Teraz jest Wt cze 19 2018, 23:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pojazdy w obronie City Hall - Karbala 2004
PostNapisane: Pn gru 18 2017, 7:05 

Witam wszystkich,
Na początek może zacytuję sam siebie
Cytuj:
To społeczeństwo uważa, że każdy nie tylko może, ale wręcz musi się wypowiadać na każdy temat, często nie będąc związanym z tym tematem ani wiedzą, ani kompetencjami, ani nawet uczuciami. Polak komentuje bo lubi, bo internet stwarza możliwość anonimowego (jak mu się wydaje) zbluzgania kogoś obcego dla własnego poczucia, że przez chwilę jest się KRYTYKIEM, kimś ważnym, KOMENTATOREM, ,,ZNAFFFCĄ’’.

Pracuję z młodzieżą i problem czytania ze zrozumieniem nie jest mi obcy.
W każdym razie proszę ewentualnych czytelników o skonstatowanie, że napisałem taki wstęp i proszę o ewentualny udział i akcesję do projektu a nie komentarze, które do niczego nie prowadzą. Od tego są opcje priv i normalne maile, albo portale gdzie można się ,,wygadać''.

Otrzymałem wczoraj wieczorem mail od dowódcy Zajączka, któremu przesłałem link do tematu.
Oto jego treść: ,,Dziękuję bardzo, czytałem jestescie super zakręconymi pozytywnie ludźmi już teraz dziekuje za szacunek dla żołnierzy i waszą pasję.Nawet w ten sposób można być patriotą.Z wyrazami szacunku.(tu podpis) fox21 zajączek.''
Link przesłałem też innym. Można powiedzieć, że temat będzie może obserwowany przez uczestników wydarzeń.
I jeszcze zdjęcia Zajączka.

Obrazek
Obrazek

Na obu zdjęciach widać pewne szczegóły kadłuba jak: budowa płyty nadsilnikowej i brak otworu i klapy dostępu do komory silnikowej z prawej strony. Zdjęcie pochodzą z książki (wydanej w serii Zwycięskie Bitwy Polaków) oraz z netu. Na obu widać też fragment ogrodzenia z siatki w ramie, który załoga przymocowała do płyty nadsilnikowej dla zwiększenia bezpieczeństwa.
Pozdrawiam
Andrzej

PostNapisane: Pn gru 18 2017, 19:43 

Witam,
Podróż na tysiąc mil zaczyna się zawsze od pierwszego kroku. Moja zaczęła się już dawniej i zamierzałem zrobić Żbika w barwach Świętoszowa no ale w takiej sytuacji...
Wieża jest do przeróbki. Dach się zapadł ze starości a poza tym może trzeba ją będzie przystosować do odlania lub 3D. Płyta nadsilnikowa - początek, podobnie jak reszta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Andrzej

PostNapisane: Pn gru 18 2017, 19:47 

Niestety Honkera w 1:35 nikt nie produkuje... :cry:

Klasa 2 - pojazdy wojskowe

ObrazekM1165GMV JWK "Noble Sword 2014"

PostNapisane: Pn gru 18 2017, 19:53 

Co do Honkera to widziałem gdzieś tu na forum wątek o Honkerze w 1:72 o ile się nie mylę. Tam była chyba niezła dokumentacja zamieszczona a poza tym do tego pojazdu jest dużo włącznie z katalogiem części.
Można też dla pewnego ułatwienia i przeskalować kartonówkę z GPMu i walczyć z tym od podstaw.
Pozdrawiam
Andrzej

PostNapisane: Pn gru 18 2017, 22:33 

Witajcie w pierwszej kolejności wziąłem się za Szakala (odpada produkcja wieży). Po mojej analizie zdjęć doszedłem do wniosku (może błędnego)że FOX22 LIVE na wieży i LIVE nad kołami to ten sam pojazd .Karabin do wieży pochodzi od T 72 z Modelcollect. Model przerabiany to S-Model, kadłub dostał boczne drzwi, nowy tłumik.Klimatyzatory w toku produkcji , największy problem to brak w tej skali polskich opon. Zdjęć nie ma bo ani telefonu z aparatem ani aparatu foto nie posiadam . Jak wpadnie kolega to może zrobi .A nie mam też żadnego nośnika zdjęć co by na forum wstawić . Pozdrawiam OLO

