Skocz do zawartości

Mig-29


marcinw49

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Hello napisał:

Mam kalki z Techmodu i chyba pierwszego wezmę z tego zestawu do sklejenia . Najpierw muszę sobie usystematyzować co można zrobić z obu firm " kalkomaniowych " . Wracając do Techmodu nr 48119 . Samoloty o nr 89 , 105 , 65 mają rosyjskie napisy ; nr 4123 , 4109 , 115 mają już polskie napisy . Czy tak ? 

Kalki z Modelmaker nr 48091 posiadają już tylko polskie , nasze narodowe napisy z kamuflażu trójkolorowego i aktualnego dwukolorowego tzw. gołębiego . Czy tak ?

Pozdrawiam Hello

Jeśli chodzi o kalki ModelMakera to tak, tylko polskie, ale jest zestaw do wczesnych malowan także. Jeśli chodzi o Techmod to tak jak piszesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zaczyna mi coś wreszcie wychodzić w klejeniu samolotów i żeby nie opóźniać przez brak danych dobrym pomysłem jest zaplanowanie sobie zakupów do następnego modelu . I tu pojawia się pytanie . Pierwsze cztery MiG-29 w Polsce to nr 65,66,67 i 70 . W Polskich Skrzydłach nr 11 , w tabelce " 70-tka " jest wpisana z najwcześniejszą datą oddania do użytku - 14-07-1989 . Ciekawi mnie jedno , która maszyna z powyższych czterech pierwsza wylądowała w Polsce ? Może ktoś pamięta .

Po prostu chce zacząć kleić MiGi od pierwszego który dostał szachownice co nie musi być jednoznaczne że zdaniem powyżej .

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 00:42, Hello napisał:

 

Te pierwsze cztery maszyny wylądowały w Mińsku prawdopodobnie 16.06.1989 i najpierw przechodziły odbiór techniczny. Szachownice otrzymały zaraz po odbiorze, a data podana przez Ciebie jest najprawdopodobniej datą oficjalnego przyjęcia do służby.

Edytowane przez Jacko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jako pierwszy oficjalnie pokazany był samolot n/b 70.
Już 23.08.1989 z okazji Święta Lotnictwa na lotnisku Poznań Ławica. 

Ciekawostką było to, że choć miał namalowane Syrenki - godło 1.PLM, na czas pokazów zaklejono je szarą taśmą.

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie , jest nas trzech którzy się zgadzają . Numerem "pierwszym" zostaje 70-tka . Zanim założę warsztat pozostaje mi skompletować najpierw farby , model już jest ????? . Co mnie cieszy , że będzie prosto z pudła . Dokupiłem już rurkę pitota , kalki się wytnie z innego zestawu . 

Co do farb : albo Modelmastery albo coś co pasuje do FS36495 i FS36329 . Środek kabiny , może Gunze C308 ? A co użyć do wnęk i wlotów powietrza ? Jest firma która robi zieleń na felgi kół ? Z góry dziękuję za podpowiedzi .

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 11 months later...

Ktoś się orientuje czym różnią się bomby LMOB-100 z dwoma niebieskimi paskami, od tych bez pasków?

I podobno nie chodzi tu o ćwiczebna - bojowa. Te pierwsze są rzekomo całe niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Pytanie, wloty powietrza na postoju, wyłączone silniki, w instalacji jest ciśnienie. - dolne otwarte - górne zamknięte - pytam bo widziałem w opisach chyba wszystkie możliwe kombinacje... statecznik poziomy - zakładam że drążek obsługa ustawiała pochylony do przodu, gdziś widziałem taki opis?  I jeszcze jedno pytanie, w czeskich 29'tkach które przyleciały do nas wnęki podwozia i wnętrze pokryw w kolorze "szarym"? A konkretnie podpytuje pod kątem numeru 89 :) edit poprawione.

Edytowane przez blackriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackriver napisał:

Pytanie, wloty powietrza na postoju, wyłączone silniki, w instalacji jest ciśnienie. - dolne otwarte - górne zamknięte

A gdzie tu jest pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad Wymysl - poprawione

ad Grzes - napisałem, że czytałem różne opisy zawierające każdą kombinację. Ale rozumiem że potwierdzasz - dół otwarty, góra zamknięta. Szkoda, bo trzeba będzie ogarnąć wnętrze wlotów 😉

Edytowane przez blackriver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

mam pytanie o zbiornik podkadłubowy paliwa, PTB-1500. Na jego spodzie, w tylnej części, widnieje okrągły, ciemny - no własnie, co? Otwór? Wylot?   Należy to po prostu zamalować na czarno? Wywiercić otwór?

Thank you from the mountain ( z gory dziękuję) 😉

I pozdrawiam,

Michał

1709073.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, imt napisał:

tam jest otwór przez cały zbiornik. Dla odmiany na górnej powierzchni jest o kształcie zbliżonym do prostokątnego. Jest to wylot gazów od TS (pomocniczy silnik rozruchowy).

Dzięki serdeczne, to bardzo ciekawe co piszesz. W takim razie wywiercę sobie taki otwór i dodam jakieś ścianki. Orientujesz się, czy ten kanał wylotowy ma kształt prosty, czy tworzy jakieś "kolanko"?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.