Skocz do zawartości

IŁ-28 Trumpeter 1/72


rymulus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 296
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czas na kolejny element, będzie to kabina strzelca. Po pierwszych przymiarkach widać że problem nie będzie polegał tylko na dorobieniu wyposażenia kabiny ale także na przebudowie oszklenia. Pomijając fakt że oszklenie ma zły kształt, za wąska przednia szyba i strasznie szerokie ramy, to jest jeszcze za wąskie i między nim a kadłubem pozostają spore szpary.

 

sH9xr4p.jpg

 

nx62Gei.jpg

 

pzQAXNO.jpg

 

Zanim zacznę cokolwiek dorabiać najpierw trzeba trochę oszlifować i pocienić ścianki kabiny.

 

Super praca Drobna sugestia, żebyś poprawił balans bieli swoich fotografii. Jak masz z tym problem, to napisz PW.

 

Mam nadzieję, że Twoje uwagi do mnie dotarły i zdjęcia wyglądają nieco lepiej

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopytko....i tłoczenie .....póżniej rameczki z cieniutkich paseczków plastiku,lub wymalowanie ramek

Zastanawiałem się nad tym. Jest jednak kilka ale. Po pierwsze to poza odkurzaczem to nie mam nic więcej żeby móc wytłoczyć cokolwiek. Po drugie to mam cały czas problem z symetrią wykonywanych detali i myślę że nie udałoby mi się zrobić dobrego kopyta. Mimo wszystko pomysł jest wart rozpatrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś pomysł/koncepcję jak i z czego takie oszklenie zrobić od podstaw

 

...Part -S72-016

Obejrzałem sobie tą ramkę która jest w blaszce Parta. Wydaje mi się że ma te same wymiary i kształt co zestawowe oszklenie, więc na tą chwilę odpada.

 

Jak zwykle po dokładniejszych oględzinach okazało się że u strzelca będzie więcej do zrobienia niż się z początku zdawało.

Najpierw podłubałem trochę przy wieżyczce i wyszło mi coś podobnego do tego z dużymi oczami ->

 

KUKybde.jpg

 

V9zLCOG.jpg

 

U2jQ4yp.jpg

 

Poprawiłem też właz. Zestawowy wyglądał tak...

 

CcGjr9y.jpg

 

M0P0uLN.jpg

 

... a po przebudowie, tak.

 

V7w6FWS.jpg

 

LYeMyGt.jpg

 

JtIpQWS.jpg

 

Z2f5y1Z.jpg

 

Zrobiłem także mocowanie włazu. Na chwilę obecną brakuje jeszcze kawałka plastiku, który to przysłoni.

 

pof4WaC.jpg

 

UowAGI8.jpg

 

74zNLVt.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden zdziwiony, drugi szczęśliwy ;)

 

AviationHumor-0059.jpg

 

 

ps. Nie lepiej Ci zamiast tych plastikowych drągów wstawić docięte igły lekarskie?

Tak właśnie zamierzam zrobić. Te zestawowe wstawiłem tylko na potrzeby tego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej miejsce w tych "kijów od mopa" wstawić igły od strzykawki?

Jak napisałem w poprzednim poście będę wstawiał igły, ale dopiero na koniec budowy bo jak znam siebie to bym je urwał ze 3500 razy.

A u strzelca coś się powoli dzieje.

 

PfoWf02.jpg

 

ch4rxhi.jpg

 

I5miAyM.jpg

 

fiwebRk.jpg

 

Może ktoś z dobrym okiem pomoże mi i podpowie jakie kolory od tamki lub gunze pasowałyby do koloru tych wykładzin ze zdjęć.

 

drOLkdu.jpg

 

gxmwmpG.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Ostatnio nie miałem czasu i weny więc nie zrobiłem zbyt dużo. Pomalowałem trochę stanowisko strzelca i coś tam dorobiłem.

 

aiO00ne.jpg

 

Sprawdziłem, dopiero teraz , czy drzwi strzelca pasują do otworu. Okazało się że jest całkiem nieźle spasowane.

 

IxsQWag.jpg

 

TeYqcNr.jpg

 

mHUlIs8.jpg

 

Strzelec ma też już na czym siedzieć.