PostNapisane: Wt gru 19 2017, 9:58 

Nareszcie !!!
Cieszę się takim tematem, już zamawiam kilka brdm-ów na City Hall :)
.. a na razie zasiadam w pierwszym rzędzie i podpatruję :jupi2:

PostNapisane: Śr gru 20 2017, 12:05 

Witam,
Dla wszystkich, którzy zechcą robić Honkera wiadomość z ostatniej chwili. Nawiązałem kontakt z grupą pasjonatów http://honkerteam.pl/
Dostałem zapewnienie o pomocy a ponadto na tej stronie są zdjęcia i materiały do Honkera 2000 którego wersja Skorpion była używana w Iraku. Są tam też wydawnictwa fabryczne w pdf.
Ponadto jak pisałem wcześniej tu na forum był robiony Honker viewtopic.php?t=16971 i tam też jest trochę materiałów.
Rada także pozostaje taka jak poprzednio czyli jako wyjściowy model kartonowy z GPM i w oparciu o materiały powyżej zawarte można się pobawić w model od podstaw.
Myślę, że jeśli chodzi o Honkera wyczerpaliśmy na razie temat. W kolejnym odcinku postaram sie opowiedzieć o bułgarskich BMP
Pozdrawiam
Andrzej

PostNapisane: Śr gru 20 2017, 17:52 

Witam,
Jeszcze z rozpędu trochę o Bułgarskich BMP-23. Muszę dokładniej zanalizować ikonografię. Zdjęć z netu zgromadziłem trochę ale np. rysunek znalazłem jeden i to tylko w rzucie bocznym. Zdjęć w ogóle w necie jest niewiele. Było tych wozów w Iraku na pewno kilka i wyraźnie odróżniają się szczegółami. Np. koła są zupełnie inne w niektórych egzemplarzach. Dla zobrazowania jeszcze rysunek i zdjęcia. W porównaniu z poprzednio zamieszczonym widać różnice w szczegółach. Dokładnej analizy dokonamy wtedy gdy zgłosi się ktoś kto zechce się tym modelem zająć. Też mam go w planach, ale to dalekie plany.
Pozdrawiam
Andrzej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: Pt gru 22 2017, 10:39 

sas55 napisał(a):
Witam,
Podróż na tysiąc mil zaczyna się zawsze od pierwszego kroku. Moja zaczęła się już dawniej i zamierzałem zrobić Żbika w barwach Świętoszowa no ale w takiej sytuacji...
Wieża jest do przeróbki. Dach się zapadł ze starości a poza tym może trzeba ją będzie przystosować do odlania lub 3D. Płyta nadsilnikowa - początek, podobnie jak reszta.

Obrazek

Pozdrawiam
Andrzej

Skąd brałeś wymiary wieży ?
Opublikujesz postępy ? szkic ?

PostNapisane: Pt gru 22 2017, 11:22 

Witam,
Rysunek wieży zamieściłem w poprzednim wątku w dziale 1:1.
http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=69&t=52851&start=15
Pozdrawiam
Andrzej

PostNapisane: Wt gru 26 2017, 16:41 

Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post na tym forum.

sas55 napisał(a):
... pozwolę sobie przedstawić mój ,,stan badań’’ nad pojazdami w Iraku.

A ja pozwolę sobie trochę ten stan badań uzupełnić:
Papaj (Żbik) ma numer UB 01035 a Świstak (Żbik) U-B 01036, ponadto na zdjęciach występują Viper (Żbik) i jeszcze jedna Oliwia (Żbik) .

