Skocz do zawartości

IBG - zapowiedzi/nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, orzechu500 napisał:

Może od tego  będzie szybka droga do 1/35. Ten wóz jest piękny 

To zależy.

Bo jeśli jest to model powstały przy współpracy z którąś z ukraińskich firm (wypożyczenie/przechowanie form), to raczej długo na 35 będzie trzeba poczekać.

Chyba ACE pracowało nad Bucefałem.

Pozdrawiam, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PrzemekW napisał:

Chyba ACE pracowało nad Bucefałem.

Też mi się gdzieś obiło o uszy, chyba na forum ACE.
Czy to nam coś szkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skala72 napisał:

Też mi się gdzieś obiło o uszy, chyba na forum ACE.
Czy to nam coś szkodzi?

Mi akurat nie przeszkadza.

Nowe modele ACE są całkiem niezłe. 

Choć jakość rodzimych projektów IBG jest jednak wyższa.

Pozdrawiam, Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PrzemekW napisał:

Nowe modele ACE są całkiem niezłe. 

Choć jakość rodzimych projektów IBG jest jednak wyższa.

ACE nadal robi ramki w starej technologii i z innego plastiku, ale nie można narzekać, nie są to modele dla początkujących modelarzy i tyle. Co do IBG, to ostatnio, robiąc unboxingi zauważyłem duże podobieństwo z podziałem elementów do ramek Mirage'a.
Nie mówię o jakości, jakość modeli IBG jest super.
Jedynie wqrza mnie masa maleńkich rameczek wysypująca się z torebki foliowej. Mało estetycznie i profesjonalnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBG zapowiada same nowości , jeszcze ciepła informacja też z Moje Hobby o nowym 7TP tym razem w wariancie z 2-oma wieżami late  o takim:

https://www.mojehobby.pl/products/7TP-Polish-Tank-Twin-Turret-Late-Production.html

 Ciekawe czy też będzie miał wnętrze ? Już widzę te emocjonujące dyskusje na naście stron o kształcie śrub, podkładek i nakrętek a także beretce mechanika-kierowcy :mrgreen:. W kolejce pewnie też czeka 7CP podwozie jakby co już mają opracowane, a po nich mogliby pomyśleć o innych pojazdach II RP. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adams M1A1 napisał:

 W kolejce pewnie też czeka 7CP podwozie jakby co już mają opracowane...

 

C7P 😉

5 minut temu, bulik58 napisał:

Ale bynajmniej cos sie dzieje a tak to tylko o traktorach czytasz

Bynajmniej?

Ciekawe co na to IBG 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
W dniu 21.09.2022 o 19:46, Kolekcjoner WP napisał:

 

 

Czytając komentarze na facebooku zauważyłem, że IBG potwierdziło, że chcą wydać ciągnik C7P w 1/35 !!!!!!!

Podwozie jakby co to już mają opracowane. Pisałem już o tym w tym wątku. Mogliby się pokusić i opracować do tego ciągnika przyczepę z lufą moździerza oblężniczego 220 mm produkcji czeskiej Skody ale za to z zamkiem francuskiego Schneidera :szczerbol:. Pozdr. A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinka Cromwella/Centaura od IBG łamie mi serce 😞 Zdążyłem ucieszyć się z kalkomanii dla "Cracadora" z Korei, ale wygląda na to, że elementy typowe dla Dozera są skopane. Kształt płyty pancernej i włazu w miejscu wieży jest kompletnie od czapy, porównajcie sobie rendery ze zdjęciami istniejących do dziś wozów:

DSC_2543.jpg

 

13.jpg

 

Poza tym dochodzą problemy typowe dla całej serii tych modeli, przede wszystkim wczesne koła - Cracador na pewno miał późniejsze koła bez "bieżnika" na gumowym bandażu. Być może drugowojenne wozy miały wczesne koła, ale na szybko nie jestem w stanie tego sprawdzić - oba wozy ze zdjęć powyżej (Holandia i Bovington) mają koła późne.

Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2022 o 09:38, filipsg napisał:

Rodzinka Cromwella/Centaura od IBG łamie mi serce 😞 
 

Nie tylko Tobie i nie tylko Cromwell/Centaur ale i Crusadery wyglądają w niektórych miejscach jakby były robione na podstawie przekazów ustnych osób które kiedyś taki czołg widziały

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 21:33, filipsg napisał:

To jest, o ile się nie mylę, Cromwell/Centaur ARV, a nie Dozer. Podejrzewam że ARV też jest w kolejce i będzie prawidłowy (przynajmniej pod względem płyty w miejscu wieży) ale model Dozera wciąż jest skopany.

Naturalnie masz rację, nie wiem co za zaćma mnie dopadła, i jakiś taki skrót myślowy Dozer=ARV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na Armoramie właśnie ukazały się zapowiedzi z IBG na grudzień, są tam różne różności :

https://armorama.com/news/ibg-models-december-news

Jest 7TP w zdobycznym hitlerowskim malowaniu, jest jakiś taki nietypowy Pancer II aufs.a2 chyba z kampanii wrześniowej bo z żółtymi krzyżami . A z maluchów w 1/72 wydadzą Diamonda T z otwartą kabiną i w wersji wywrotkowej. Pozdr. A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.