Skocz do zawartości

Koparko spycharka Białoruś 1/35


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wow... Powrót do dzieciństwa. Nie zabraknie mnie na widowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za doping chłopy . Przebojem bym raczej tego nie nazwał , zobaczymy co wyjdzie . Tymczasem składam pokraka , na razie wszystko bez kleju na sucho , bo muszę główkować jak to pomalować i składać w międzyczasie , trzeba to wszystko zaplanować .

 

b2_zpsrtvngdzg.jpg

 

b1_zpsatnalnhp.jpg

 

b3_zpsfmemta1b.jpg

 

b4_zps3jhv04lq.jpg

 

b5_zps29wpfapi.jpg

 

b6_zpsfwsmxjla.jpg

 

b7_zps7ikdlkc7.jpg

 

b9_zpsks1bsbvs.jpg

 

b8_zpso3mgp4my.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model jest pracochłonny , siedze godzinami codziennie i wiele nie przybywa . Wyposażyłem szoferkę we wszelkie wajchy , fajerke , polutowałem pedały itp . Pod podłogą zrobiłem cięgna i inne druciarstwo

 

b1_zps692wqdn5.jpg

 

b3_zpszmihyvtz.jpg

 

Nie omieszkałem zrobic przymiarki z kółkami

 

b5_zpsy2g9hb9t.jpg

 

b7_zpsgfebkg5p.jpg

 

I z górą szoferki którą pokleciłem . Będzie wymagała przed montażem lusterek i innych bajerów poprawek we wrzątku . Trochę czasu poświęciłem na polutowanie tylnej części kabiny , musiałem dolutować do konstrukcji uszczelki które były osobnym elementem . Jak widać na fotogramie będzie trochę zabawy z jej dopasowaniem do błotników i przedniej ściany , ale za to odpowiadać będzie między innymi odpowiednie podgięcie blachy z tyłu .

 

b9_zpsrmnz5bep.jpg

 

b8_zpsmsqwlsv4.jpg

 

Teraz zabiorę się za kable , przewody do wtryskiwaczy i przewody hydrauliczne , żeby móc malować silnik w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest pracochłonny , siedze godzinami codziennie i wiele nie przybywa
Ale trud się opłaci bo model zaczyna wyglądać fantastycznie. I te szczególiki robią wrażenie.

Wcześniej Mark pytał się gdzie to można kupić. Nie wiem, czy dokładnie to, ale bywając jako oglądacz na czeskich konkursach modelarskich, mogę stwierdzić, że czescy sprzedawcy coraz mniej wystawiają plastików, a na większości stoisk królują żywiczne zestawy w 1:35. Nie przyglądałem się temu specjalnie, ale najwięcej było chyba ciężarówek i różnych pojazdów specjalistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to stwierdzam że wolę dobrą żywice niż wtryskowe modele . Może sie to wzięło z tego , że w żywicy znajdzie się więcej pokracznych , ciekawych , rzadkich modeli . W każdym razie bardzo sie z żywicą polubiłem . Modele ściągnął mi i jeszcze jednemu koledze znajomy z Toro Model od producenta , Białorusinka była niedostępna już i chłop wziął i odlał dla nas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białorusinka była niedostępna już i chłop wziął i odlał dla nas .

I to się nazywa podejście do klijenta

 

To raczej nie "podejście do klienta" a koleżeńska przysługa dla "kolegi znajomego którego i ja znam"...

Bez tych kontaktów osobistych, chłopaki mogli by sobie czekać i marzyć o Białorusinkach do... czasu (ewentualnego) oficjalnego wznowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie to wzięło z tego, że w żywicy znajdzie się więcej pokracznych, ciekawych, rzadkich modeli.

 

Rozumiem Cię co do pokraków całkowicie. Ostatnio zakupiłem nawet włoską haubicę Semovente i coraz bardziej mnie "kręci" Churchill i Char B1.

 

A model i wykonanie pierwsza klasa i oglądając za dzieciaka tot w skali 1:1 gwarantuję Ci, że jak poprawisz błotniki i inne podzespoły będziesz "za bardzo" dopasowywał stracisz wierność z oryginałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białorusinka była niedostępna już i chłop wziął i odlał dla nas .

I to się nazywa podejście do klijenta

 

To raczej nie "podejście do klienta" a koleżeńska przysługa dla "kolegi znajomego którego i ja znam"...

Bez tych kontaktów osobistych, chłopaki mogli by sobie czekać i marzyć o Białorusinkach do... czasu (ewentualnego) oficjalnego wznowienia.

Motyla noga!Nawet tutaj trzeba mieć znajomości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki Panowie . Jasne że będzie .

 

Działam dalej , pokleciłem trochę drutów . Zbiornik oleju nie jest przylepiony dlategóż sprężynuje od przewodu olejowego , który się potem dopasuje . Zresztą tak jak maska i góra szoferki . Będę po kolei montował w trakcie malowania . Już mnie lekko morduje ten model ... Dopasowanie drucików jest dość trudne , bo praktycznie trzeba je giąć na modelu "w powietrzu" , nie ma żadnych szablonów , ani żadnej rzeczy która jego jest .

 

v11_zpsx7kh7jcg.jpg

 

v22_zps8icffaux.jpg

 

v33_zpsfhxm4mrl.jpg

 

v44_zpsuisblrvl.jpg

 

v5_zps7e8uzhk8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super jest ta Białoruśka , widzę że jest w starszej budzie z napisem JUMZ (te nowsze miały prostą maskę), jaki kolor przewidujesz oryginalny czerwony czy jakiś inny , zrób jeszcze do kompletu milicyjnego UAZ-a a będzie super dioramka. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.