Skocz do zawartości

F-16I SUFA // Hasegawa // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Ten odcisk palucha na CFT najlepszy ;) Kończ model, meta już blisko.

 

 

A co do J-35

 

0528480.jpg

http://www.airliners.net/photo/Austria---Air/Saab-J35Oe-Draken/0528480/&sid=c09ab3fc3f9afb9b6049b596a097cbb0

 

Ciężko znaleźć zdjęcie uzbrojonego na ostro Drakena, ale i powyższe foto i fakt, że na Viggenach i Gripenach bojowe pociski licencyjne sa pomalowane tak, jak ich amerykańskie pierwowzory sugerowało by, żebyś malowanie uzbrojenia opierał na fotach oryginalnych Sidewinderów i Falconów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 338
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W ramach OT - nie generalizujcie, kolor uzbrojenia powinien zależeć od wybranego wariantu. Na fotce jest Austriak, a przecież jest masa fotek wskazujących na zielony kolor. Zagadnienie można by przerzucić do 1:1. Sam chętnie zgłębię temat - Draken jest jednym z nielicznych niepolskich tematów mocno mnie interesujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, samoloty zazwyczaj są sprzedawane z pakietem logistycznym i uzbrojeniem w ramach jednego kontraktu. A kolor zielony to już było wspomniane, że to dla ćwiczebnych pocisków. Na Viggenach ćwiczebne też były zielone. Nie wiem, czy jest sens próbować pisać z tego doktoraty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele, ale Austriacy korzystali zdaje się z uzbrojenia amerykańskiego.

Szwedzi natomiast kupili licencje i zarówno ich wersje Sidewinderów B (czyli Rb24) jak i Falconów D (Rb28) produkował SAAB z licznymi przeróbkami.

Tak więc istnieje prawdopodobieństwo, że także kolor malowania był w tym wypadku zmieniony, nie mówiąc już o napisach eksploatacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja chcę bojowe.

Póki co, nie ma żadnego argumentu za tym, że te rakiety na pewno wyglądały inaczej niż oryginały.

Jeśli nic się nie zmieni do rozpoczęcia prac nad modelem, to tak zostanie zrobione całe uzbrojenie.

 

 

Wyglądały inaczej. Szwedzi produkują swoje własne pociski powietrze-powietrze od 1960 roku. Pierwszy był RB 24B (kolor biały po całości). To odpowiednik AIM-9B z nieco zmienioną elektroniką. Uzbrajano w nie J29, J32B, J34, J35A/B/D/F, AJ37, AJS37, SH37 i SF37.

Drugi to RB 24J odpowiednik AIM-9P (zielony z białą głowicą). Wszedł na uzbrojenie od 1977 roku. Uzbrojono w nie J35D/F/J, AJ37, AJS37, SH37, SF37, JA37 i JAS39. Trzeci i ostatni to RB 74 odpowiednik „wymieszania” wersji L i J dostosowujący konstrukcję do samolotów JA37 i JAS39 (czarna głowica, niebieska rura, białe "stery"). Wszedł na uzbrojenie od 1986 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pierwszy etap washa ukończony - linie podziału i delikatny filtr przy okazji.

Teraz Sufa dostanie lakier matowy i pobrudzę ją tu i tam, zwłaszcza na zbiornikach oraz na brzuszku.

 

fjVAuLS.jpg

 

XymZSyW.jpg

 

Filtry używasz zawsze po washu czy jeszcze przed nim można go zrobić??

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pierwszy etap washa ukończony - linie podziału i delikatny filtr przy okazji.

Teraz Sufa dostanie lakier matowy i pobrudzę ją tu i tam, zwłaszcza na zbiornikach oraz na brzuszku.

 

Wygląda zacnie, czekam na efekt końcowy już to czuję bedzie powalający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle filtrów jako takich nie stosuję, nie mam doświadczenia.

Po prostu wash zapuszczany w linie podziału ścieram chusteczkami higienicznymi, co powoduje że na całej ścieranej powierzchni zostaje lekki ślad po tym washu, takie lekkie zabrudzenie, co można chyba uznać za rodzaj filtra.

Nieco to "urealnia" taką brudzoną powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się suchą.

Jeśli powierzchnia na której kładę washa jest błyszcząca a tym samym śliska, wówczas nie ma problemu żeby suchą chusteczką (no, ewentualnie czasami zwilżoną woda, nawet śliną) ścierać nadwyżki olejnego washa.

Tylko czasami używam nasączonych np. White Spiritem patyczków higienicznych, żeby wymyć jakieś większe warstwy washa z zakamarków, gdzie chusteczka nie sięga.

Ścieranie washa chusteczką (czy czymkolwiek w praktyce) nasączonego nawet minimalnie Whiste Spiritem z reguły kończy się wymyciem washa ze znacznej ilości linii podziału i trzeba poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i samolot pobrudzony.

Na górze dość mocno zabrudzone są zbiorniki paliwa oraz burty na wysokości kabiny plus nieco smużenia na stateczniku pionowym. Tak to wyglądało generalnie na zdjęciach.

Spód to już więcej brudu, szczególnie na brzuchu w okolicach wlotu powietrza i na skrzydłach.

Niestety, jak widać w kilku miejscach przy ścieraniu doszło do poważnych uszkodzeń powierzchni lakierniczej, które zaraz muszę poprawić.

Ale z brudzenia jestem ogólnie dość zadowolony. Może pobrudziłem (ech, jak zwykle...) za bardzo, ale chyba mniej więcej tak jak chciałem.

 

SjgNsFA.jpg

 

arIV3AY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, zapewne masz rację.

Na swoją obronę: wzorowałem się na zdjęciach.

Wydaje mi się, że dobrze zauważyłem, że zbiorniki CFT są mocno brudniejsze od reszty kadłuba, podobnie jak burta na wysokości kabiny.

Pod spodem dość równo, tak obszarowo, bród leży na brzuchu, szczególnie przy wlocie powietrza.

A smugi na skrzydłach: tu faktycznie być może przesadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ciut przydużo tego brudzenia ale mi się podoba.podejrzewam że w realu już tego tak nie widać,zresztą zdjęcia mają to do siebie ze zazwyczaj troszkę przekłamują.szczególnie przy tak małych modelach.a nawet jeśli nie mam racji to i tak przekoloryzowywanie niektórych efektów(w imię jakiegoś przyjętego założenia) w modelarstwie stało się już normą i w mojej ocenie jest akceptowalne.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.