Skocz do zawartości

TS-11 Iskra


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Zasieję ziarnko ciekawości .Wrzuce pózniej wariant uzbrojenia Naszych Iskier na widok którego co niektórym oczy wyjdą z orbit. Niesamowity zestaw dla Modelarzy. I to nie rysunek , wizja , tylko orginalne zdjęcie TS-a -Naszego .

Powiem szczerze , jak oglądałem rysunki -myslałem -jakieś niezrealizowane plany -ale jak zobaczyłem foto

Przynajmniej ja nie widziałem tego nigdzie , ani w realu ani w sieci.

Podsumowując -dzisiejsza zdobycz z wyprawy w poszukiwaniu " souvenirów lotniczych "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeznaczone do użycia w ramach "Wojen Gwiezdnych "

Dobra , dość żartów .

Zasobnik strzelecki PKL "ZEUS " Do podwieszenia na normalnych belkach uniwersalnych TS-a . Wrzucam zdjęcie Iskry , żeby było jasne -to jest normalna fotka wklejona do Instrukcji , opis zasobnika ,budowa , materiały z jakich był wykonany zasobnik. Do tego wszystkiego powinna być dodatkowa instrukcja " Tymczasowa instrukcja 7,62mm km PKT w zastosowaniu lotniczym PKL opis , zasady uzycia " Wychodzi na to że to był karabin maszynowy PKT przystosowany do użycia na Iskrze .

Wrzucam też warianty podwieszeń uzbrojenia - dużo tego i różne skojarzenia .Mogą być np 4 xZEUS , ew. 2 x zasobnik + bomby lub UB-ki .Dosyć ciekawe zestawy dla Modelarzy.

uzbrtsa.th.jpg

uzbrojenietsa.th.jpg

zasobnikzeusrys.th.jpg

zasobnikzeus.th.jpg

zasobnikzeus2.th.jpg

widoktsazzeusem.th.jpg

wariantypodwieszetsa.th.jpg

Koledzy -proszę to potraktować jako ciekawostkę .Jest zdjęcie , instrukcja , opis , warianty . Analogicznie jak " produkt specjalny " na 21BIS-wszyscy teraz piszą w publikacjach , a niemal nikt tego nie widział , co nie znaczy że nie istniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zdjęcie i wzmianka w LAF Aeromax TS-11 (Babcia nie ma?), zakończona "zasobnik ten nie sprawdził się i nie jest aktualnie wykorzystywany".

Nie ma , bo mnie te samoloty bardzo ..... nawet mimo póżnej pory nie napiszę co o nich myslałem.

Najbardziej hałaśliwe urządzenie jakie poznałem w lotnictwie .Trzeba je było posłuchac na lotach, przewiercały swoim świszczącym silnikiem az do mózgu.

Nie interesowałem się nigdy TS-em, są ciekawsze konstrukcje , a zdjęcie zamieściłem bo wpadła mi w łapy orginalna fotka.

Nie mozna kochać wszystkiego

 

Nikt się nie dziwi , jak niektórzy Koledzy myśleli że to zbiornik paliwa [ a widział ktoś zbiornik podwieszany pod TS-a ? ] a dziwią sie jak babcia się dziwi ?

Ja to też zobaczyłem pierwszy raz i to dzięki zdobytym instrukcjom.

Do tej pory żyłbym w błogiej nieświadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wiadomo co zamieścił ZTS to teraz zaczną się dociekania o poprawność wymiarową itp

 

swoją droga ma teraz ktoś informację ,które jednostki testowały to cudo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Jestem zainteresowany TS-11. Może wrzucisz link tutaj?

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=63&t=23598

 

011.jpg

 

TS-11 Iskra R - 414 z Muzeum Marynarki Wojennej

116 zdjęć (163 MB): http://modele.pomorze.pl/walkaround/zip/ts-11-414-2012-09-14.zip

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

011.jpg

TS-11 Iskra R - 414 z Muzeum Marynarki Wojennej

Nie wprowadzaj w błąd Kolego.

To nie jest Iskra R tylko bis, która nigdy nie latała w barwach Lotnictwie Marynarki Wojennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj w błąd Kolego.

