Skocz do zawartości

Dragon 9108 (cyberhobby) Soviet Heavy Tank IS-2


math

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu po trzech miesiacach bolu i rozpaczy udolo mi sie skonczyc IS-2 (lub JS-2) z Cyberhobby (DRAGON)

Warsztat z budowy tego pojazdu znajdziecie tu:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=29150

Jak zwykle z kilku rzeczy jestem zadowolony bardziej z innym mniej....

A o to jak prezentuje sie model (zdjecia robione w przy naturalnym jesienno-paskudnym swietle:) normalnie rdzawe i czerwonawo-brazowe kolory sa mniej jaskrawe):

 

 

a5.jpg

 

a7.jpg

 

a3.jpg

 

a10.jpg

 

a11.jpg

 

a1.jpg

 

a4.jpg

 

a6.jpg

 

 

i troche detali:

 

b12.jpg

 

b1.jpg

 

b4.jpg

 

b2.jpg

 

b6.jpg

 

b10.jpg

 

b9.jpg

 

b5.jpg

 

b3.jpg

 

b13.jpg

 

b11.jpg

 

b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

 

Generalnie rusków nie lubię, ale wykonałem kawał dobrej roboty. Świetne brudzenie pod każdym względem ! Według mnie idealnie dopasowuje się do zimowego kamo twojego modelu. Jeszcze raz: świetny

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C'est Magnifique Kolego Math!

 

Napatrzeć się po prostu nie można. Odwaliłeś kawał dobrej roboty, szczególnie jeśli chodzi o malowanie i rdzę.

Przyczepić się mogę jedynie do ułożenia tylnej części lewej gąsienicy, która nie opadła.

 

Poza tym jest czad!

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie,

 

Przyczepić się mogę jedynie do ułożenia tylnej części lewej gąsienicy, która nie opadła.

 

Zgadzam sie...niestety musialem w pewnym momencie zdjac gasienice i zalozyc je jeszcze raz, ale potem nie udalo mi sie ich tak ladnie dopasowac. Kiedys moze wymienie je na Friule i napewno bedzie wygladac o niebo lepiej. Kiedys go moze zainscenizuje w jakiejs Rosyjskiej blotnej sceneri.

Model z zalozenia mial byc relaksacyjny...w konsekwencji troche pracy przy malowaniu wymagal...ale na koniec chyba sie oplacalo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śliczny model. aż nabrałem ochoty na ISa w 72. jedna jedyna rzecz mi nie pasuje - brak mocowania bambetli na tylnej płycie. szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mim zdaniem to jeden z najlepszych modeli w zimowym kamo ( lepsza jest chyba Tylko pewna Pantera D, którą widziałem na Armoramie lub na jakimś niemieckim forum ). Boto, obicia, zacieki, faktura, to elementy, które najbardziej mi się podobają. Co do reszty również nie mam zastrzeżeń.

Fajnie jakbyś dodał kilka tych pięknych liści, które pokazywałeś w wątku warsztatowym.

Moja ocena to 10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna jedyna rzecz mi nie pasuje - brak mocowania bambetli na tylnej płycie. szacun!

 

myslalem troche nad tym i postanowilem nie montowac bambetli tylko je jakby 'wrzucic na pake' i przygnesc czyms ciezkim jak lancuch ktory nie bez powodu przygniata szmaty na skrzyni do okola. Do tego tez dochodzi lina ktora sobie mam spoczywa. Oczywiscie jest to moj zabieg 'artystyczny' bym powiedzial i prawdododobnie warunkach bojowych mogloby to spasc.

IS-7

co do lisci ...hmmm faktycznie mialem zamiar pobawic sie z liscmi ale jak je zaczalem klasc na sucho wygladaly dosc dziwnie wiec zrezygnowalem chwilowo...jezeli bede robil podstawke (mam w planach moze na wiosne jak wspominalem) to liscie sie znajda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, wyszedł Ci kawał solidnej sowieckiej maszyny

Bardzo podoba mi się sposób w jaki pomalowałeś i pobrudziłeś Józka. Zacieki, ubłocenia, przetarcia, plamy, wszystko jest na miejscu. No i najważniejsze, udało Ci się osiągnąć wrażenie ciężkości i metaliczności, coś czego ja zrobić nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super. Jednie pytanko. Model nie mam wieżowego km z tyłu. Jest tylko jarzmo.

Milo ze pytasz.....a odpowiedz jest prosta i prozaiczna - po prostu nie podobal mi sie z karabinem z tylu, wiec go usunalem zostawiajac same jazmo

Dragonowski Km byl cieniutki tak czy siak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.