Skocz do zawartości

MI-1/SM-1


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

....Ale z was wariaci ....Dzięki za uznanie panowie

Nacktgeboren jeśli chodzi o sposób robienia tego ogona,to wygląda to tak.....wziąłem średnicę pierwszej wręgi,która była w planach kartonowego modelu i ostatnią,bo projektant cały ten kartonowy ogonek uzbroił w dwie wręgi......potem z różnych żródeł,które dostałem od forumowiczów-JESZCZE RAZ DZIĘKI WSZYSTKIM WTAJEMNICZONYM ZAWSZE CHĘTNYM DO POMOCY dowiedziałem się jaki jest mniej więcej kształt prawdziwych wręg,ile ich jest i zrobiłem sobie taki szablonik:

 

SAM_6622.JPG

SAM_6623.JPG

 

ten szablonik to nic innego jak przekrój ogonka,podzielonego na poszczególne wręgi...i odmierzyłem sobie ich średnicę,tym oto cyrklem tnącym i wyciąłem kółeczka....w kółeczkach powycinałem miejsca na podłużnice(nie wiem czy dobrze to nazwałem,ale najwyżej jakiś znawca tematu mnie skoryguje ) no i powywiercałem kółeczka,które widać we wręgach....połączyłem najpierw czterema podłużnicami,a potem resztę dokładałem.....chyba zrozumiale to wyjaśniłem

 

SAM_6624.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super

Przydał by się taki cyrkiel do średnic poniżej 1cm :(

może ma ktoś patent

 

gdzies w necie widziałem taki patent jak ktoś z takiego cyrkla....zrobił przeróbkę na taki,który robi takie własnie średnice...tzn.malutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wycinania kółek o średnicy poniżej 1 cm świetnie nadaje się kroczek ze śrubą regulującą kąt rozwarcia. Wystarczy tylko delikatnie nacinać tworzywo jedną z igieł - przy tworzywie o grubości 0,5 mm wycięcie koła to kilka obrotów kroczka. Na ogół ograniczam się do nacięcia tworzywa - resztę roboty załatwiam skalpelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj trafilem na ten watek, bo od dluzszego czasu nie zagladalem na forum.... i bardzo mi sie podoba to co robisz. Zawsze przy takich ''robotkach'' zastanawiam sie na moim warsztatem, ktory niestety ale jest daleko w tyle za Twoimi umiejetnosciami....ale do rzeczy....

Czy moglbys przyblizyc mi bardziej technologie robienia oszklenia przy pomocy kopytka, ktorego uzywales, chodzi mi o materialy i metode uzyskania ksztaltu, czy to jest tloczenie, odlewanie czy jeszcze cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ludzie ........co ja mogę powiedzieć-to jest mój przyrząd do tłoczenia próżniowego.....

 

ten otwór z boku,to na odkurzacz.....

 

SAM_6625.JPG

SAM_6626.JPG

SAM_6627.JPG

 

....i rozgrzewam nad gazem przezroczytstą płytkę PET,oczywiście wszystko odrazu nie wychodzi,choć różnie to z tym bywa.......ale ogólnie to zmarnowałem towaru,zanim wyszło coś z tego......oczywiście mówię o samym nakładaniu na kopyto,bo to jest ważny moment...raz wyjdzie a 10 razy nie .(bądż na odwrót).....kopytko to też każdy sam musi sobie wystrugać no i koniecznie ładnie wygładzić.....materiały dowolne,aby było twarde...ja sklejałem warstwy plastiku,a póżniej obrabiałem.

Płytki kupione w www.swiatmodeli.eu

 

O tej metodzie jest trochę w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć.....nie myślałem,że tak dawno już tu nie zaglądałem......zacząłem coś tam dłubać na boku na ile czas pozwala,bo sezon zimowy jeszcze trwa...od strony ogonka......

 

SAM_6695.JPG

SAM_6696.JPG

SAM_6700.JPG

SAM_6710.JPG

SAM_6728.JPG

SAM_6727.JPG

SAM_6729.JPG

 

...narazie to takie wstępne spasowania...łopatki nie sa na stałę.....jeszcze dojdzie w tym detalu trochę elementów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.