Skocz do zawartości

Cafe Rene 1/72


grimpow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałbym przedstawić swoją drugą w życiu dioramkę a pierwszą z stylu miejskim.

Jak nazwa wskazuje jest to kawiarnia Rene z znanego i lubianego serialu Allo Allo. Kilka miesięcy mi to zajęło a jakoś udało się doprowadzić prace do końca.

Robiąc scenkę opierałem się tylko na kilku zdjęciach z filmu, który trzeba było obejrzeć któryś już raz ale na to nie narzekam ;)

Na głównym placyku mamy przedstawiony oczywiście "Mały Czołg Grubera" z porucznikiem z środku. Gruber przyjechał do Rene z którąś tam kopią obrazu Upadłej Madonny z Wielkim Cycem"

Mamy tam także odpoczywających żołnierzy, piją, jedzą, grają, itp. Są tam także 2 dziewczyny do towarzystwa.

Nie mogło zabraknąć Edith i Madame Fanny la Fan na spacerze.

W drugiej części scenki jest Oficer Crabtree czyli Pan Dziń Dybry, 2 członkinie ruchu oporu w przebraniach zakonnic. Szykują one przerzucenie do Anglii dwóch brytyjskich lotników w beczkach po winie przez Kanał La Manche, mają zabrać oryginał obrazu Upadłej Madonny z Wielkim Cycem do Anglii.

Z tyłu siedzi sobie nikt inny jak Pan LeClerc w przebraniu sprzedawcy cebuli.

Przy budowie dioramy zostało małe wolne miejsce, usadowiłem tam dwóch członków Komunistycznego Ruchu Oporu który zrywa niemieckie plakaty i nakleja swoje.

 

Życzę miłego oglądania i zapraszam do komentowania.

 

Pierw kilka klatek z filmu na których się wzorowałem

 

all7.JPG

 

all13.JPG

 

all26.JPG

 

i teraz moje wypociny

 

PC040010.JPG

 

PC040012.JPG

 

PC040014.JPG

 

PC040023.JPG

 

PC040022.JPG

 

PC040018.JPG

 

PC040016.JPG

 

PC040015.JPG

 

PC040017.JPG

 

PC040025.JPG

 

PC040030.JPG

 

PC040033.JPG

 

PC040034.JPG

 

PC040036.JPG

 

PC040037.JPG

 

PC040064.JPG

 

PC040056.JPG

 

PC040054.JPG

 

PC040041.JPG

 

PC040040.JPG

 

PC040039.JPG

 

PC040071.JPG

 

PC040072.JPG

 

PC040074.JPG

 

PC040075.JPG

 

PC040076.JPG

 

PC040077.JPG

 

PC040083.JPG

 

PC040081.JPG

 

PC040082.JPG

 

PC040080.JPG

 

PC040079.JPG

 

PC040078.JPG

 

PC040090.JPG

 

PC040093.JPG

 

PC040095.JPG

 

PC040096.JPG

 

PC040099.JPG

 

PC040100.JPG

 

PC040118.JPG

 

PC040117.JPG

 

PC040115.JPG

 

PC040113.JPG

 

PC040106.JPG

 

PC040102.JPG

 

PC040120.JPG

 

PC040121.JPG

 

PC040122.JPG

 

PC040123.JPG

 

PC040124.JPG

 

PC040125.JPG

 

PC040133.JPG

 

PC040131.JPG

 

PC040130.JPG

 

PC040129.JPG

 

PC040128.JPG

 

PC040126.JPG

 

PC040134.JPG

 

PC040135.JPG

 

PC040137.JPG

 

PC040139.JPG

 

PC040141.JPG

 

PC040143.JPG

 

PC040161.JPG

 

PC040160.JPG

 

PC040155.JPG

 

PC040154.JPG

 

PC040151.JPG

 

PC040150.JPG

 

PC040163.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.

Mam takie pytanko:

Ta zaprawa stołowa to sam robiłeś czy kupna??

I z czego te budyni??

 

Zastawa stołowa niestety kupna, mimo wielu prób nie udało mi się samemu zrobić butelek itp.

Wykorzystałem zestawy Preisera, skala H0, spokojnie nadają się do figurek 1/72.

A budynki ze styroduru, ładnie się wycina itp., czasem troszkę gipsu, dach z kartonu.

 

Ale gdzie jest Helga???