 

1Dpyqdl.jpg

 

PhwzacP.jpg

 

WPogjWy.jpg

 

Powstała też kolejna część kabiny. Już wiem że idzie do poprawki. Muszę oderwać część wykładziny i przykleić ją na nowo. Dopiero po pomalowaniu kolorem żółtym zauważyłem że "przedziałek", który powinien być na środku jest przesunięty i to sporo. Kolory na zdjęciach wyszły bardzo soczyste, w rzeczywistości są nieco ciemniejsze, a po pobrudzeniu powinny wyglądać jeszcze lepiej.

 

XFk395c.jpg

 

vKWorTP.jpg

 

bv9ozov.jpg

 

HiT4a0k.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Maj to miesiąc w kraju duńskim ze sporą ilością dni wolnych które można wykorzystać na wyjazdy do Polski. Tempo prac nie było więc imponujące. Dodatkowo od miesiąca nie mam dostępu do internetu. Właściciel domu podpisuje nową umowę z dostawcą internetu, a całe te formalności ciągle się przeciągają. Korzystając więc z wizyty w domu i z dostępu do sieci wrzucę kilka zdjęć z wykonanych prac.

Dokończyłem składać sobie domową sprężarkę napędzaną loduwkowcem więc popróbowałem różnych sposobów malowań na srebrno. Pierwsza wersja to czarny podkład potem marmurek z różnych odcieni srebrnego i na to kolor bazowy aluminium. Druga wersja to klasyczne cieniowanie linii podziału i na to wspomniane aluminium. Marmurek wyszedł ciekawie ale jakoś nie pasuje mi do tego modelu. Sami oceńcie, z wielu zdjęć które zrobiłem tylko na tych jako tako coś widać.

 

02RF02l.jpg

 

msGm7Nq.jpg

 

BB2iMpo.jpg

 

Wystrugałem sobie także kopyto do oszklenia kabiny strzelca. Obawiałem się że nie zachowam symetrii w wykonaniu. Bardzo pomocny przy tej pracy okazał się papier milimetrowy.

 

5WotA5y.jpg

 

cHohZjh.jpg

 

Niestety ramki oszklenia nie wychodziły ostre więc z nich zrezygnowałem. Kopyto otrzymało więc ostateczny kształt.

 

aJclKw1.jpg

 

2rhsN7a.jpg

 

A skoro jest kopyto to przydało by się coś do formowania. Zrobiłem więc taką oto skrzyneczkę.

 

qMb8HEE.jpg

 

UfhHfox.jpg

 

y7VEHiQ.jpg

 

yPIuj2Z.jpg

 

ArBGrvv.jpg

 

Oszklenie ostatecznie wyszło takie i dostało ramki

 

ykxt8Jo.jpg

 

5aMRqZe.jpg

 

28AxTcR.jpg

 

zuKSPnc.jpg

 

JyNvRO4.jpg

 

JzXSrDe.jpg

 

0ZGyVn1.jpg

 

q7CXk6k.jpg

 

Tu porównanie.

 

VD4KXku.jpg

 

4Mxijei.jpg

 

nNiabw4.jpg

 

AUloIQA.jpg

 

 

Dorobiłem większość wyposażenia kabiny.

 

M0hT70s.jpg

 

9eERBRh.jpg

 

sfMqJfX.jpg

 

3P1RlJD.jpg

 

2MZ0bKl.jpg

 

086lwfG.jpg

 

THdfxKu.jpg

 

qfADDEz.jpg

 

8Q17c8r.jpg

 

omcWtlt.jpg

 

omcWtlt.jpg

 

nh6M4vm.jpg

 

DMHw1T8.jpg

 

hDqasj3.jpg

 

Zppk5ju.jpg

 

Xbblnqg.jpg

 

qfADDEz.jpg

 

kglqY1U.jpg

 

MXSAVA2.jpg

 

D2Zg8dC.jpg

 

Zrobiłem też wiatraczek. Pierwszy okazał się stanowczo za duży, co widać też na zdjęciach powyżej, drugi jest już nieco lepszy.

 

2SRygrs.jpg

 

Ik58ut4.jpg

 

Na koniec tego przydługiego postu jeszcze lufy z igieł i koniec

 

NnhzK6D.jpg

 

qNrHw7a.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.