Skocz do zawartości

IBG - zapowiedzi/nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Daniel napisał:

A dlaczego nietrafionym, czyżby turyści z wermachtu zmęczeni zostawili swoją skrzynkę od mg.?

Nietrafiony, gdyż nie jest to skrzynka na amunicję. Polecam lekturę o wyposażeniu ckm wz. 30. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, krzy65siek napisał:

 

A możesz podać jakieś źródło? 

 

I wykonać jednocześnie proste obliczenie: wg specyfikacji w 7TP było 3960 naboi do karabinu. Mam pod ręką książkę Jędrzeja Korbala 7TP i wyposażenie cz. 2,  w której na stronie 24 jest napisane, że w czołgu miało być 12 skrzynek amunicyjnych. Co prawda pod spodem Jędrzej pisze, że była to "zbliżona do kwadratu pancerna wersja" (w czym moim zdaniem się myli, ale może się odniesie), ale:

 

3960/12 = 330 naboi. Co jest oczywiste i logiczne, bo właśnie tyle miała standardowa parciana taśma do Browninga.

 

Otóż nie wiem czy ktokolwiek z was miał w ręku taśmę z 330 nabojami o której mowa. Nie ma moim zdaniem ludzkiej mocy, żeby taka taśma zmieściła się do skrzynki na taśmę półsztywną od Hotchkissa wz. 25. To jest po prostu fizycznie niemożliwe.

 

Chętnie odszczekam jeśli się mylę, ale uważam jak powyżej.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Mogę. Rysunek nr 656-20A / 7-8-0. Tyle mogę.

Nie napisałem wprost, że skrzynka TKS była identyczna do 7TP tylko, że bardziej przypominała tę czołgową. Miała prawie identyczną szerokość. Musiała być zatem wyższa. O ile? Nie wiem. :)  

Jędrzej się nie myli. Była inna, pancerna.  Pewnie też  nie dotarł ile miała wysokości

Twoją ostatnią deklarację pozostawiam otwartą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest który rysunek i skąd? Możesz wstawić fragment skanu lub odesłać do publikacji? 

 

Przejrzałem publikacje, które mam i niestety nie mogę go namierzyć.  Jak na dzisiaj uważam, że to nie jest możliwe. Tym bardziej, że o ile znam wykazy wyposażenia ckm wz. 30 to nie przypominam sobie nigdzie specjalnej skrzynki pancernej. 

Chyba, że coś przegapiłem.

 

Ta do której się odnosisz to nie jest skrzynka pancerna, tylko skrzynka do Hotchkissa wz. 25.

 

I też jestem ciekaw jaki element wyposażenia ckm wz. 30 jest na zdjęciu, bo nie jest to przybornik ani wodnik. Przybornik ma zamek na dłuższym boku, a tutaj zamek wydaje się być widoczny.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez krzy65siek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, krzy65siek napisał:

To jest który rysunek i skąd? Możesz wstawić fragment skanu lub odesłać do publikacji? 

 

Przejrzałem publikacje, które mam i niestety nie mogę go namierzyć.  Jak na dzisiaj uważam, że to nie jest możliwe. Tym bardziej, że o ile znam wykazy wyposażenia ckm wz. 30 to nie przypominam sobie nigdzie specjalnej skrzynki pancernej. 

Chyba, że coś przegapiłem.

 

Ta do której się odnosisz to nie jest skrzynka pancerna, tylko skrzynka do Hotchkissa wz. 25.

 

I też jestem ciekaw jaki element wyposażenia ckm wz. 30 jest na zdjęciu, bo nie jest to przybornik ani wodnik. Przybornik ma zamek na dłuższym boku, a tutaj zamek wydaje się być widoczny.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Pudło.  Ani wodnik, aby przybornik. Nie przesadzajcie, że nie widzicie wielkości bocznego zatrzasku?  Jest dużo mniejszy niż w skrzynce amunicyjnej.

To jest numer rysunku z mojego prywatnego archiwum. Udostępniony MI do celów budowy modelu (na bazie Mirage :P).

Ponownie polecam analizę rysunków rzutów wieży dwubroniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałem sprawę i chciałem przeprosić kol. Jarka. Niepotrzebnie się uniosłem.

W sumie poza domniemaniami nie mam żadnych dowodów na to, że w 7TP były standardowe skrzynki amunicyjne, więc bardziej prawdopodobne jest to, że ja się mylę nie on. 

 

Pozdrawiam
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
7 minut temu, filipsg napisał:

W polskich internetach tych grafik chyba nie ma, a Japończycy mają już wgląd w nowego Ha-Go od IBG:

https://www.1999.co.jp/eng/image/10775116

Jasny gwint, zapowiada się przepięknie, czołg marynarzy z Saipanu od razu mnie kupił.

Pewnie będzie dużo tańszy niż Dragon i FineMolds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japońska cena katalogowa 2530 JPY jest mniej więcej taka sama jak ostatniej cysterny Bedforda który u nas kosztuje 45 złotych, więc można zakładać że Ha-Go też będzie u nas w tych granicach.

 

Przy okazji - w pełnej cenie ten model będzie kosztować u Japończyków równowartość 85 złotych - teraz już malkontenci powinni wiedzieć, skąd się biorą analogicznie wysokie ceny japońskich modeli w Polsce 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
On 4/1/2021 at 6:37 PM, Daniel wrote:

I wonder if the '' defenders '' of the model reviewed at least a few photos of the 7TP, although in jpg format. To the errors obvious highlighted, I will add the confusion of the location of the screws on the hull. It seems the designer wants to use the hull as universal for all versions. It is a pity that IBG removed the movie from the promotion, because you could hear that it is a model for the 21st century. As far as I know, Cams was going to take care of our 7TP after the Finnish version of Vickers was released, but I think the topic has been postponed forever.

 A non existent project cannot be postponed. CAMs is working on the machine gun turrets that were used in the Vickers 6 tonner. In real history the turrets were eventually moved to 7TP. That doesn't mean CAMs have to start a 7TP project.

Edytowane przez TWong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
38 minut temu, filipsg napisał:

Mam zawał, mój portfel też 

Idą święta, pisz do Mikołaja, Gwiazdora, Dziadka Mroza.

Jest szansa, że któryś wysłucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzes napisał:

Idą święta, pisz do Mikołaja, Gwiazdora, Dziadka Mroza.

Jest szansa, że któryś wysłucha.

Na Kaszubach to Gwiazdor, ale nie wiem czy zdąży, skoro IBG zapowiada dostępność najwcześniej w połowie grudnia 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 12:22, FLECZER napisał:

Ja za to mam problem kończyć czy poczekać 🤔 Całe szczęście że nie kupiłem Lancii 3RO z Italeri bo to również pojawiło się w zapowiedzi. Dodatkowo w komentarzach na FB dali znać że już trwają testy produkcyjne nimroda 😀

IMG_20211117_110052.jpg

IMG_20211117_110148.jpg

IMG_20211117_110201.jpg

IMG_20211117_110217.jpg

Chwilę poczekaj, Cromwell i Centaur miały tyle wariantów że jakiejś kombinacji IBG na pewno nie zrobi, wtedy wejdziesz z rękodziełem cały na biało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.