To nie jest Iskra R tylko bis, która nigdy nie latała w barwach Lotnictwie Marynarki Wojennej :!:

Ja ekspertem nie jestem. Może masz i rację ;) Informacja pochodzi po prostu z muzeum. Myślisz, że nie wiedzą co wystawiają?

 

http://www.muzeummw.pl/article/wystawy-stale,38.htm

 

Samoloty i śmigłowce lotnictwa Marynarki Wojennej reprezentują na ekspozycji plenerowej: samoloty myśliwskie – Jak 9P i MIG-21 bis, myśliwsko-szturmowy Lim-6 bis, samolot bombowy Ił-28, rozpoznawczy TS-11 R Iskra; śmigłowce – SM-1, Mi-4M.

 

A to jeszcze z wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/TS-11

 

TS-11 Iskra R – dwumiejscowa wersja rozpoznawcza stanowiąca wersję bis DF dostosowaną dla potrzeb lotnictwa morskiego,w 1992 roku wyposażona w amerykański radar pogodowy RDS-81, którego obsługą zajmował się operator na tylnym fotelu, oraz prosty system nawigacyjny GPS.

Natomiast na kilku innych stronach trafiłem teraz rzeczywiście na informacje, że była wyprodukowana jako bis A, a później dostosowana do standardu bis B. Całej historii tego samolotu - przyznaję - nie śledziłem :)

 

Niewątpliwym jest, iż trafiła do muzeum z warsztatów w Babich Dołach. Być może była/miała być modernizowana do standardu R, ale z modernizacji zrezygnowano/przerwano? Naprawdę nie mam pojęcia :) W każdym bądź razie nie będąc żadnym ekspertem mam prawo podejrzewać, iż takich znajdę w muzeum. Być może moje podejrzenia były całkowicie błędne ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzą dobrze co wystawiaja, niestety ludzi perfidnie wprowadzają w błąd.

Samolot zakończył służbę 25.09.1995 w 61.LPSzB w Białej Podlaskiej skąd trafił na 3 miesiące do PWL w Gdyni, a stamtąd do muzeum.

 

Cóż, nie jest to jedyne przekłamanie w tym muzeum.

Mi-4 na przykład nigdy nie miał numeru 1717......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli przyjmuję do wiadomości, iż to wersja bis B :)

 

PS.

A Mi-4 ma teraz namalowany numerek 042. W sumie też nie wiem czy prawidłowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam serie krótkich pytań dotyczących pewnego egzemplarza.

 

ts1h.jpg

 

W jakiej jednostce lata ?

Jaki jest kolor końcówki statecznika pionowego ? czyżby czarny ?

Jaki jest kolor powierzchni przeciwodblaskowej przed kokpitem ?

Czy na górnej powierzchni skrzydeł ma szachownice ?

Czy ma ktoś fotkę z tego samego okresu , pokazująca drugą stronę samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z tego okresu", czyli jakiego? Skąd wiadomo kiedy zostało zrobione owe zdjęcie. Po braku szachownicy na kadłubie wnioskuję - niedawno. W takim razie lata w 41 BLSz.

Tu masz ujęcie gdzie widać godło nad numerem:

http://www.skrzydla.org/showphoto.php?photo_id=87054&cd=704631a2816b56373de550b1c0d3a844

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Nie zauważyłem tego godła wcześniej, niestety dyskwalifikuje ono ten egzemplarz bo takiego sobie sam nie dorobię.

 

Chodziła za mną iskierka i dzisiaj przypadkiem napotkałem w kiosku ruchu poczciwy zestawik plastyka Na kalkomanii są trzy zestawy numerów i myślałem ze złoże coś trochę nietypowego. No ale chyba złoże maszynę nr 1222 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego w Łasku z 1992r. Tylko nie napisali jaki, podejrzewam ze chodzi o 10 PLM.

 

Tyle fajnych godeł na Iskrach a żadnego zestawu kalkomanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ no to ratuj

 

young jest tylko numer bez żadnych godeł. W podanym przez ciebie linku jest fotka 1222 bez godeł. Tylko że ma pomalowaną na nieznany dla mnie kolor, końcówkę statecznika pionowego. I jak to było z tymi iskarmi. Są w naturalnym kolorze aluminium czy malowane na srebrno. I dlaczego cześć nosowa ma inny odcień ?

 

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/559434_151796724965173_590396280_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.