Skocz do zawartości

Jak-1b - ZTS Plastyk/Mastercraft 1:72 + dodatki własne


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Na taką "kaszkę" można zaradzić odpowiednim oprogramowaniem usuwającym szumy - np. NeatImage.

Nie wiem jak najnowsza wersja ale z tego co pamiętam z obcowania z tym programem kilka lat temu to sporo można było poprawić ale przy mniejszym zaszumieniu. Przy zbyt dużych szumach jakość zdjęcia co nieco traciła. Niemniej jednak warto i taką opcję brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, lekko nie ma, dzięki za słowa uznania/otuchy* (*niepotrzebne skreślić) - ale kolega z Turcji kawał porządnej roboty zrobił, szczególnie w obrębie silnika i uzbrojenia. To, że jest to 48 w niczym nie umniejsza tej precyzji. Już wiem, gdzie ewentualnie podpatrywać kwestie wątpliwe (choć po prawdzie w koncepcji mojego Jaka już się nic nie zmieni - jakieś 95% elementów jest już wykonanych). Ale jedno mnie wnerwiło - tak czułem, że jak nie wytnę przestrzeni na zbiorniki paliwa, to ktoś to zrobi... Trudno - odbiję sobie przy czymś innym...

 

Ponadto dzięki za wszelkie komentarze, oceny i porady foto, czytam uważnie i próbuję walczyć. Natomiast dla zapomnienia o nierównej walce z foto, wziąłem dziś na warsztat dla odreagowania motolotnię, ale na razie nie ma nic nowego do pokazywania

 

Żeby nie było zupełnie bez obrazka - wydechy dostały pierwszy metal:

 

wydechy-metalizer%252520pierwszy%252520etap.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert - z liczbą detali to jest kwestia dyskusyjna, bo właściwie to sam sobie człowiek ustala co zrobi. Raczej nie ma katalogu rzeczy nierobionych w 72, które można w 48. To już raczej bardziej dla wyższych skal, w 72 jest chyba po prostu większe pole do ewentualnych oszustw optycznych, ale to samo w sobie wywołuje już dalsze problemy wykonawcze innej natury. Swoją drogą muszę doczytać, czy kolega z Turcji silnik strugał czy miał jakieś prefabrykaty - widać serce do roboty - choć niepokoi mnie dość długi brak aktualizacji.

 

A paliwo..? Cóż - najlepsze o liczbie oktanowej od 4,8 do 5,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jedziesz Mikołaju, jedziesz

Ten turecki Jaczek całkiem niezły, ale różnica skali robi swoje. Z wszystkimi uwagami o których pisałeś.

Wiesz, "wyrżnąć" dziury na wnęki zbiorników zawsze jeszcze możesz (uwaga, podpuszczam Cię)

Jak śpiewał Jerzy Stuhr: "...nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkać..."

A malowanko już wybrane, bo nie doczytałem?

Może takie:

Jak1lewy13PLko1420aMR_zpsfa5cce1e.jpg

 

I do boju proszę, bo rzadko Cię tu ostatnio widać :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj - AMO_Graphic - dzięki za doping, ale z podpuchą to raczej nie przejdzie . Jestem absolutnie przekonany, że ingerencja na taką skalę doprowadziłaby do znacznych uszkodzeń już wykonanych elementów..

 

Ale nic straconego - kilka przedetalowanych projektów mam przed sobą

 

Malowanie będzie takie jak wskazałeś - chyba nawet o tym już pisałem, w zasadzie chodzi o ten napis fundacyjny jako jedyny element indywidualizujący samolot - numeru bocznego nie będzie, bo płócienko ściągam.

 

A praca rzeczywiście powoli idzie, ale u Jaka raczej szybko się już wiele nie da - teraz pracochłonne etapy maskowania i malowania i jeszcze kilka detali przed. A do tego muszę wziąć głęboki oddech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mikołaju.

