Skocz do zawartości

Queen Mary 2 - Szczegółowy proces budowy


Zuchovski

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz "szklił" okienka? Fajnie by wyszły w tej ilości. Rozumiem że przy oświetleniu to bez znaczenia ale nie zawsze się świeci...

Zamierzam nakleić taką cienką ale w miarę sztywną folię PCV w która często jest okładką dokumentów biurowych. Zastanawiam się tylko czy białą, czy taką lekko "paloną" która by nadała ciepłej barwy.

 

Coś takiego:

ID-311gal-folie_do_bindowania_1_big.jpg

 

 

Mam takie jeszcze pytanie, bo szukałem modeli do kupna na ebay'u i znalazłem ale zastanawiam się nad podstawką pod model, jaka jest w zestawie? O ile jakaś jest bo nie zawsze się znajdzie w pudełku ;)

Podstawka jest w zestawie. Nie wygląda źle. Ja nie zamierzam w nią ingerować. Jak wpiszesz w necie Queen Mary 2 1:400 Revell zobaczysz serię zdjęć z podstawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz "szklił" okienka? Fajnie by wyszły w tej ilości. Rozumiem że przy oświetleniu to bez znaczenia ale nie zawsze się świeci...

Zamierzam nakleić taką cienką ale w miarę sztywną folię PCV w która często jest okładką dokumentów biurowych. Zastanawiam się tylko czy białą, czy taką lekko "paloną" która by nadała ciepłej barwy.

 

Coś takiego:

ID-311gal-folie_do_bindowania_1_big.jpg

 

 

 

Ja bym zamocował tą co się najbardziej błyszczy. Połysk da najlepszy efekt. Koloru może nie być widać cho także bym optował za taką lekko ciemniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jeszcze pytanie, bo szukałem modeli do kupna na ebay'u i znalazłem ale zastanawiam się nad podstawką pod model, jaka jest w zestawie? O ile jakaś jest bo nie zawsze się znajdzie w pudełku ;)

 

Nie chciałbym się Zuchovskiemu za bardzo wcinać w wątek, ale mnie się oryginalna podstawka nie podobała, była jakaś taka... zwyczajna jak na taki liniowiec. Zrobiłem sobie sam przeróbkę według tego co mi się zawsze podobało.

 

029_zps3215d832.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Kurcze piękny będzie.

W 2008r. jak jeszcze odbywały się konkursy w Żywcu w "Starym Zamku", był wystawiony ten model. Umieszczony w gablocie w której był wycięty otwór nad kominem. Właściciel trzymał w ręku pilota, wielkością przypominał pilota od alarmu samochodowego i jak ktoś oglądał jego dzieło uruchamiał pilotem wycie syreny i dym z komina. Mam gdzieś zdjęcia.

Może też zrobisz podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia będzie błyszcząca oczywiście ;) Macie jakiś pomysł jak ją przykleić? Myślałem aby zrobić to taśmą maskującą i może trochę klejem CA.

 

PS. Dziś odebrałem przesyłkę z drewnianymi pokładami Zdecydowanie warte swojej ceny! (270zł) jakość i odwzorowanie detalu na najwyższym poziomie! Nie mogę się napatrzeć... Teraz siedzę w biurze więc nie mam jak ale jak tylko wrócę do domu wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA odradzam. Okopci i okienka i cala robota na marne.

 

I tu się mylisz CA jest wskazane jak najbardziej

Tylko trzeba umieć kleić

Wystarczy wentylator i kleić tak by wiało na element klejony

Wtedy szybki nie "zaparują"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewniane pokłady

 

Moim zdaniem bardzo imponująca jakość oraz ilość detali! Np szczebelki wokoło basenów, bardzo realistyczne.

 

Grubość pokładu to ok 0,25mm.

IMG_4844.JPG

 

IMG_4846.JPG

 

IMG_4848.JPG

 

IMG_4849.JPG

 

IMG_4850.JPG

 

IMG_4851.JPG

 

IMG_4852.JPG

 

IMG_4853.JPG

 

IMG_4854.JPG

 

IMG_4855.JPG

 

IMG_4856.JPG

 

IMG_4858.JPG

 

IMG_4859.JPG

 

Rewers (folia zabezpieczająca, po odklejeniu której mamy warstwę klejącą)

IMG_4860.JPG

 

IMG_4861.JPG

 

A to instrukcja załączona do zestawu, widać tutaj przekrój pokładu (4 warstwy)

IMG_4842.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, gites robota. Bardzo mi się podobało, wyszlifowanie okienek. Porządna robota. Tylko na warsztaciku masz podejrzany porządek. Nie wygląda to dobrze.... ,-)) Powinien być straszny burdel ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Plastikowe silniki Diesla

 

 

Sklejenie

IMG_4814.JPG

 

Oszlifowanie (papierem wodnym 200 --> 1000 --> 2000)

IMG_4863.JPG

 

Przytwierdzenie do podłoża w celu pryśnięcia podkładu

IMG_4866.JPG

 

Pryśnięte...

IMG_4870.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunele Sterów Strumieniowych

 

Ten element trzeba pomalować jako pierwszy, ponieważ będziemy go zaklejać przy sklejaniu samego kadłuba i już nie będzie do tego dostępu.

 

 

Najpierw na czarno (ja malowałem 3 warstwy pędzelkiem, rozcieńczoną farbką ale gęściejszą niż ta do aerografu)

IMG_4801.JPG

 

Śruby pomalowałem na srebrno (kolory są w instrukcji modelu aczkolwiek producent poleca pomalowanie całego elementu na srebrno...)

IMG_4806.JPG

 

Mieszam farbkę koloru strefy podwodnej kadłuba

IMG_4916.JPG

 

Maluję tuleje na wcześniej zmieszany kolor

IMG_4920.JPG

 

Ścieram farbę w miejscu klejenia

IMG_4985.JPG

 

IMG_4984.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Bardzo ładny warsztat prowadzisz, model co prawda poza moim zainteresowaniem, choć kto wie co przyszłość przyniesie.

 

Pozdrawiam (również z Londynu)

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam jestem tutaj nowy i mam pytanie do Ciebie. Jakie proporcje farby przygotowałeś pod stery strumieniowe oraz cześć kadłuba poniżej linii wodnej???? Pytam ponieważ sam posiadam ten model i nie wiem ile farby przygotować na całość kadłuba.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

6 lat pozniej...

Troche to trwalo, duzo sie pozmienialo ale sie udalo - wrocic do modelu tak ukochanego :) Bardzo sie ciesze, tutaj znowu byc! Hej :) 

 

Narazie tylko taka fotka powitalna, ale mam ponad 200 fotek z calego procesu co i jak i o wszystkim napewno wspomne. Model buduje, jeszcze sporo pracy ale mam wkoncu mozliwosci i czas na to, co tak bardzo lubimy. 

 

DSC_1164.thumb.jpg.8173452dc72c8d74b7099670868d8e96.jpg

 

Modelarskie pozdrowienia! Pawel

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, unicaunica napisał:

Jakie cierpliwe i spokojne podejście do tematu😉👍

Cierpliwosc, to chyba nasza najmocniejsza strona, cyz nie?  😉👍🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.