Skocz do zawartości

Koparko spycharka Białoruś 1/35


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiedyś kupiłem takie w kiosku --- zestaw dla dziewczynek -- . Były inne kolory -czarny,czerwony , ale wykupili i zostały takie. Średnica ok. 1,5 mm

..........

Tylko takie grube były ?

1.5 mm -> 36 mm w 1:1

 

Marak, czy twoje też są takie grube ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko takie grube były? 1.5 mm -> 36 mm w 1:1

Marak, czy twoje też są takie grube ?

W Polsce najważniejsze jest dobre pochodzenie. Jak sobie pochodzisz po zabawkowych to znajdziesz od 1 mm

A cieńsze są np. tutaj: http://maxhobby.pl/pl/p/30005-Miekkie-rurki-0.6/25294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko takie grube były? 1.5 mm -> 36 mm w 1:1

Marak, czy twoje też są takie grube ?

W Polsce najważniejsze jest dobre pochodzenie. Jak sobie pochodzisz po zabawkowych to znajdziesz od 1 mm

A cieńsze są np. tutaj: http://maxhobby.pl/pl/p/30005-Miekkie-rurki-0.6/25294

 

To niestety nie są rurki

Dałem się na to nabrać. Kupiłem 0.6 i nawet 0.4 mm.

Ale to są pełne gumki, a nie rurki. Na domiar złego są wiotkie i miękkie.

Na przewody się nie nadają. Raczej na uszczelki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopy . Zdecydowanie wolę jednak gumową mikrorurkę czyli taką jaką miałem w zestawie żywicznym traktorka - takie coś jak pokazał cooper , tyle że rurka . Najprościej będzie , jak się zapytam Czecha , skąd się takie cudaki bierze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety nie są rurki

No właśnie.... to się często zdarza niestety.

Dlatego właśnie pytam bo wyglądają bardzo porządnie i widać że drążone na całej długości

Myślałem że to jakaś kupna samoróbka, ale jak były w zestawie to inna sprawa (podobne dodaje Voyager w swoim dodatku do SCUDa)

 

...zapytam Czecha , skąd się takie cudaki bierze .

Jak to nie za duży problem to byłoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem pokolorowałem traktora farbkami bazowymi .Na etapie malowania lemiesz i łyżkę wstępnie obdarłem na łorn efekt , żeby mieć bazę do dalszych prac związanych z ciuraniem tychże elementów . W tej chwili zostały mi jeszcze do pomalowania podpory z tyłu , zbiornik na olej , drzwi szoferki , ale te to już na sam koniec , bo trzeba będzie je dopasować po przyklejeniu kabiny . Teraz zabiorę się za drobny retusz po malowaniu kół , pokolorowanie detali silnika i szoferki i będę mógł łoszować . Zbliżam się do momentu którego najbardziej się obawiam czyli wklejeniu oszklenia , wymalowaniu uszczelek i przyklejenie góry szoferki do reszty traktora . Parę fotek z kolorowania :

 

b2_zpsuk8xtmj6.jpg

 

b3_zpsdkxxfzoe.jpg

 

b4_zpst1rw3dwx.jpg

 

b1_zpsseh1ww1a.jpg

 

 

b8_zpsqj0wyaef.jpg

 

b9_zpscbzxf5ad.jpg

 

b7_zpsupxvcay6.jpg

 

b10_zpsyhzehsvc.jpg

 

b6_zpszce6s7ma.jpg

 

b5_zpsvyn2lcm3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było w oryginale, ale węży hydraulicznych nie powinno się malować. Podobnie tłoczysk siłowników.

Odnośnie szybek. Ja po wypróbowaniu już chyba wszystkiego (no, może prawie wszystkiego) przechodzę na wikolowaty klej "magic". Daje bezbarwną spoinę. Absolutnie nie niszczy szybek. I chociaż nie klei plastiku, to trzyma lepiej od humbrolowskiego Clear-Fixu. Zachowuje się trochę tak jak silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wężami i siłownikami to nie wiem czy żartujesz czy piszesz poważnie ? Przecież wiadomo że je wymaluję . Nie mogło by być farby na tloczyskach- po jednym suwie nie byłoby uszczelnienia . Pisałem że położyłem kolory bazowe . Dopiero zaczynam malowanie , to nie jest galeria .

 

Klej do szybek kupiłem , ktory jest klejem do szybek ,ale teraz nie wiem jaki , ale chcialbym , żeby był mocny, bo szybki są z takiej foli jak okładka na dokumenty , żeby nie wylatały za każdym dotknięciem . Jakoś sobie poradzę , ale szybki i mecyje związane z góra kabiny to nie jest etap , którego z niecierpliwoscią wyczekiwałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A proszę Cię bardzo dobry człowieku . Mam naprawdę już dosyć tego modelu bo go robię i robię codziennie po kilka godzin i fajrantu nie widać , a w tapczanie i kredensie tyle jeszcze modeli w pudełkach , że do emerytury mi ich nastarczy Z figurkami to ja jak diabeł i śFieNcona woda więc raczej nie spodziewałbym się takowych . Czerwień to zwykła tamijowska xf-7 . Tymczasem złoszowałem i zacząłem ciurać tarktora . Plan jest dalej taki , że zciuram jeszcze gdzieniegdzie , złacham górę szoferki , dokonam oszklenia , poskładam traktóra do kupy , wykonam popigmencenie i podoklejam kilka detali jak lusterka , chłodnicę itp .

Zbiornik oleju jest koślawy tak jak pisałem wczesniej bo jeszcze nie zainstalowany i sprężynuje od przewodu olejowego co mu od spodu przychodzić będzie . Zresztą wszystko jest jeszcze osobno i koparkę rozkładać mogę w te i nazad na części pierwsze . Trochę obrazków :

 

t1_zpsu9vhmai1.jpg

 

t3_zpslv1so0gq.jpg

 

t4_zpsr4v44cnz.jpg

 

t5_zpsvmvrl4nb.jpg

 

t11_zpslnjus5kq.jpg

 

t9_zps24kzg2hk.jpg

 

t8_zpsmsywnv0o.jpg

 

t18_zpsu31mlmcc.jpg

 

t16_zps8nq8esmz.jpg

 

t15_zpsibhyg4bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowna kopara, mam wrażenie, jakbym sie w czasy dzieciństwa cofnął...

Ładnie brudzisz, masz chyba niezły folder ze zdjęciami styranych koparków, spychaczów i innych walców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak. Ja też mam deja vu z dzieciństwa czyli "o boże, znowu ten ruski badziew przyjechał"

Ona od początku była jak T34 - bez finezji w szczegółach i grubo ciosana. Ursusy w tej wersji zawsze przy niej wyglądały jak zachodnie.

 

A model wychodzi zarąbiście - jak żywy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożo, myślałeś już o scence jakowejś i figsach?

8fcf3000332719f54acc22758a468c261696.jpg

Wiem, że nie taki traktor, ale zawsze traktor - deLuxe, jak głosi napis na masce

 

 

Tu by sie raczej jakis pan brygadzista zajety podpieraniem łopaty w kupie piasku przedał. Piękna robota, jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... Napiszę o wężykach bo trochę gorący temat. Należy ich szukać u wędkarzy, ja używam takich http://allegro.pl/show_item.php?item=5692249358. Rozmiary są różne.

 

Kupiłem te wężyki, ale jest mały zonk: podawane średnice to wymiary wewnętrzne. Uważajcie przy zakupach

Wężyki fajne, można je polecać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.