Jump to content

Steyr 1500A Bus - TP - 1/72


wosiek
 Share

Recommended Posts

Witam w końcu udało mi się skoczyć zabawę z mini dioramką i wesołą załogę busa Steyr 1500A. Warsztat znajdziecie TUTAJ

Galerii nie wrzucam do dioram, bo warsztat prowadziłem w dziale pojazdy więc uważam, że należy z nim temat zakończyć, a że trochę to urosło no to trudno Zdjęcia przy dziennym oświetleniu, ale pogoda była średnia to i zdjęcia nie najlepsze. Efekt pniżej, możecie się wyżywać do woli

 

QYVHYmC.jpg

GXQti1L.jpg

9M6HTOw.jpg

nq9EFid.jpg

qtSVJqM.jpg

knGbwAJ.jpg

lTbtqpC.jpg

ybTp29O.jpg

I4YSRUh.jpg

RH0sUOH.jpg

04seIp3.jpg

dXnXC0c.jpg

hMt1MAs.jpg

y1aXymk.jpg

pozdrawiam

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

śliczna praca - ciekawa, niebanalna, musiałeś się nieźle nagimnastykować, żeby taką scenkę przedstawić. pojazd rzadko spotykany na forach, wszystko cieszy oko, zwłaszcza, że wszystko jest przemyślane i jest interakcja między figurkami. szkoda, że drzewo trochę to wszystko przytłoczyło - jest nieco za duże moim zdaniem. ale i tak całość jest naprawdę super.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za przychylne komentarze. Wiem, że nie wszystko jest tak jak chciałem i malowanka miejscami trochę jest nie taka, ale w rzeczywistości wygląda to dużo lepiej. W końcu to 1:72, a wzrok już nie ten :(

 

...szkoda, że drzewo trochę to wszystko przytłoczyło - jest nieco za duże moim zdaniem....

Zastanawiałem się nad tym. Są nawet zdjęcia w warsztacie bez drzewa. Ostatecznie jednak zostawiłem pierwotne ustawienie. Czemu? Bo założenie było takie - jest 1944, lotnictwo sowieckie szaleje na niebie więc trzeba się chować. Z drugiej strony lato upalne i w słoneczku przyjemniej się biesiaduje.

 

... Na zdrowie chłopakom ,niektórym ,biesiada nie wyszła.

Na zdrowie może nie, ale jak się bawić to na maksa

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie super!! Przyjemnie się ta dioramka prezentuje. Mógłbyś powiedzieć czy figurki były od razu w zestawie z busem czy to jakiś inny produkt? I czy butelki te które są na stole sam wykonywałeś??

Link to comment
Share on other sites

Ho,ho ho, ale się porobiło Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tylu przyjemnych dla oka komentarzy, Za wszystkie oczywiście bardzo dziękuję. Niewątpliwie jest to pozytywny bodziec do dalszej pracy i .... poznawania tajników historii i modelarstwa

 

Moja żona powiedziała, że bardzo fajne. To poważny komplement. Gratuluję.

Powiedz Żonie, że już ją lubię... oczywiście bez dwuznaczności

Dla mnie super!! Mógłbyś powiedzieć czy figurki były od razu w zestawie z busem czy to jakiś inny produkt? I czy butelki te które są na stole sam wykonywałeś??

Figurki to "modyfikowany Preiser natomiast butelki to wyrób własny. Zresztą cały stół z zastawą, kociołek, przyczepka oraz część jej wyposażenia jak to mówił imć Onufry Zagłoba "Ja żem to nie chwaląc sprawił"

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mam pytanko jak zrobiłeś ogień?

Bardzo "rzadki" kłaczek waty Pfarba i tak go pokleji) przyklejony i potem malowany na różne kolory ( na zdjęciach słabo to widać w naturze dużo lepiej wygląda)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

nie no superaśnie wiem że to już musztarda po obiedzie ale droga pod lewym kołem przyczepy sie kończy od tak nie przy ramce ale tuż obok, to błąd z Twojej strony czy ja czegoś nie kumam ? ale i tak szczena opada gdy patrze na Twoje cudo

Link to comment
Share on other sites

wiem że to już musztarda po obiedzie ale droga pod lewym kołem przyczepy sie kończy od tak nie przy ramce ale tuż obok, to błąd z Twojej strony czy ja czegoś nie kumam ?

Pod prawym Ale nie jest to ani błąd, ani to, że czegoś nie kumasz. Po prostu taką miałem wizję Gdzie jest napisane, że ślady polnej drogi muszą być podwójne i zawsze dobrze "wyjeżdżone"?

luban32.jpg

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za przychylne opinie no i oczywiście uwagi i spostrzeżenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.