Skocz do zawartości

Su-22 UM3-K Eduard/Ciro 1:48


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w mojej nowej galerii.

Model samolotu Su-22 UM3K. Do budowy modelu wykorzystałem zestaw Eduard, i żywice Ciro Model.

Relację z budowy prowadziłem na forum warsztatu. viewtopic.php?f=86&t=34558&start=180

Ci, którzy śledzili warsztat wiedzą, jakie były problemy przy budowie modelu, i co zostało w nim zrobione, trochę lepiej lub trochę gorzej. Kiedy zaczynałem myśleć o budowie tego modelu warunek stawiałem sobie jeden, - to ma być model w malowaniu "tygryska" 707 z 6 Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Powidzu.

Moim zamiarem było również pokazanie modelu w wariancie Wystawy lub pikniku lotniczego. Elementy na podstawce to nie ustawienie z jednego konkretnego dnia, ale moja fikcyjna scenka.

Myślę, że dosyć pisania. Jeśli będziecie mieli jakieś pytania, bardzo chętnie na nie odpowiem.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali mi w trakcie budowy. Nie chciałbym nikogo pominąć, dlatego wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób mi w budowie pomogli BARDZO DZIĘKUJĘ.

img7090a.jpg

img7053km.jpg

img7086gb.jpg

img7118id.jpg

img7095h.jpg

img7093y.jpg

img7143r.jpg

img7113x.jpg

img7111q.jpg

img7106y.jpg

img7105d.jpg

img7068nj.jpg

img7040g.jpg

A jeszcze jako ciekawostka sama podstawka.

img6931aj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Doktorze Gemenstine, skroiłeś nam tu Gemialny model Twój model można bez kozery nazwać niesamowitym dziełem sztuki modelarskiej Jeszcze raz gratuluję.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach "konstruktywnej krytyki", to gdyby tak doświetlić scenkę, aby zniknął cień pod samolotem.

 

OK, żartowałem, z zapartym tchem śledziłem proces tworzenia tego dzieła.

 

Teraz dopiero przypomniałem sobie, że podczas jednego z Air Show nosili "tygrysie kapelusze", na pewno jeden z nich leżał na krześle przed samolotem

Niestety nie mam zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model rewelacyjny, coś wspaniałego . Prezpraszam, ale czepię się jednego drobiazgu Odbiornik prawdopodobnie ciśnienia (nie jestem pewien czego) powinien być bezpośrednio nad klapkami przeciwpompażowymi. Numer też troszkę zbyt przesunięty w tył.

 

ostr10038.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

img7093y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w Bytomiu, stałem chyba z godzinę i nie mogłem się odlepić. W realu jest imponujący. Chylę nisko czoło ! Kawał pięknej roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i podziwiałem w Bytomiu. Szkoda, że wtedy nie było jeszcze cienia, który wyszedł bardzo ciekawie. Było parę modeli dla których warto było ruszyć tyłek z Gdańska aż na Śląsk... ta Sunia jest w czołówce.

Gratuluje efektu.

DSCF4212_zpsf590bf9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym się do czegoś przypieprzyć, bo taka już moja natura ;), ale nie bardzo mam do czego, wykonania malowania bardzo plastyczne, detal kabiny powala. Nic tylko gratulować i "zazdraszczać" umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ciepłe przyjęcie.

Cinekf1 masz rację muszę to poprawić. Czujnik oczywiście, bo z numerem to już nic nie zrobię.

Przy okazji mam pytanie; czy dysponujesz jakimiś zdjęciami jasno pokazującymi kamuflaż od góry? Ja znalazłem tylko trochę pod kątem, a z tego trudno wiarygodnie odtworzyć układ plam.

Takie dwie fotki podrzucił mi kolega na innym forum.

b458cbf07c74241a.jpg

5c0c3e2f912ff656.jpg

Trudno powiedzieć, że jest to idealny widok, ale coś można z tego zrobić. Mam jeszcze kilka innych fotek, ale bez zgody do publikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffffffff!!!!!!!!! Po kilkugodzinnym bezdechu podczas konpemplacji zajedwabistości Twojej pracy wreszcie złapałem oddech, ale to na żądanie rodziny, dla której moja sinofioletowa z braku tlenu facjata była nie do zniesienia...

No to ja zbieram zabawki i przestaję bawić się w sklejanie modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.