Jump to content

Toff

Members
 • Content Count

  249
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Toff

 1. Przede wszystkim figurki: Wolsung
 2. Przecena tylko do jutra, info z FB: http://shop.microartstudio.com/kwadratowe-c-3_122.html
 3. Podstawki do figurek fantasy czy też s-f na wyprzedaży: http://shop.microartstudio.com/kwadratowe-c-3_122.html/s=1
 4. Byłem w Ornecie jakiś czas temu na "normalnym" konkursie modelarskim - świetne miejsce, urocze miasteczko, piękne okolice! Jeśli ktoś będzie chciał miło spędzić dzień to zdecydowanie polecam!
 5. Popiersie dawno pomalowane, poszło na prezent. Temat do usunięcia.
 6. Pactry nie nadają się do figsów, zdecydowanie Vallejo, Army Painter, Citadel. Więcej kontrastów - głębsze cienie, odważne rozjaśnienia na krawędziach. To ma być dobrze widoczne z odległości nie mniejszej niż 50cm. Makro jest dobre do zdjęć na forach, ale figurka ma robić wrażenie "na żywo".
 7. Co to za element wyposażenia na Generale Szeptyckim? Tu zbliżenie, na którym widać, że jest to składany maszt z "czymś" na szczycie: Na innym forum uzyskałem odp., że to maszt radiowy. Z tego co widać na drugim zdjęciu, to składany teleskopowo. Szukam jeszcze odpowiedzi na pytanie o to stożkowe "coś" widoczne pomiędzy marynarzami. Jest jeszcze kwestia uzbrojenia okrętu (wedle stanu na pierwszym zdjęciu, ponoć koniec lat 20-tych) - wszelkie źródła, do których dotarłem mówią o 2 x 75mm i 2 do 4 ckm. A tam moim zdaniem jest tylko 1 x 75mm i na pewno 2 ckm.
 8. Jak w temacie, przecena na "kwadraty": http://shop.microartstudio.com/kwadratowe-c-3_122.html/s=3
 9. Z tym "cukierkowo" można się zgodzić, ale w tym cały jego urok. Piękne, intensywne barwy, model jakich mało Natomiast co do "pastelowe", to kolega chyba nie do końca wie, co to słowo oznacza. A oznacza barwy: "jasne, łagodne, spokojne, niekrzykliwe, niejaskrawe, nieintensywne, często zawierające dużą domieszkę bieli". Dużo o tym modelu można powiedzieć (pozytywnego!), natomiast na pewno nie to, że jest pastelowy.
 10. Jeśli Poczta Polska, to paczka na warunkach szczególnych. Wysyłałem już tak modele lotnicze, nigdy nie było uszkodzeń.
 11. Czy ktoś orientuje się gdzie można dostać drogą kupna modele Broplanu? Gdziekolwiek w Polsce są dostępne? Znalazłem jedynie w bodaj holenderskim sklepie internetowym. Poza tym tu i ówdzie po kilka-kilkanaście sztuk. Natomiast wydawca/producent jakoś niezbyt chętnie nawiązuje kontakt z potencjalnymi nabywcami.
 12. Piękny model Wprawdzie zdjęcia obnażają kilka wymienionych już niedoskonałości, za to jak mniemam na żywo zapewne znacznie mniej rzucają się w oczy.
 13. Zasadniczo polecam unikać. To modele dla kogoś, kto lubi konkretną rzeźbę.
 14. Linie na 100% są ryte ręcznie, a jako że formy mają niskiej jakości, to i czasem "zanikają". W moim modelu oszklenie robiłem z zestawu, było przy tym mnóstwo szpachlowania przy każdym okienku. Później przyszedł mi do głowy pomysł, aby tak małe otwory wypełniać gęstym przezroczystym błyszczącym lakierem (np. Citadel Gloss Varnish).
 15. Słuszną drogę obrałeś, ja również je odpuściłem, i tak nie widać co jest tam w środku. Gdyby to było 1:72, to jeszcze rozumiem, ale przy 1:144 szkoda czasu (tak samo jak na oszklenie z vacu uważam za zbędne, samo ukończenie modelu w wersji prosto z pudła to będzie sukces).
 16. Sklejałem ten model, była to ciężka walka. Tym bardziej kibicuję
 17. Dziękuję za konstruktywną opinię. Może jednak ktoś ma radę, która nie wymaga tak drastycznych kroków o fekalnym podtekście?
 18. Mam problem z matowym lakierem Vallejo: Jakkolwiek bym próbował lakierować (aerograf), to nijak nie wychodzi z tego pełen mat. Dotychczas osiągałem efekty od półmatu do połysku. Próbowałem nierozcieńczonym, a także rozrzedzanym (alkoholem 40%) i matu uzyskać nie mogę. Czy ktoś ma doświadczenia z tym lakierem i może podpowiedzieć jakieś rozwiązanie?
 19. Ten ptaszek to już dawno by się spłoszył, gdyby ktokolwiek szedł przez las w jego kierunku, na dodatek ciągnąc za sobą choinę.
 20. Składam podziękowania dla organizatorów za pracę włożoną w kolejną edycję festiwalu, było naprawdę interesująco. Natomiast oficjalny wieczór integracyjny mógł potrwać ciut dłużej
 21. Żeby nie było tak łyso (bo miesiąc już minął od otwarcia wątku), to chociaż jedno zdjęcie na szybko. Na razie niewiele jest do pokazania: położyłem podkład, teraz koloruję, potem przyjdzie czas na cieniowanie wash'ami. (Aby obejrzeć większe zdjęcie polecam kliknąć w miniaturkę).
 22. Czy wybiera się ktoś autem z Trójmiasta lub okolic i ma wolne miejsce (oczywiścię dorzucę się do paliwa)?
 23. Na pewno warto, ciekawy i trochę inny film wojenny. Chętnie będę zaglądał do Twojego warsztatu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.