Skocz do zawartości

Kalkomanie na polskie Dany w 1:35, kto będzie chętny?


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z ukazaniem się modelu Dany produkcji Hobby Bossa udało nam się ze znajomym zaprojektować takie kalkomanie:

 

kalki.jpg

 

Początkowo miał to być wydruk tylko dla mnie ale ostatecznie pomyśleliśmy że zrobi się bardziej uniwersalny i wydrukuje się więcej egzemplarzy.

Będzie z tego można poskładać jedną z większość Dan używanych w polskim wojsku, (przynajmniej te których zdjęcia zobaczyłem).

 

Dokładniej w skład będą wchodzić:

-Imiona, rejestracje, znaki taktyczne na dwie najsłynniejsze czyli 'Lady Gaga' i 'Fiona'

-Uniwersalne rejestracje z cyframi do układania kombinacji.

-6 szt. szachownic

-dwa rodzaje kompletów priorytetów drogowych, jedne gotowe, drugi dla ludzi którzy nie lubią drukowanych i wolą malować powierzchnie odblaskowe, wystarczy potem na dokleić trójkąt z obwódką (mój pomysł )

-godło 1. Mazurskiej Brygady Artylerii z Węgorzewa

-znak taktyczny z 12tej Brygady Zmechanizowanej

 

Projekt już wysłaliśmy do druku, będzie nam to drukował AVI Print, z tego co pisali to czas realizacji to ok 4 tygodni, ale jeszcze nie wiem dokładnie kiedy dostane wydrukowane.

 

Na razie dostałem cynk by prowadzić listę chętnych, kto już wie że będzie chciał nabyć może już się deklarować. Powstać ma ok 50 kompletów, koszta przewidywane to ok 20-25zł, ale jeszcze nie są ostatecznie postanowione.

 

Jak już dostanę kalki to pewnie założę stosowny wątek w giełdowym dziale, i każdy kto był zapisany wcześniej zostanie zapytany czy po ustaleniu ceny podtrzymuje swoje zamówienie.

 

Na razie tyle, o wszystkim będę informował na bieżąco tutaj.

 

(Ci co już są zapisani nie muszą przypominać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie, to będą normalne kalki gotowe do nakładania na model, czy trzeba je będzie przed włożeniem do wody lakierować?

O właśnie, dobrze że napisałeś.

Kalki będą gotowe, żadnego lakierowania nie będą wymagać czy coś, producent który będzie nam drukował, robi je dla kilku firm, między innymi dla Eduarda, tak więc będą jak te z pudełek modeli wielkich firm, tylko do wody i na model ;).

Zapomniałem tego dopisać.

Szary kolor na projekcie oznacza położenie podlewek pod znaki, będą indywidualne, nie trzeba będzie docinać (poza cyframi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę też o przesłanie danych do przelewu. :-)

No z tym to poczeka się do czasu aż kalki się wydrukują i poznam ostateczną cenę.

 

W każdym razie w tym momencie liczba zaklepanych kompletów sięgnęła 40, czyli tyle ile pierwotnie miało powstać, choć nie wiem ostatecznie czy szef zamówił tyle czy więcej.

Tak więc następnym którzy się tu wpiszą nie mogę zagwarantować że dostaną, chyba że ktoś po ustaleniu ceny się rozmyśli czy zredukuje liczbę zamówionych kompletów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie do końca wiem ile ma powstać, pierwotnie miało być 40, potem z szefem myśleliśmy cz nie zwiększyć do 48 ale nie wiem ile w końcu zamówił...

W każdym razie lista jest cały czas uzupełniana, jak się wydrukuje to sie okaże, kolejność będzie decydowała jeśli wyjdzie za mało, a może niektórzy się rozmyślą czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.