Skocz do zawartości

Zdążyć przed pierwszą gwiazdką


sinus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie,

 

bardzo dziękuję za tak duże zainteresowanie i miłe słowa.

Sanie są efektem wielu prób (oraz również czasochłonnych błędów). Jednak własnie to dla mnie jest część tej ogromnej frajdy jaką jest modelarstwo. W ramach uzupełnienia chciałem pokazać Wam z jakich "specyfików" korzystałem.

 

warsztat11.jpg

 

Na pierwszym planie leżą "deski" z balsy (te najbardziej udane z nieudanych). Bardzo spodobały mi się efekty użycia bejcy, którą widzicie po prawej stronie (do kupienia w sklepach artystycznych lub w Empiku za około 20 zł). Do tego drobne poprawki farbami AK i Lifecolor. Sprawdziła się również stara prawda "mniej znaczy więcej".

 

Na zakończenie kolejna zapowiedź:

 

figurki1.jpg

 

Na początek planuję wykorzystać tylko postać w płaszczu z niewielkimi przeróbkami. Docelowo jednak mają być trzy figurki. Z tego co udało mi się znaleźć wybór żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego jest niewielki, wiec chyba będę posiłkował się Armią Czerwoną. Jeżeli macie jakieś sugestie bardzo proszę o komentarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o figurki to musisz pamiętać, że mundur Berlingowców różnił się od tego używanego przez Armię Czerwoną.

 

http://www.dobroni.pl/media/grh,srh-aa7,889,919,371.html

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/Polish_Army_Parade_waf-2012-1502-29_(1945).jpg

 

Co do zaprezentowanego przez Ciebie zestawu, to figurka w płaszczu po przerobieniu pagonów i poprawkach kołnierza mogłaby się nadać. Należałoby zmienić nakrycie głowy na rogatywkę. Aby uniknąć rzeźbienia można dokonać przeszczepu głowy z Toro Model:

 

http://toro-model.home.pl/pliki/35f25.htm

 

Pozostali "bojcy" mają watowane kufajki i spodnie. Będąc szczerym, to nie wiem czy żołnierze 1 Armii WP mieli je w przydziale, ale jeśli nawet to na pewno nie były one tak powszechne jak płaszcze.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zapraszam do obejrzenia kolejnej aktualizacji. Dzisiaj figurki.

Na początek inbox.

 

figurki2.jpg

 

Z zestawu wybrałem kolejną figurkę w płaszczu.

 

Dzięki cennym poradom kornika dokonałem kilku przeróbek i uzupełnień oraz dodałem głowy z zestawu Toro Model.

 

wojak1.jpg

 

wojaki1.jpg

 

wojaki2.jpg

 

i na koniec "poza z bryką"

 

wojaki3.jpg

 

Kolejny etap to malowanie. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś wskazówki odnośnie użycia kolorów do malowania mundurów 1 Armii WP to bardzo proszę o podpowiedzi. Jak zwykle będę wdzięczny za wszystkie uwagi i komentarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te głowy nie są idealne, ale najważniejsze, że jest baza, a Twoi wojacy coraz lepiej się prezentują. Scenka nabiera rumieńców i już nie mogę się doczekać malowania figurek

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

tym razem przyszedł czas na Jeepa. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów pochłonął bardzo wiele czasu. Chciałem pokazać wcześniejsze etapy malowania, ale ciągle coś poprawiałem aż dotarłem do tego etapu.

 

jeep_1_AWP_1.jpg

 

Liczę na Wasze uwagi bo wciąż wymaga jeszcze trochę pracy i poprawek.

 

jeep_1_AWP_2.jpg

 

Przerobiłem drzwi na suicide doors. Wydawały mi się bardziej adekwatne, a co najistotniejsze były stosowane w tego typu Jeepach.

 

jeep_1_AWP_3.jpg

 

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi w temacie łańcuchów. Mam nadzieję że teraz wyglądają chociaż odrobinę lepiej.

Zgodnie z sugestiami gdzieniegdzie dołożę jeszcze trochę śniegu. Szyby są pomalowane farbą imitującą szron, która mieni się pod różnymi kątami widzenia. Ramkach okien również pojawi się śnieg.