Pozdrawiam
Piotrek

PostNapisane: Śr gru 27 2017, 13:17 

Witam wszystkich,
Zamierzałem dokonać pewnego podsumowania dotychczasowego stanu wiedzy a tu taka niespodzianka. Ale jednak na początek podsumujmy. Z dotychczasowych wypowiedzi dowiedzieliśmy się m.in.:
1. powstają 3 modele (Jarekk, OLO)
2. jak zamieszczać zdjęcia w postach.
3. kto oglądał film i kto czytał książkę i kto zasiada i kibicuje.
4. jest zainteresowanie innymi modelami czyli bułgarskimi i Honkerami.

Czego nie wiemy:
1. A propos Żbika ciągle nie wiemy jak wyglądała komora silnika z Iveco Aifo 8040src.

Dlatego SERDECZNIE DEZIĘKUJĘ Piotrowii za bardzo istotne poszerzenie naszej wiedzy na temat tych pojazdów. To bardzo ciekawe i znamienne, że Piotr będąc forumowiczem od kilku lat odezwał się po raz pierwszy właśnie w tym wątku i to od razu z konkretami. To jest właśnie godne podkreślenia, że człowiek odzywa się wtedy gdy ma coś do powiedzenia.
A oto uaktualniona lista pojazdów z podziałem na Żbiki i Szakale:

UB 01008 (Żbik)
Kojot UB 01009 (Żbik)
UB 01031 (Żbik)
Zajączek UB 01032 (Żbik)
UB 01033 (Żbik)
Iwonka UB 01034 (Żbik)
Papaj UB 01035 (Żbik)
Świstak UB 01036 (Żbik)
Szakal UB 01038 (Żbik)
Lisso (Żbik)
Oliwia (Żbik)
Tweety (Żbik)
Viper (Żbik)

Oliwia UB 01040 (Szakal)
UB 01041 (Szakal)
UB 01042 (Szakal)
UB 01044 (Szakal)
Jabol UB 01046 (Szakal)
UB 01049 na wieży nazwa chyba Live (Szakal)
UB 01066 (Szakal)
UB 01069 (Szakal)
UB 01096 (Szakal)
Live Fox 22 (Szakal)

Wygląda na to, że Żbiki miały numery zaczynające się od trójki i kończące się na 39. Według podawanych danych brakuje jednego bo mamy już 13 sztuk. Z Szakalami trochę gorzej,ale nie należy tracić nadziei. Wniosek, który zaprezentował OLO w jednym z postów powyżej jest być może słuszny.
Pozdrawiam
Andrzej

PostNapisane: Śr gru 27 2017, 21:51 

Witam,
To ja jeszcze raz z uzupełnieniem.
Zdjęcia wszystkich pojazdów wymienionych w moim poprzednim poście można znaleźć w książce Andrzeja Kamińskiego "Baśka, Wanda i inne". Papaj i Świstak są na stronie 280, na następnej jest Viper, a na 297 Oliwia (Żbik).

A do powyższego podsumowania dodałbym jeszcze:
5. powstają kalki do wszystkich wozów zidentyfikowanych z numeru i nazwy.

Pozdrawiam
Piotrek

PostNapisane: Cz gru 28 2017, 0:58 

Witam,

To i ja się dopisuję do tego projektu :D .
Mój plan:
Skala: 1:72
Pojazdy: "Zajączek" + "Iwonka". Później zobaczymy.
Podstawa modeli: ACE, S-Model.
Mój pomysł na "polskie" koła: dopaść model Stara 660 z nieistniejącej już chyba firmy Tolo-Loko / Auto Loko Motiv... "Zapożyczyć" oponę. Felga z ww. modeli BRDM. Niestety, nie zdążyłem nabyć takiego Stara wcześniej, a teraz są z tym kłopoty.
Uzbrojenie: ma któryś z Kolegów wymiary "lufek"?

Pozdrawiam
Przemek

PostNapisane: Cz gru 28 2017, 9:09 

Witam,
Jeszcze raz dziękuję Piotrowi za dwa wejścia smoka. Mamy uzupełnioną listę pojazdów i wiadomość, że będą kalki.
Przemka witamy w temacie. Niestety nie wiem jak wygląda sprawa ze zdobyciem Stara z Tololoko ale pod względem lufek skontaktuj się z OLO.
Pozdrawiam
Andrzej

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

REGULAMIN FORUM