc transportowano tak samochód, motocykl tym bardziej tak można było przewieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym motorkiem to przesada, kto by go wtaszczył na tył tego bydlaka?

E tam, skoro świat widział willisa na tylnej płycie to czemu nie mógłby być też i motorek

 

 

EDIT: Kurcze, Piter był szybszy, zgubiło mnie łakomstwo hehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impossible is nothing:

 

fot1i.jpg

Źródło: Iwo Jima

 

Ale wracając do meritum, Rafale piękny pojazd budujesz, fajnie styrany i bardzo ładnie ogołocony. Konkurencję Pawłowi robisz, ale pewnie on sam sobie już zdaje sprawę Pytanko, użyłeś karabinowej lufki z RB model, czy cuś innego? A no i czy pojawi się lina jakaś, wzdłuż pojazdu, czy zostanie tak jak jest?

 

Moze to głupie pytanie, ale czy Jagtigery dzieliły się na Porsche oraz Henschle wczesne i późne? Jak jest podstawowa różnica w przypadku Henschla?

Sporooo. Coby nie zatruwać, jeśli ciekawi to na priv.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

http://www.geocities.com/pentagon/2833/heer/tank/pzvi/pzvin3.jpg

 

 

Co prawda to nie ten kotek, ale chciało im się targać.

Ten sam pojazd jest pokazany w innym ujęciu w monografii Janusza Ledwocha "Tiger PzKpfw VI cześć I " wydana w 1992r. Patrz strona 31.

 

Model zapowiada się ciekawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uświadomienie, mnie ręce opadły, udałem że nie widzę :p

 

Jakub, pewnie że wie...nawet dziś oglądał i było...a tuuuuuu.....

Na wstępie wyTUtował mi wrota załadunkowo ewakuacyjne.Zrobiłem szkolny błąd i wlepiłem je odwrotnie :/

 

KM to Aberek.

Liny, decyzja zapadnie jak jakoś skomponuję podłoże.A te przeważnie dyktuje mi ..cobym to ja na wóz wrzucił, także sprawa lin jest cały czas otwarta - jak i wyciorów.

Wlepiłem te "tytki" do mocowania siat...jeden pencnął, a trzech mi zbrakło...na tył :/

Pewnie zmuszony będę - albo przesiać któreś boczne i wlepić ze dwa nad właz ew/zał...albo zrobię jako ubytek, nie wiem:/

 

 

Zlepiłem zamek itp. mocując już lufę, zerkając do znudzenia w fotki jag - w jednym zdaje się być większa szpara, w innym mniejsza(*pierścien jarzma działa).Jestem jeszcze na etapie że mogę ją zwiększyć.

Musiałem oczywiście wkleić także przeciwwagę dla lufy( rozmontowałem biednego, zszarganego, starego Meppsa a`la jig) z ołowiu.

Zabieg celowy, gdybym był pewien 100% że chcę mieć działo w pozycji marszowej(zapięte) w ogóle bym sobie tym głowy nie zawracał.

I ( O MATKO !) zmontowałem friule.

Dla budujących ten model - jeśli koła napinające ustawisz na sztywno to wychodzi z gąsek - albo koszula z młodszego brata, lub ze starszego.

Musiałem "odsztywnić" koło i wycofać nieco, by miało to ręce i nogi. Bez ingerencji wychodzi masakra/; ciężko wtedy cokolwiek zrobić, gdyż gąski demontować trzeba po 2 sztuki, nie po jednej.

Ok, bo znów pół nocy będę bazgrał, reszte opiszę przy okazji.

 

Model:

ResizeofDSCF5292.jpg

ResizeofDSCF5294.jpg

ResizeofDSCF5295.jpg

ResizeofDSCF5296.jpg

 

thx&p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za soczysta czerwień Czy do farb dodajesz błyszczącej farby, czy też już pokryłeś całość sidoluksem, że się tak błyszczy? Masz sporej szerokości te pasy, na zdjęciach tego nie widzę, ale czy nie próbowałeś może też je rozjaśnić w tych miejscach, w których i DG jest rozjaśniony?

 

pozdrawiam,

MN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tej czerwieni to tak minimalnie jest, na górnym "panelu" ;)

ResizeofDSCF5342.jpg

ResizeofDSCF5343.jpg

Dostał kalki i wyciąganie detali zaszłobyło.

 

Malowanie.

Jeśli zamierzasz używać lakierów -a po zbadaniu kalek będę niestety musiał...:(...to czy pomalujesz model glossem, czy flatem na satynie kończąc różnicy nie ma.

 

Model się błyszczy, po mieszaniu farb - gdzie przy kładzeniu bazy j/w uwagi na to nie zwracam.Mam biały gloss - daję.Ciemny brąz gloss, czy tam wood daję - ale tylko w przypadku użycia lakierów - zaznaczam.

 

Dalsze rozjaśnianie minii owocowałoby wozem strażackim.Te tony które dałem są w moim odczuciu akuratnie(biorąc pod wzgląd zaciemnianie płukankami) - a i rozjaśnieniom specjalnie do zarzucenia nie mam nic:p

Dla porównania Farbki Tamiya(minia/rott braun/Flat red - szkło nieco wypłaszcza kolory - są żywsze po mazaniu)

 

Mój pojazd miał mieć minię i mazy DKGB

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam patrzyć jak takie absurdalne, "rażące" kolory zmieniają się w trakcie kolejnych etapów w takie, że potem każdy cmoka i pisze ochy i achy. Czekam z niecierpliwością na kolejne warstwy i ich efekty. Trzeba mieć odwagę, żeby tak zaczynać cały proces

 

Teraz delikwent wygląda jakby przebił się przez ubojnie, w której praca szła na najwyższych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zamierzam nikogo przekonywać co do kolorystyki, ale na prawdę tej czerwieni na czołgu jest minimum

Górne płyty, zwłaszcza detale.

Fotki przy słabym św. dziennym - to wszystko wpada w wiśnię, przy żarowym aparat wariuje

ResizeofDSCF5354.jpg

ResizeofDSCF5355.jpg

Tu fotka dla mnie, cobym widział..czy wygląda jak kammo(wyrazistość) z epoki:

ResizeofDSCF5352.jpg

 

Jak wspominałem, te kolory się jeszcze zmienią...ale to masa roboty przede mną.

 

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że i tak wyjdziesz obronną ręką z tego projektu co uważam

za plus twoich zdolności ten czerwony wali mocno po oczach

także dość trudne wyzwanie ale co tam patrzę i życzę udanej budowy

Mirek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

90% pigmentu nań:

ResizeofDSCF5443.jpg

ResizeofDSCF5446.jpg

ResizeofDSCF5448.jpg

ResizeofDSCF5449.jpg

ResizeofDSCF5450.jpg

ResizeofDSCF5451.jpg

ResizeofDSCF5452.jpg

Reszta jak ustawie na terenie.Jako że mógł bronić stacji kolejowej, jak wklejałem w warsztacie zdjęcie na torach , będzie prawdopodobnie stał...na czymś z koleją związanym.

 

 

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.