Skocz do zawartości

Jak-1b - ZTS Plastyk/Mastercraft 1:72 + dodatki własne


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 years later...

Z przyjemnością podaję, iż mój emerytowany Jaczek zdobył złoto w swej klasie na tegorocznej edycji IPMS Hellas w Atenach. Nadto wyróżnione zostały w klasach lotniczych MiG-21 bis w 1:144 oraz Guizhou FT-7 w 1:72.

 

Rlsdw46l.jpg

 

 

Natomiast szczególnie miłe było to, że wszystkie plakaty, ulotki i banery tej imprezy były zaopatrzone w wizerunek malutkiego modelu statku powietrznego ze znakami SP. Było to tym bardziej ujmujące, że 200 lat po roku 1821 Grecy mieliby mnóstwo powodów, aby promować imprezę rodzimymi motywami. Za to swoiste pozaregulaminowe wyróżnienie składam im głęboki ukłon.

 

86QFffQl.jpg

 

  • Like 17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim serdeczne dzięki za gratulacje. Warto w tym miejscu dać mały opis specyfiki regulaminu - akurat Jaczek podzielił w swej klasie złoto m.in. z innym modelem - wrakiem Blenheima, który finalnie otrzymał Best of Show. Grecy dopuszczają możliwość przyznania kilku wyróżnień równorzędnych, ale także nie przyznają podium na siłę. Były na przykład klasy, gdzie nie dano żadnego wyróżnienia, albo też takie, gdzie nie przyznano wyższych - moje pozostałe samolociki - srebrny i brązowy - okazały się wyróżnione najwyżej (srebrny MiG) lub najwyżej i równorzędnie (brązowy FT-7 wraz z innym modelem).  Samo dostrzeżenie Jaka jest interesującym potwierdzeniem, że model ukończony wiele lat temu potrafi jeszcze konkurować z nowymi zestawami i technikami.

A tak w podstawowym zakresie to chciałem dać znać właśnie o tym niepisanym wyróżnieniu - mam po prostu nadzieję, że znalazła się pewna liczba uczestników i zwiedzających, którzy może później googlowali sobie co to za znak "SP"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

Grecy dopuszczają możliwość przyznania kilku wyróżnień równorzędnych, ale także nie przyznają podium na siłę. Były na przykład klasy, gdzie nie dano żadnego wyróżnienia, albo też takie, gdzie nie przyznano wyższych - moje pozostałe samolociki - srebrny i brązowy - okazały się wyróżnione najwyżej (srebrny MiG) lub najwyżej i równorzędnie (brązowy FT-7 wraz z innym modelem). 

Podobne podejście jest w Szwecji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

Grecy dopuszczają możliwość przyznania kilku wyróżnień równorzędnych, ale także nie przyznają podium na siłę.

I to jest bardzo rozsądne i uczciwe podejście do tematu.

 

1 godzinę temu, Mikolaj75 napisał:

 Samo dostrzeżenie Jaka jest interesującym potwierdzeniem, że model ukończony wiele lat temu potrafi jeszcze konkurować z nowymi zestawami i technikami.

 

...i  Grecy docenili staruszka - Gratuluję! 👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikolaj75 napisał:

 że model ukończony wiele lat temu potrafi jeszcze konkurować z nowymi zestawami i technikami.

"Stary ale jary" jak to się mówi i nie jest ważne ile lat temu model został zrobiony i z jakiego zestawu. Frajdą jest zrobienie modelu z kiepskiego zestawu, który mimo upływu lat potrafi wygrać z najnowszymi zestawami, technikami 3D etc . W październiku mój Sblim-2A również  na konkursie we Włoszech otrzymał złoto w swojej klasie co potwierdza iż nie liczy się zestaw, wiek modelu ale umiejętności autora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Często spoglądam na ten model i wniosek zawsze ten sam - jednak można/da się to zrobić.

 

ps. No dobra wiem ...  ale nie mogę nie zapytać,  a Su-20?

Edytowane przez floggerFAN
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.