Jump to content

[G] Cywilny Mercedes Benz L4500, Zvezda 1:35


stroju
 Share

Recommended Posts

Efekt kombinowania jakby tu go skleić by nie zasilił licznych już szeregów wermachtu.

Poza tym potrzebowałem jakiegoś modelu jako poligonu testowego dla nowych efektów, których bałbym się zrobić na modelu z którym bym wiązał poważniejsze plany.

Przebiłem się przez google w poszukiwaniu czy taka wersja była w cywilu ale nic szczególnego nie ustaliłem, ale też nie znalazłem żadnych przesłanek że nie istniała więc moje sumienie się uspokoiło.

Malowanie luźno inspirowane obrazkami z folderu reklamowego wersji L4500/L5000:

 

th_Beznazwy2.jpgth_Beznazwy1.jpg

 

Na modelu wypróbowałem technikę robienia odprysków przy pomocy lakieru do włosów. Przed malowaniem kolorów pomalowałem wszystkie części metalowe na rdzawy a drewniane na drewniany (jakże by inaczej...)

 

th_merc006.jpgth_merc005.jpg

 

Następnie to pomalowałem lakierem do włosów i kolorami bazowymi, potem szybko do wody wsadziłem i po namoczeniu drapałem szczoteczką do zębów i pędzlem.

 

th_merc009.jpgth_merc007.jpg

 

Z efektu jestem bardzo zadowolony, wszystkie eksperymenty się udały i dzięki temu w mojej kolekcji pojawił się model cywilnej ciężarówki z czasów kiedy moim zdaniem były produkowane najładniejsze.

Na koniec na pakę wsadziłem beczki z RBmodelu, kuchnię węglową z garami produkcji Super Euromodellera, cegły i kawałki balsy.

 

Końcowym efektem jest jedna z wielu ciężarówek biorących udział w wielkiej odbudowie Europy po wojennych zniszczeniach...

Bardzo kolorowa przy okazji, aż świeci w gablocie wśród ponuro zielonych wojskowych pojazdów.

Planuję jeszcze dorobić podstawkę i kierowcę posadzić, jak się zbiorę w sobie by go ulepić...

 

 

Mercgaleria012.jpg

 

Mercgaleria002.jpg

Mercgaleria003.jpg

Mercgaleria004.jpg

Mercgaleria005.jpg

Mercgaleria006.jpg

Mercgaleria007.jpg

Mercgaleria009.jpg

Mercgaleria010.jpg

Mercgaleria011.jpg

 

Na koniec niech będą dzięki Łukaszowi Sosnowskiemu za namówienie mnie do napoczęcia tego modelu i rollingstones'owi za szybkie i dość cenne porady dzięki którym eksperymenty się powiodły.

Link to comment
Share on other sites

Świetnie wyszedł CI ten Mercedes! Genialne brudzenie, takie w sam raz, bez przesytu ani niedosytu. Świetny efekt schodzącej farby z drewnianych burt. Fajnie wyszły Ci odpryski i zadrapania na kabinie. Bardzo podoba mi się ten Merc w Twoim wykonaniu, tylko opony się jakoś świecą, ale to może być kwestia zdjęcia.

Niestety nie podoba mi się też wykonanie modelu na poziomie producenta, znaczek mercedesa, wycieraczki, klamki wyglądają dramatycznie. Wszystkie te elementy są za toporne, powinny być bardziej delikatne. Może kiedyś wyjdą jakieś blaszki do tego modelu.

Link to comment
Share on other sites

Show truck to to nie jest i bardzo dobrze. Miło w cywilach popatrzeć na fajnie zrobiony model i do tego przyzwoicie obfotografowany. Toporne te elementy, o których pisał Voseba, ale co tam. Mi się podoba, chociaż ta kuchnia polowa też by mogła trochę rdzy dostać, chyba że to nówka niegotowana, tak też może być jeśli to odbudowa państwa.

Link to comment
Share on other sites

...ta kuchnia polowa też by mogła trochę rdzy dostać

 

Moim zdaniem kuchnia właśnie dlatego żondzi , bo świetnie oddaje oryginał, chodzi mi o białą farbę - wygląda tak jak powinna - jak zwykła emalia do garnków, bo takimi kuchnie były malowane. Najpierw trzeba by ją obić najpierw - inaczej nie zardzewieje. No chyba że o płytę żeliwną Ci chodziło?

Link to comment
Share on other sites

żondzi

eee... a nie 'rządzi' czasem?

 

Co do samej kuchenki to ma być nowa, lub lekko używana, w drodze do domu gdzie stanie w kuchni.

Mam bardzo podobną działce, ('Rzepicha Luks' się zwie), przy rozpalaniu można niezłą zasłonę dymną postawić w mieszkaniu, ale za to jaki nastrój potem jak się napali...

Po 20tu latach użytkowania jest zaskakują mało zardzewiała, poza płytą grzejną oczywiście.

 

Co do toporności to może kiedyś od kogoś wysępię znaczek mercedesa jak się blachy ukażą...

 

Dzięki za dobre słowa.

Link to comment
Share on other sites

Końcowym efektem jest jedna z wielu ciężarówek biorących udział w wielkiej odbudowie Europy po wojennych zniszczeniach...

 

Mnie tam to na jakiś szaber wygląda

 

No a tak na poważnie kolego Stroju, to kolejny raz pokazałeś klasę wykonując bardzo fajny i realistycznie wyglądający model. Takie wysłużone maszyny, "które niejedną już walkę na sztachety widziały" mają swój specyficzny urok

 

Moje gratulacje i oby więcej pojawiało się tego typu projektów!

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Fajny, taki nieszablonowy. Na Mercedesa w trójkolorowym kamuflażu z tablicą WH rzuciłbym od niechcenia jednym okiem, tutaj intensywnie używałem obu Tylko troszkę bym oponki zmatowił.

 

Niektórym brakowało obić na kuchni, a ta ma spore szanse dorobić się tych obić w transporcie - przy gwałtownym hamowaniu zarobi cegłami

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.