Ta "podpucha" to taka trochę delikatna Są modele na takich etapach budowy, na których dalsza ingerencja może okazać się ryzykowna. Buduję tak od lat (bo z przerwami) Miga-29 w 1/32. Przerwy trwały po kilka lat; skokami budowa posuwała się do przodu. Od dwóch go nie tknąłem , kilka rzeczy zmieniłbym w nim teraz, ale jest na takim etapie (wstępne malowanie), że szkoda mi go przerabiać. :( A, że czasu na modele mam jak na lekarstwo, więc tym bardziej "witki opadają".

Malowanie Twojego Jaczka jest chyba jednym z najciekawszych. Medytuję, czy nie "szarpnąć się" na "trzydwójkę" MONTEXU. Samolocik całkiem sympatyczny, model też na poziomie. Tylko kiedy?

A moje "poganianie" to tylko z powodu faktu, że miło się czyta i ogląda Twój warsztat, a to jedyny na tą chwilę mój kontakt z budowaniem modeli

Tak więc powolutku "... W pieriod tawariszcz Nikolaj..., w pieriod. Wsje żdajem efjektow...".

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej - dzięki za uwagę. Myślę, że Jak w 32 mógłby robić spore wrażenie. Jeśli się zdecydujesz, daj na warsztat, chętnie popatrzę

 

A w moim powolutku. Jeśli się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B, stąd uznałem, że z plasticzków zrobię jeszcze co najmniej wiatrochron. Ma toto grubość w granicach 0,15 mm i na żywo wygląda poprawnie. Reszta ramek pójdzie z kalkomanii, w tym na boki wiatrochronu dokleję wąziutki paseczek, dzięki czemu "zgubi się" nieznaczny uskok. Wygląda tak: z boku

 

ramka%252520wiatrochron.JPG

 

...i enface

 

ramka%252520wiatrochron%252520enface.JPG

 

Ponadto przeprowadzam spokojną rewizję braków i uzupełnień, działając z różnymi elementami mniej lub bardziej efektownie, ale cóż - wszystko trzeba zrobić.

 

Pomalowane łopaty

 

lopaty%252520czarne.JPG

 

Przypomniałem sobie, że kołpak nie ma linii na czubku - teraz już ma

 

kolpak%252520z%252520linia.JPG

 

Zmontowane i pomalowane fotel i drążek. Uwaga - oparcie fotela przymocowane do miski na blutack wyłącznie na potrzeby fotografii. W modelu - tak jak w oryginale będzie zamocowane do kratownicy

 

fotel%252520i%252520drazek.JPG

 

Pozdrawiam - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wściekłego? A pamiętasz moje tło do Spita Mk. VIII z KP?

Szczerze mówiąc drżę na myśl o końcu warsztatu... Co będzie jak Mikołaj skończy? Nadzieja na kolejny równie fascynujący pozostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Roberto - ale łobuz jesteś, że rok Ci zajęło zakwestionowanie czerwonego tła. Sam nie wiem, ja mam świadomość, że z fotkami nie najlepiej, ale jednak często prezentuję elementy wykonywane z plastiku z reguły białego lub innego jasnego. Ta czerwień chyba dobrze kontrastuje. Zobaczymy jak to jutro wyjdzie, bo jeszcze z dzisiejszych prac nad motolotnią mam parę zdjęć "czerwonych" i już ich nie zmienię, bo elementy zmontowane. Raczej powiedzcie, czy ramka wiatrochronu nie budzi wątpliwości...

 

Bogdan - nie bój nic, przy moim tempie jeszcze trochę Jaka porobię, a w razie czego zapraszam na mikrolota. A po ostatnich archeologiach nabrałem dużej ochoty na Iskrę i nie wiem czy się zołza nie wepchnie przed kolejkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaju drogi nie pamietam czy w Twoim temacie wspominałem o tym fajnym tle ale dla Bogdana na bank pisałem przy spicie ,sory że wrzucam swój marny ulepek ale czy na białym tle nie widac szarego modelu i detalu? wiem swiatło /mądry jestem bo mam wypasione w robocie/ no to daj na czarnym albo błękitnym .

 

sory za offtop fotograficzny

 

dsc00160et.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.