 

Figurki to kolejkowe H0?

 

Heh, Helga się nie zmieściła, tak samo jak Herr Flick :(

Figurki są jak najbardziej 1/72 ale kilka jest mocno przerobionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bomba Oczywiście bomba ukryta w puddingu świątecznym

Gdzie jest obraz "Upadłem Madonny..." ? No i szkoda ze Herfika nie ma . mógłby się czaić kominie z wielkiej mocy gestapowską lornetką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psss Psss! To ja LeClerc

 

Dzięki temu tematowi automatycznie zyskałeś moje uznanie i szacunek! Zrobiłeś coś innego, a jednocześnie tak fajnego i bliskiego sercu. Teraz tak sam się zastanawiam czemu nikt do tej pory nie sięgnął po ten temat. W końcu ten serial jest dla wielu kultowy

 

Scenka podoba mi się niezmiernie gdyż ma klimat, choć stanowczo przeczepię się do fryzury samego Rene! Toż to oburzające! Jego włosy powinny być ciemniejsze i rzadsze, często przeczesywane palcami przed Ivette, Marię i Mimi po pamiętnym Ooohhhh Reneee!

 

Gratuluję pomysłu i samozaparcia!

 

Oby jak najwięcej takich projektów

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za miłe słowa. Fajnie że się podoba, szczególnie że jestem początkujący w modelarstwie.

 

Jak dla mnie bomba Oczywiście bomba ukryta w puddingu świątecznym

Gdzie jest obraz "Upadłem Madonny..." ? No i szkoda ze Herfika nie ma . mógłby się czaić kominie z wielkiej mocy gestapowską lornetką

 

Nawet niezły pomysł z tym Herr Flickiem, zobaczę czy mam odpowiednią figurkę i może dorobię

 

A tu jest Upadła Madonna -

PC040080.JPG

 

Kornik_69

W rzeczywistości włoski Rene ma ciemniejsze, może zrobię jeszcze jakies lepsze zdjęcie. tutaj nie widać ale zrobilem mu z tyłu małą łysinkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad po prostu czad

Wracałem tu dzisiaj już chyba z pięc razy

 

A mógłyś napisać z jakich zestawów są cywile, stoliki, krzesła, zastawa i cały ten szpej przed kawiarnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości włoski Rene ma ciemniejsze, może zrobię jeszcze jakies lepsze zdjęcie. tutaj nie widać ale zrobilem mu z tyłu małą łysinkę

 

No! I tak ma być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad po prostu czad

Wracałem tu dzisiaj już chyba z pięc razy

 

A mógłyś napisać z jakich zestawów są cywile, stoliki, krzesła, zastawa i cały ten szpej przed kawiarnią?

 

 

Bardzo mi miło słyszeć że się podoba.

Żołnierze to produkcja Preisera, tylko Gruber jest od Ravella.

Kobietki też są od Preisera ale Madame Funny i Edith są przerobione, Edith ma dorobioną suknię bo była w spodniach, obie mają także dorobione kapelusze.

Rene to składak od Cesara, głowę wziąlem od innej postaci i dorobiłem fartuch i tacę.

Piloci są z zestawu Airfaxa szczerze ich nie polecam, z jakiejś gumy są czy coś takiego, bardzo ciężko to obrobić papierem ściernym tak samo jak rower.

Żandarm pochodzi z modelu Kubelwagena, tandetnie zrobiony. Był oficerem niemiecki ale zrobiłem go na policjanta, dorobiłem czapkę, pelerynkę i pałkę.

Reszta postaci pochodzi od Cesara, z dwóch zestawów o partyzantach.

 

Wózek inwalidzki zrobiłem sam (w sumie jestem z niego dumny), stoliczki i krzesełka są też zrobione przeze mnie, tylko ten stolik na których leżą kiełbasy jest od preisera. Butelki, chleby, filiżanki, kufle, kieliszki też są od preisera ale w skali H0. Krzaki itp to też samoróbka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł. Kawał dobrej roboty. Ogólnie mi się podoba. Może niektóre figurki wyglądają nie do końca dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

przepiekna praca. Nawet dla niezorientowanych w realiach serialu ;)

 

Wózek inwalidzki zrobiłem sam (w sumie jestem z niego dumny)

 

I bardzo slusznie, bo to kawal historii rehabilitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.