Skocz do zawartości

TS-11 Iskra


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Tekst do wszystkich zdjęć przeczytałeś? Kolor biały i czerwony.

Fabrycznie bezbarwny lakier. Po remontach malowane na srebrno. Dziób miał inny odcień, ponieważ była to osłona z laminatu malowana na kolor srebrno-szaro-podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych w barwach WOŚP nawet nie otworzyłem . Czyli jak dobrze zrozumiałem to bez godeł był przez krótki okres w 1987 gdy zdarto godła poprzedniej jednostki a nie namalowano jeszcze nowych. I wtedy był jeszcze w malowaniu fabrycznym. W sumie nawet ciekawa opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w temacie, ale odpowiem na pytanko kolegi z poprzedniej strony

A Mi-4 ma teraz namalowany numerek 042. W sumie też nie wiem czy prawidłowy ;)
Mi-4ME z MMW w służbie nosił numer 7 zmieniony później na 071
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

udało mi się wreszcie zdobyć monografię Iskry Aeromaxa i chciałbyp popracować trochę nad kalkami. Nie mam dostępu obecnie do żadnej iskry więc zwrócę się do was o pomoc odnośnie wymiarów cyfr numerów, mianowicie:

 

numerdoiskry.jpg

 

za pomoc z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będą chętni nie widzę przeszkód. W planie duży arkusz z numerami, godłami i szachownicami. Sporo materiału mam przygotowane, wspomniana monografia dostarczyła mi brakujące tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
W około 1:45 pojawiają się Iskry tworzące biało-czerwoną szachownicę, czyli jedna połowa ma spód biały a druga czerwony. Czy wiadomo coś więcej na temat tego malowania (fotki, opisy, wspomnienia)? Bo teraz wszystkie są (chyba) takie same, no może poza numerami .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, bardzo dobra i kompleksowa (przynajmniej do czasu jej wydania) pozycja monograficzna.

Swoją drogą - sprzedający zaczynał o ile pamiętam, bo to było daaaawno temu, od ceny wyjściowej 199zł... Jak widać ma swoje tajne sposoby na wywindowanie ceny

Przynajmniej allegro ma z niego pożytek.

 

A iskry z układu "tafla" były pomalowane standardowo, jak na tamte czasy, samoloty srebrne, jedynie spody białe lub czerwone (a właściwie prawie różowe).

Malowanie proste, ale ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu znalazłem - zaledwie 45 zł, nówka, dzisiaj przyszła. Polecam, pewnie niedługo poleżą.

 

Też ją sobie tam nabyłem, z tą różnicą że moja dotarła w zeszłym roku jeszcze przed świętami. A na Allegro to te ceny czasami sięgały Kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz wszystkie są (chyba) takie same, no może poza numerami .

Wręcz przeciwnie - fikuśnych malowań Iskier jest całkiem sporo...

 

Przepraszam, skrót myślowy. O licznych ciekawych malowaniach to ja wiem, po prostu myślałem, że to było stare malowanie zespołu Biało-czerwone Iskry (który, jak wyczytałem, powstał dopiero 3 lata później ), w którym płatowce (chyba) różnią się między sobą tylko numerami. Dzięki Wam dowiedziałem się, że były to po prostu typowe srebrne Iskry z pomalowanymi spodami.

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS. Od czasu do czasu też przeglądałem różne miejsca w poszukiwaniu tej książki, więc dzięki za cynk . Mam nadzieję, że nie jest za późno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Prywatna Iskra o rejestracji SP-YIR zmieniła właściciela - obecnie użytkownikiem jest Fundacja Legendy Lotnictwa. Samolot otrzymał malowanie czwartego prototypu TS-11 oraz nową rejestrację - SP-YLL. A prezentuje się tak:

 

291447m.jpg 291450m.jpg

 

10078ee279f4d7d43cb65bf16caf03d9.jpg 2591cddd2ccc11757b1a89d8dc96c447.jpg

 

Bonus - Artur Kielak koszący nad Iskrą. ;)

 

291449m.jpg ffc3b2d92685d8689c99325284cd9678.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatna Iskra o rejestracji SP-YIR zmieniła właściciela - obecnie użytkownikiem jest Fundacja Legendy Lotnictwa. Samolot otrzymał malowanie czwartego prototypu TS-11 oraz nową rejestrację - SP-YLL.

Podoba mi się pomysł i fajnie będzie ją zobaczyć na niebie, ale malowanie chyba bardziej wzorowane na rysunkach z Mini Repliki nr 76 niż na prawdziwej "04".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.