 

jeep_1_AWP_4.jpg

 

jeep_1_AWP_5.jpg

 

Jak zwykle dziękuję za zainteresowanie i wszelkie komentarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze dalem ciala na poczatku, nie doczytalem, zasugerowalem sie Jeep'em i myslalem ze to bedzie front zachodni... Durna pala... Co by nie bylo, nabiera rumiencow i coraz bardziej mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróżnicowanie tej zieleni jest świetne. Łańcuchy nie są już płaskie i teraz wydają mi się lepszym wyborem niż żywiczne. No i jeszcze te przednie światła

Żołnierz jedzący śniadanie wygląda przesympatycznie, produkty Toro wydawały mi się naprawdę słabe, a tu jednak da się z ich pomocą zrobić fajne rzeczy.

W zapowiedziach MB jest zestaw figurek żołnierzy polskich i sowieckich ze zdobywania Berlina. Może w niedalekiej przyszłości będzie łatwiej podejść do takiego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękności Wszystko w tym Jeepie jest niemal idealne. Jedyne co teraz odstaje od całości, to troczenie koła zapasowego. Na pewno jest to nieskończone, bo wygląda po prostu jak drut miedziany. Postaraj się, żeby nie wyglądało to na koniec jak pomalowany drut miedziany, a masz wielką szansę na mój głos. Bo również sanki to małe arcydzieło, a i figurki zapowiadają się zacnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pozytywnych komentarzy. Z każdym postem udowadniasz, że to jeden z najciekawszych warsztatów w tym konkursie. Kilka uwag:

 

- Już teraz jest świetnie ale detale takie jak chociażby lampy i odblaski wymagają dopracowania.

- Pokusiłbym się na Twoim miejscu o nieco intensywniejsze błocenie dolnych partii Jeep'a oraz butów wojaków.

- Obicia i rdzawienie wyglądają świetnie. Nic już nie dodawaj, bo przesadzisz.

- Przydałby się akordeon

 

Zapowiada się naprawdę piękna rzecz

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i wskazówki. Są dla mnie bardzo cenne i wszystkie biorę pod uwagę.

Zanim zaprezentuję Wam kolejne postępy prac chciałbym pokazać farbę jakiej użyłem do zrobienia szronu w odpowiedzi na pytanie hiwisa

 

farba.jpg

 

farba kupiona w sklepie "dla plastyków" za około 12 zł. Jest to farba akrylowa do zdobienia szkła. Z tego co się zorientowałem to jest kilka kolorów. Ja wybrałem srebrny. Najlepszy efekt uzyskuje się nakładając ją gąbką.

 

Do tego uzupełnienie na krawędziach okien farbą Tamiya texture paint

 

jeep_1_AWP_6.jpg

 

efekt w powiększeniu:

 

jeep_1_AWP_7.jpg

 

Jeżeli chodzi o reflektory i odblaski to zdecydowałem się na zestaw SKP. Niestety do tanich nie należy, ale robi różnicę.

 

Wciąż pracuję na figurkami, które spędzają mi sen z powiek. Wkrótce dołączy też trzeci kompan. W związku z czym jeszcze raz ponawiam prośbę o podpowiedzi co do doboru kolorów mundurów, czapek i hełmów.

 

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie uwagi i zachęcam do komentowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie,

Przyszedł chyba czas na pierwszy kryzys w budowie. Prace przebiegają powolnie i bez wyraźnych postępów. Niemniej jednak chciałbym dzisiaj zaprezentować Wam wstępną koncepcję dioramy.

 

Zapowiadany trzeci figurant. Zestaw Zvezda, towarzysz ciągnący.

 

figurki3.jpg

 

Głowa od Toro Model, trochę przeróbek, kalkomanie WEIKERT DECALS. Figurka jest wciąż w trakcie składania więc ramiona i dłonie ma jeszcze przyczepione na blu tack.

 

wojaki4.jpg

 

W zamyśle układ ma wyglądać mniej więcej tak:

 

koncepcja.jpg

 

Jak zwykle liczę na Wasze komentarze i sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.